سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

3 دلیل برای اینکه کاراته بهترین هنر رزمی می باشد

3 دلیل برای اینکه کاراته بهترین هنر رزمی می باشد
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۱۴ بازدید کنندگان:۶۱۸۴ نویسنده:سامان موسوی

کدامیک از هنرهای رزمی بهترین است؟ این یک بحث قدیمی است. متخصصان و رزمی کاران حرفه ای هنرهای رزمی، قرن ها است که در مورد این موضوع بحث می کنند و هرگز به یک نتیجه گیری قطعی نرسیده اند که بهترین هنر رزمی کدام است.

اما چرا؟

 برای اینکه این سوال اساسا ناقص است.

بستگی به این دارد که شما واژه "بهترین" را چگونه معنی می  کنید.

 

بهترین برای "چه"؟

رقابت؟ دفاع شخصی؟ تربیت بدنی؟ زد و خورد؟ کاهش وزن؟ پاسخ شما به چند عامل اهداف خود، پتانسیل فیزیکی، در دسترس بودن و طرز فکر بستگی دارد.

به نظر من بهترین هنر رزمی، آن است که از انجام دادن آن لذت می برید و به آن عشق می ورزید.

مهم نیست که آن را چه بنامید.

در مورد من کاراته است. در اینجا دلایلی که به نظر من کاراته بهترین هنر رزمی می باشد را توضیح می دهم:

 

1- تنوع موازات

تنوع ذاتی موجود در کاراته شگفت انگیز است. مهم نیست که در چه سبکی آموزش می بینید، همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. ممکن است کومیته، کاتا، بونکای، کوبودو، kihon یا چیز دیگری باشد. نکته جالب این است که هر چند در ارزش های سنتی ژاپنی / اوکیناوا و سنت ریشه دارد، به راحتی شما می توانید از ترکیب روش های آموزشی مدرن و مفاهیم علمی برای تقویت اثربخشی کاراته در تمام زمینه ها استفاده کنید حتی اگر شما کاراته را فقط برای تفریح، سلامت و یا سرگرمی انتخاب کرده باشید.

در حقیقت کاراته مدرن آنقدر سازگار آست که شما حتی می توانید از آن برای تبدیل شدن به یک قهرمان UFC مانند Lyoto Machida استفاده کنید. مهم نیست که از کدام روش کاراته استفاده می کنید اما این نکته را به یاد داشته باشید که تئوری و عمل دست در دست یکدیگر دارند.

"کاراته هنر رزمی افراد هوشمند است"    گیچن فوناکوشی (1868-1957)

 

2- با کمال تعجب کم خطر، آسان و موثر است

گوش کنید:

کاراته فوق العاده آسان، اما تبدیل شدن به یک کاراته کار خوب فوق العاده سخت است. بر خلاف بسیاری از هنرهای رزمی مدرن با کمال تعجب کاراته ورزشی امن است. شما به ندرت در حین تمرین کاراته دچار صدمات بیشتر از یک کبودی ساده مانند شکستن فک و یا گردن دچار می شوید مگر اینکه در مبارزات آزاد رینگی که سود مهمتر از ایمنی می باشد شرکت کنید. به این دلیل، در سال های اخیر کاراته در میان بچه ها و افراد مسن به شدت محبوب شده است. با این حال می گویم که خودتان را گول نزنید، اگر وارد یک باشگاه واقعی می شوید همیشه باید آماده کار سخت باشید و درد هایی را تجربه خواهید کرد.

کاراته یکی از هنرهای رزمی محبوب و شناخته شده می باشد، فقط به این دلیل ساده که: امن و کم خطر است، یادگیری آن آسان است، به فضای کمی نیاز دارد و اگر درست انجام شود بسیار موثر است. فقط مطمئن شوید که آن را درست انجام می دهید.

"هیچ چیز در دنیای هنرهای رزمی به اندازه ورزشی که در آن نتوانید از خود دفاع کنید مضر نیست" موتوبو چوکی (1870-1944)

 

3- غنی از نظر میراث و فرهنگ

در آخر به یکی از جنبه های مورد علاقه من در کاراته رسیدیم.

فرهنگ، زبان، تاریخ، فلسفه، مردم.

مطمئنا من عاشق تمرینات فیزیکی هستم اما من چیزی بیشتر از مشت و لگد در یک لباس فرم را دوست دارم.  من نیاز به یک ارتباط عمیق تر دارم. به همین دلیل کاراته برای من بسیار زیباست. کاراته مانند عمل جراحی مغز در هنرهای رزمی می باشد.

شما هیچ وقت نمی توانید بگویید که همه چیز کاراته را یاد گرفته اید و دیگر چیزی برای یادگیری وجود ندارد. دنیای کاراته بسیار وسیع و مانند آن که دری از دانش را باز کنید و 10 در دیگر پیش روی خود ببینید. گرچه ترسناک به نظر می رسد و برای برخی از مردم دلهره آور است اما از نظر من: این باعث می شود که بیشتر تشنه یادگیری در مورد استادان قدیمی، مفاهیم، کلمات ژاپنی، فلسفه و دیگر چیزهای تاریخی مربوط به آن شوم. کاراته از یک زمینه فرهنگی و اجتماعی کاملا متفاوت با ما آمده است. این آخرین دلیل من بود که چرا از نظر من کاراته بهترین رشته هنرهای رزمی در جهان می باشد.

"کاراته انجام یک مطالعه مادام العمر هست"  مابونی کنوا (1889-1952)

امیدوارم که شما هم در مورد موضوع این مقاله با من موافق باشید. در صورتی که با نظر من مخالف هستید نام رشته ای که از نظر شما در دنیای هنرهای رزمی بهترین می باشد را همراه دلیل خود در قسمت نظرات پایین همین پست بنویسید.

برچسب ها: اویاما سبک های هنر های رزمی کاراته کاتا کیوکوشین مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته هنر های رزمی هنرهای رزمی آسیایی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha