سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با یک ضربه مشت حریف را ناک اوت کنیم؟

چگونه با یک ضربه مشت حریف را ناک اوت کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۱۳ بازدید کنندگان:۸۵۴۳۹ نویسنده:سامان موسوی

 

اینکه شما در رینگ بوکس هستید یا در یک مبارزه خیابانی گیر باشید فرقی نمی کند، شما باید زودتر آن را خاتمه دهید. ضربه ناک اوت ضربه نهایی است که می تواند حریف را از کار بیاندازد. به خاطر داشته باشید که انواع متفاوتی از مشت ها وجود دارند که قادر به ناکار کردن حریف در مواقع اضطراری باشند.


مشت کردن دست به صورت صحیح

 

ضربه مشت


حلقه انگشتان خود را به سمت داخل و بر روی کف دست خم کنید. اطمینان حاصل کنید که انگشت شست تان خارج از دیگر انگشت ها باشد. سعی کنید که آن را خم کرده و بر روی انگشت وسط دست تان قرار دهید. اگر این کار را نکنید و انگشت شست تان را در بین دیگر انگشت هایتان قرار دهید به احتمال زیاد انگشت تان خواهد شکست.


موضع مبارزه صحیحی بگیرید

 

مشت زدن


ایستاده و شانه هایتان را به موازات لگن خود قرار دهید، ماهیچه های شکم را کمی سفت تر کنید. نترسیده و طوری رفتار کنید که مانند یک مبارز حرفه ای به نظر برسید. دست هایتان را همانند تصویر بالا جلو صورت تان قرار دهید.


تقریبا پاهایتان با شانه ها و باسن تان در موازات هم باشند

 

گارد مبارزه


طوری نایستید که بیش از اندازه به حریف نزدیک بوده و یا از او خیلی دور باشید. اطمینان حاصل کنید که یکی از پاهایتان جلو و دیگری در عقب باشد. همانند تصویر بالا بر روی پاشنه پای عقبی بایستید.


تمرین مشت زدن در هوا

 

تمرین بوکس


سعی کنید که ابتدا مشت زدن را با زدن مشت در هوا تمرین کنید. به این کار، "سایه بوکس" می گویند. مزیت استفاده از این روش این است که بدون هیچ تجهیزاتی می توانید آن را انجام دهید و همچنین این تمرین برای بالا بردن سرعت تان بسیار مفید است.


استفاده از کیسه بوکس

 

کیسه بوکس


استفاده از کیسه بوکس به شما این مزیت را می دهید که بتوانید قدرت مشت خود را ارزیابی کنید. با این کار ماهیچه ها و عضلات تان مقاوم تر نیز خواهند شد. در اکثر باشگاه ها کیسه بوکس وجود دارد. قیمت این کیسه بوکس ها ارزان است، اگر می خواهید می توانید یکی از آنها را خریده و با خود به خانه ببرید تا بتوانید در آنجا نیز به تمرین بپردازید.


پرتاب مستقیم مشت

 

ضربه مشت


پرتاب مستقیم مشت یکی از دو نوع مشتی است که به وسیله آن می توانید حریف را به زمین انداخته و ناک اوت کنید. نحوه زدن این مشت به این گونه است که بازوی خود را خم کرده آن را عقب ببرید، سپس با تمام قدرت و سرعت آن را مستقیم به سمت جلو پرتاب کنید. بر روی پای جلویی تان فشار بیشتر وارد کرده و آن را کمی خم کنید، این کار باعث افزایش نیروی مشت تان خواهد شد.


حمله به دیافراگم حریف

 

مبارزه بوکس


دیافراگم صفحه ماهیچه ای است که در زیر ریه ها کار کنترل تنفس را بر عهده دارد. برای هدف قرار دادن دیافراگم، قسمت وسط شکم و پایین تر از قفسه سینه را هدف بگیرید. زدن ضربه به آن باعث می شود که منجر به گرفتگی عضلات شده و تنفس نامرتبی داشته باشید. حریف تان برای چند دقیقه ناتوان شده و به احتمال زیاد هوشیاری خود را از دست خواهد داد.


ضربه به سمت راست پایین قفسه سینه

 

ضربه به شکم


به این نوع ضربه "مشت کبد" یا "شات کبد" نیز می گویند. ضربه به کبد درد بسیاری زیادی برای حریف به همراه داشته و برای مدتی او را ناتوان خواهد کرد. اگر ضربه به اندازه کافی شدید باشد ممکن است که فورن او را از هوش بیاندازد.


ضربه به بخش آسیب پذیر جمجمه حریف

 

ضربه مشت به سر


سر مشکل ترین قسمت بدن برای ضربه زدن است چراکه بیشتر افراد در مقابل ضرباتی که به سمت سرشان وارد می شود جاخالی می دهند. ضربات سر معمولا آسیب مغزی به دنبال دارند. حتی اگر فرد دچار آسیب مغزی نشود در صورت برخورد ضربه به سرش برای مدتی گیج و منگ می ماند.
 

برچسب ها: مبارزات بوکس کیسه بوکس کیک بوکسینگ
پست های مشابه

نظرات کاربران

مرلین در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱۹ [۵:۵۲:۲۱ PM]

واقعا عالییییی بود مرسی😚😚😚😚😚😚🤗🤗🤗😘

بهار در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۲۰ [۶:۰۴:۲۵ AM]

اصل کار سر بود نگفتید من هر چی کلیپ میبینم ایرانی ها درگیر شدن طرف بوکسور بوده تو گیج گاه میزنه طرفش میفته کلا تو کفم یاد بگیرم

روزبه در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲ [۱۱:۳۶:۴۳ PM]

ادم با یک مشت به سر ناک اوت نمیشه،بلکه واقعا قوی باشه و قدرتش فراتر ادمهای عادی باشه که بتونه بایک مشت ناک اوت کنه.
تازه ضربه زدن به سر زیاد باعث ضربه مغزی نمیشه چون سر عضو محکمیه و وقتی ضربه محکم به سر بخوره حدود پنج ثانیه سرتون گیج میره و بعد دوباره به حالت اولتون برمیگردید.

سیاوش در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۴ [۲:۲۲:۳۸ PM]

اقا روزبه شما اطلاعاتتون ضعیفه،کوچک ترین ضربه به سر باعث اسیب دیدگی مغزی میشه و اگر محکم بخوره باعث ازبین رفتن داعمی تعادل میشه و خیلی خطرناکه

مهریار در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۴ [۲:۲۷:۲۳ PM]

ناک اوت خیلی خطرناکه و من اصلا خوش ندارم که یاد بگیرمچگونه ناک اوت کنم،،من اصلا اهل این وحشی بازیا نیستم و گاملا و ورزشخای خشن مخالفم

معین9 در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۳۷:۰۹ AM]

سیاوش جان نگران نباش ضربه خوردن به سر خیلی هم خطرناک نیست،اگر خطرناک بود تا الان فوتبالیستها مرده بودند

آرمان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ [۱۲:۰۳:۲۰ PM]

سعی کنید به لب حریف مشت بزنید
چون لب ناحیه‌ی نازکی است با برخورد ضربه ازش خون میاد بعد حریف اگر خون ببیند فکر نکنم دیگه حمله کنه 💣

ALI در تاریخ ۱۴۰۲/۲/۲۴ [۱۲:۴۷:۵۷ AM]

عزیزان من میرم بوکس میخواهم به شما بگم که یاد بگیرید با کسی که دعوا میکنید به فک صورت سمت چپ مشت محکم بزنیم مطمعن باشید که طرف مقابل به زمین میوفته اما نمیمیره از این مطمعن مطمعن باشید با تشکر

10
ارسال نظر
Captcha