سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی برای شروع مبارزات در هنرهای رزمی

نکاتی برای شروع مبارزات در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۳۰ بازدید کنندگان:۵۹۹ نویسنده:سامان موسوی

دانش آموزان باید برای بهبود مهارت جیوجیتسوی خود به شرکت در مسابقات تشویق شوند. در این مقاله، برخی از مراحلی که در بدست آوردن تجربه رقابت بیشتر به شما کمک می کنند را توضیح می دهیم.

 

شما هیچ وقت 100 درصد آماده نیستید

اگر شما صبر کنید تا به 100 درصد آمادگی قبل از مسابقه  برسید هرگز رقابت نخواهید کرد. شما همیشه می توانید مشخصه های فنی خود را بیشتر و بهتر کنید. ممکن است که در اولین رقابت خود عصبی باشید، کمی ترسیده و خودتان را باخته باشید. اما قبل از آن در کلاس های آموزشی به طور منظم شرکت و رشد کرده اید، پس دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد.

 

قبل از مسابقه استراحت کافی داشته باشید

یک هفته تا 10 روز قبل از مسابقات باید مقیاس و تعداد تمرینات خود را به طور تدریجی کاهش دهید. از لحاظ فیزیکی، عضلات، تاندون ها، مفاصل و رباط ها باید قبل از مسابقه به خوبی استراحت داشته باشند. همچنین سیستم اعصاب مرکزی شما از آموزش های بیش از حد رقابتی قبل از روزهای پایانی بهره مند خواهد شد. در دو میدانی یک ضرب المثل وجود دارد:"بهترین عملکرد خود را در مسیر تمرین ترک نکنید" و این می تواند دست به گریبان شدن مجدد باشد.

 

هیچ بهانه ای نداشته باشید

بهانه هایی ازجمله اینکه آموزش شما مثل بقیه خوب نبوده است یا اینکه دوران نقاهت بعد از آسیب دیدگی را طی می کنید نداشته باشید. شما انتخاب هایی مانند شدت و زمان تمرین در طول تمرینات خود دارید و باید آمادگی روبرو شدن با عواقب آن را داشته باشید. اگر واقعا احساس می کنید که آمادگی کافی برای مبارزه را ندارید این کار را انجام ندهید.

 

محل برزگزاری مسابقه را از قبل ببینید

اگرچه این کار همیشه ممکن نیست، اما سعی کنید در صورت امکان روز قبل از مسابقه به آنجا رفته و با محیط آن آشنا شوید. اینکار باعث می شود که استرس و عصبانیت ناشی از مکان هایی که تاکنون نرفته اید را نداشته باشید.

 

از انرژی خود محافظت کنید

در روز مسابقه باید همه سعی خود را بکنید که انرژی خود را هدر نداده و بی خودی از آن استفاده نکنید. بهتر از مدت زمانی را بنشینید و یا بهتر از آن این است که دراز بکشید. سعی کنید مسابقات قبل از خود را مشاهده نکنید، مگر اینکه مجبور باشید برای شناخت حریف های آینده خود نقاط قوت و ضعف آن ها را یافته و یک استراتژی برای آن تدوین کنید.

 

نفس خود را تنظیم کنید

نمی دانم متوجه می شوید یا نه، لحظه ای که وارد محیط برگزاری می شوید (و شاید حتی قبل از آن) بدن شما شروع به ترشح آدرنالین می کند. اگرچه آدرنالین مزایای زیادی برای مبارزان دارد اما یکی از معایب آن این است که باعث می شود تنفس شما نا منظم و کم عمق شود. این اتفاق اندام ها و بافت ها را از اکسیژن محروم می سازد و درنتیجه منجر به خستگی زودرس شما می شود. با تمرکز و اطمینان تنفس خود را عمیق و منظم کنید. این کار نه تنها باعث می شود که دیرتر خسته شوید بلکه به ذهن شما کمک می کند که اضطراب های قبل از مسابقه را کاهش دهید.

 

نکات

  • در صورت امکان از داوران بپرسید که چه چیزی می تواند به بهبود شما کمک کند. به این ترتیب شما می توانید عملکرد خود را برای رقابت بعدی بهبود ببخشید.
  • در پیروزی و شکست بزرگوار باشید.
  • هرگز بهانه ای برای کم کردن تکرار تمرینات نداشته باشید. وقتی در مورد بازی از شما سوال کردند بدون درنظر گرفتن اینکه شما کار خود را بهتر انجام داده اید و یا اینکه داور حق شما را خورده است بگویید که " شکست من عادلانه بود"

 

برچسب ها: استرس تاریخچه تمرینات استقامتی فستیوال هنر های رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

حامد در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۳۰ [۱۲:۲۰:۲۹ PM]

سایت خوبی دارید.مقاله های اخیرتون خیلی جالب،کاربردی و واضح بودند. درباره هنرهای رزمی بیشتر مقاله بذارید.

ارسال نظر
Captcha