سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خود را برای مبارزات رینگی آماده کنیم؟

چگونه خود را برای مبارزات رینگی آماده کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۲۸ بازدید کنندگان:۲۵۸۶ نویسنده:سامان موسوی

 

در این بخش به مرور مطالبی خواهیم پرداخت که با انجام دادن آنها می توانید در مبارزات رینگی به موفقیت بپردازید. البته باید به یاد داشته باشید که رعایت تمامی این نکات در رینگ مبارزه ضروری می باشد.

 

بدن تان به صورت100 درصد آماده باشد

هنگامی خواهید توانست مبارزه خوبی داشته باشید که بدن تان آماده باشد و اینکار با انجام تمرینات سخت و مداوم انجام می شود. البته داشتن علاقه در کنار این تمرینات بسیار لازم است. شما باید به اندازه ای خود را ارتقا دهید که با ضعف و تنبلی فاصله زیادی داشته باشید.

 

داشتن تمرکز فکر

هنگامی که به رینگ مبارزه رفتید باید تمام حواس خود را جمع کرده و حواس تان را بر روی مبارزه با حریف متمرکز کنید. همچنین باید اراده ای قوی داشته باشید و به خودتان تلقین کنید که من می توانم حریف را شکست دهم. باید طوری رفتار کنید که حریف از شما ترسیده و دست و پایش را گم کند، البته منظور من این نیست که حریف تان را کوچک بشمارید بلکه منظور این است که قوی تر از او ظاهر شوید. داشتن فکر و جسم آماده تاثیر بسیار زیادی در مبارزه خواهد داشت.

 

سرعت عمل داشته باشید

شما باید یاد بگیرید که سرعت و قدرت خود را با هم منسجم کنید تا ضربات وارد شده به حریف تان مانند این باشد که با تبر به او ضربه می زنید. شما باید به گونه ای سرعت عمل داشته باشید که انگار یک شبح هستید.

 

انجام دادن رقص پا

شما باید به گونه ای در مبارزه رفتار کنید که انگار مثل یک کشتی هستید که در یک دریای طوفانی و متلاطم گیر کرده است. شما با تغییر دادن مکان و موقعیت تان می توانید مهلت ضربه زدن حریف به خود را از او بگیرید. رقص پایتان را لحظه ای در سمت راست، لحظه ای در سمت چپ و لحظه ای هم به صورت دایره ای به دور حریف انجام دهید تا حریف تان گیج شده و بتوانید در فرصت مناسب ضرباتی را به حریف وارد کنید.

 

کیاب کشیدن

کیاب به معنی بیرون دادن هوای شش ها همراه با صدا در لحظه زدن ضربه می باشد. انجام دادن این کار سه خاصیت مفید و کارساز زیر را به همراه دارد:

1.      قدرت ضربه زده  شده را بیشتر می کند.

2.      باعث پرت شدن حواس حریف می شود.

3.      باعث ترسیدن حریف شده و فرصت زدن ضربه را به شما خواهد داد..

 

زدن ضربه به قسمت های حساس بدن

شما باید از زدن ضربات بیهوده ای که به حریف نمی خورند پرهیز کنید چراکه باعث خستگی زودتر شما خواهد شد. به همین جهت باید به گونه ای عمل کنید که ضربه ای که به طرف حریف تان پرتاب می کنید حتما به او برخورد کند (یعنی به جازی زدن 100 ضربه بیهوده یک ضربه مفید بزنید). به همین جهت به شما پیشنهاد می کنیم که از زدن ضرباتی که 100 درصد مطمئن نیستید به حریف برخورد می کنید اجتناب کنید.

 

انجام مبارزه با تمام قدرت خود

جهت اینکه شما قادر باشید که حریف تان را در ثانیه های اول شکست دهید باید چنان با قدرت و سرعت عمل کنید که مثل اینکه با دشمن واقعی خود روبرو شده اید. شما نباید اجازه دهید که در رینگ مبارزه احساسات عاطفی بر شما غلبه کنند چراکه در این شرایط شکست شما حتمی خواهد شد.

 

هدف یک مبارز از رفتن به رینگ مبارزه پیروزی است نه شکست خوردن، به همین جهت برای پیروز شدن باید از تمام امکانات تان بهره بگیرید و حریف خود را از پای دربیاورید.

برچسب ها: مبارزات بوکس مبارزه
پست های مشابه

نظرات کاربران

ایمان در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ [۵:۱۵:۳۴ PM]

بنظر من برای بوکس باید فکر،قدرت وسرعت داشته باشید

مهیار در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۴ [۲:۳۰:۴۰ PM]

اتفاقا بوکس نه فکر داره نه قدرت و نه سرعت و فقط بهم اسیب میزنن و ورزش بی کلاسیه

روزبه در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۳۹:۲۶ AM]

مهیار تو میدونی بوکس چیه!؟؟؟ورزش بوکس اتفاقا خیلی باکلاس و حرفه اییه و تفکر.سرعت.قدرت و اعتماد بنفس حرف اول را میزند.
درضمن بوکس ورزش خطرناکی نیست

ارسال نظر
Captcha