سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مقدمه ای بر کیوکوشین کاراته

مقدمه ای بر کیوکوشین کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۱/۲۸ بازدید کنندگان:۳۶۴۸ نویسنده:مدیر سایت


به عنوان یک تماشاگر به یک مسابقه کاراته می روید فورا تفاوت را با آنچه که از کاراته دیده اید احساس می کنید.علاوه بر اینکه داوران به تنهایی رای خود را اعلام می کنند صدای ضربه ها و ناله های مبارزان را که ناشی از شدت ضربات است خواهید شنید.لازم نیست حدس بزنید که این ضربه ها چقدر درد آور است مطمئن باشید نمی خواهید جای آنها باشید.
در مورد کاراته کاران فول کنتاکت حرف می زنیم.در این مورد این سبک نام دیگری دارد کیوکوشین.
 

اویاما بنیان گذار کیوکوشین کاراته

ماس اویاما پایه گذار کیوکوشین کاراته
اویاما در 27 جولای 1923 در زمان اشغال کره توسط ژاپن به دنیا آمد. هنگامی که 9 سال داشت به مرزعه خانواده خواهرش در مانچوری فرستاده شد در آنجا در اولین کلاس رزمی زندگیش کمپوی چینی،  حضور یافت.
در سن 15 سالگی در مدرسه هوانوردی ثبت نام کرد با این حال زمانی که شرایط اورا مجبور به ترک مدرسه کرد در ژاپن در دانشگاهی ثبت نام کرد و مجذوب کاراته شد با شیفتگی مشغول تمرین کاراته اکیناوایی زیر نظر گیکو فوناکوشی ،فرزند پدر شوتوکان گیچین فوناکوشی شد. بعد از آن به توکیو نقل مکان کرد در آنجا زیر نظر خود گیچین فوناکوشی به مدت دو سالتعلیم دید. بعد از آن به سبک گوجوریو علاقه پیدا کرد.در حقیقت در خلال سالهای آموزشش اویاما زیر نظر بهترین مربیان جهان از قبیل سو نی چی،یوشیدا کاتارو، ماتسوئی موری گوگن یاماگوچی تمرین کرد و حتی در دوجوی سونه دان 4 جودو را کسب کرد.

تاریخچه ابتدایی کیوکوشین
سو نی چو تاثیر عمیقی بر روی اویاما به عنوان یک مربی داشت.همانطور که بعدا خواهیم دید او اویاما را مجبور کرد تا یک راه رزمی را در زندگی انتخاب کند و او را متقاعد کرد تا برای آموزش ذهن و بدنش به کوهستان برود.
در آن زمان اویاما از گوجوریو که در آن به درجه دان 8 رسیده بود دست کشید و کلاس کاراته خود را با نام اویاما دوجو در سال 1953 در توکیو راه اندازی کرد.تاثیر استاد سو بر روی هنری که او تمرین می کرد کاملا قابل مشاهده بود. در سال 1957 آموزشهای او که بسیار سخت، کاربردی و مناسب برای درگیری بود کیوکوشین نام گرفت.
در سال 1964 اویاما سازمان جهانی کیوکوشین کاراته (IKOK) را جهت سازماندهی مدرسه های مختلف کیوکوشین بنا نهاد. همچنین او مربیانی را به کشورهای متفاوت فرستاد تا نحوه مبارزه در هنر او را به جهانیان نشان دهند.با مرگ اویاما، همانطور که غالبا معمول است سبک های متعددی از کیوکوشین منشعب شد.

خصوصیات کیوکوشین
کیوکوشین اولین سبک فول کنتاکت کاراته است به زبان دیگر هنر آموزان در این رشته بدون دستکش ، کلاه و محافظ دیگری ( به استثنای کاپ) کاملا با همدیگر درگیر می شوند تا شرایط یک مبارزه فیزیکی واقعی را شبیه سازی کنند ضربات مشت، ضربات پا و زانو ها در مبارزات کاملا معمولی است.
در مبارزات کیوکوشین، انواع مختلف ضربات با قدرت کامل مجاز است ضربات دست به سر و گردن مجاز نیست در حالی که ضربات پا به سرو گردن مجاز است.
کیوکوشین هنر رزمی سختی است که تکیه اش بر روی حرکات دایره ای است تا بر روی حرکات خطی و با توجه به سابقه اویاما در شوتوکان ( بیشتر حرکات خطی) و گوجوریو ( بیشتر حرکات دایره ای) عناصر هر دو ورزش را می توان در کیوکوشین یافت.

jlad ,hvd j,sx ;k[d ldn,vdآموزش کیوکوشین
در کیوکوشین اموزش ترکیبی از کاتا، کیهون( تمرینات تکنیکی) و کومیته ( مبارزه، تقریبا سخت ترین قسمت آن) است.

مبارزات 100 نفره
مبارزات 100 نفره محکی است که به وسیله ماس اویاما ابداع شد و او اولین نفری است که این مبارزات را به پایان رساند. این مبارزات تستی برای سنجش مهارت کیوکوشین و همچنین تحمل روانی و قدرت بدنی رزمی کار است که مبارز باید با 100 مبارز دیگر مبارزه کند هر مبارزه یک و نیم تا دو دقیقه طول می کشد.
اویاما خود سه بار این مبارزه را در 3 روز با 300 نفر انجام داد در حالی که کل افرادی که مبارزات 100 نفره را به پایان رسانده اند 17 نفر گزارش شده است.

مبارزه لچی قربانف مبارز تکنیکی و مطرح کیوکوشیندیگر کیوکوشین کاران مطرح
استیو آرنیل : رئیس فدراسیون بین المللی کاراته IFK و اولین نفری است که بعد از اویاما مبارزات 100 نفره را انجام داد.
فرانسیسکو فیلهو: کیوکوشین کار برزیلی که و مبارز بازنشسته K-1 نفر دومی است که بیش از یک بار مبارزات 100 نفره را به انجام رسانده است.
اندی هوگ: دیگر کیوکوشین کار و مبارز K-1 که دارای افتهارات زیادی در هنر های رزمی است ژاپنی ها به او لقب سامورایی چشم آبی داده بودند.
شوکی ماتسوئی: رئیس IKO، یک بار در مسابقات کیوکوشین کاراته به مقام قهرمانی دست یافت یکی از تکنیکی ترین مبارزان تاریخ کوکوشین بود.

کنجی میدوری: سبک مجزای خود را با عنوان شین کیوکوشین پایه گذاری کرد یک بار قهرمان مبارزات یکوکوشین کاراته شد. به او لقب اژدهای کوچک را داده بودند.

برچسب ها: اویاما کیوکوشین مبارزات 100 نفره کاراته سبک های هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha