سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرین کردن برای مبارزه

تمرین کردن برای مبارزه
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۱۷ بازدید کنندگان:۶۳۹ نویسنده:سامان موسوی

اگر شما در دنیای حرفه ای مبارزه یک مبارز آماتور هستید یا اینکه می خواهید مهارت های مبارزه خود را ارتقا دهید اصولی وجود دارند که با رعایت آنها قادر خواهید بود تبدیل به یک جنگنده حرفه شوید. شما باید همه چیز بهترین تمرینات آموزشی را یاد گرفته و مواد غذایی که نیاز به خوردن آنها دارید دارید را دانسته و همچنین به یادگیری اشکال مختلف هنرهای رزمی بپردازید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم چگونگی آماده شدن برای مبارزه را به شما آموزش دهیم.


داشتن یک برنامه تمرینی شدید

 

تمرین برای مبارزه

 

مبارزان حرفه ای ماه ها قبل از ورود به میدان مبارزه تمرینات طاقت فرصایی را انجام می دهند. مبارزان آماتور باید تکنیک های مناسب پایه ای را یاد گرفته و سعی کنند به اوج اوج آمادگی جسمانی برسند. سه حوزه مهمی که باید در تمرین کردن به آنها تمرکز کرد عبارتنداز: تمرینات قلبی عروقی، قدرت مرکزی و توده عضلانی.


•    انجام تمرینات کاردیو، نیروی حیاتی در تهویه مبارزه: مبارزان نه تنها نیاز به داشتن استقامت عالی دارند بلکه باید یک انفجار سریع قدرتی را در لحظه کلیدی مبارزه داشته باشند. مبارزان خسته شده و از سوی دیگر تمایل به رها کردن دست های خود دارند که باعث می شود نقاط حیاتی بدن در معرض ضربه قرار بگیرد که یک حمله قوی در طول مبارزه می تواند کار را یکسره کند. برای شبیه سازی خواسته های فیزیکی مبارزه، تمرینات اینتروال را انجام دهید چون راهی سریع و موثر برای بدست آوردن آمادگی قلبی عروقی می باشد.


•    انجام تمرینات هسته ای: ایجاد قدرت هسته ای کمک می کند تا تمام حرکات بدن را کنترل کرده و به صورت منسجم عمل کنید. سعی کنید تمریناتی مانند اسکات، دراز و نشت و بارفیکس را که بسیاری از گروه های عضلانی را در بر می گیرند  انجام دهید.


•    بلند کردن وزنه: وزنه برداری کمک خواهد کرد که مبارزان عضله سازی کرده و برای بهبود در حمله قدرت خود را افزایش دهند. قفسه سینه، شانه ها و بازوها از اهمیت ویژه ای در سبک های مبارزه ای مانند بوکس که بر روی بالا تنه تمرکز می کنند برخوردار است. در دیگر سبک های مبارزه مانند MMA باید تعادل بیشتری بین انجام دادن تمرینات پایین تنه و بالا تنه برخوردار باشد.


خوردن غذاهایی که عضلات شما را ارتقا دهند

 

رژیم غذایی برای مبارزه


شما باید به میزان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی، الکترولیت ها و آب برای بالا بردن سوخت و ساز بدن نظارت داشته باشید و بر روی خوردن پروتئین های سالم جهت ساخت عضله تمرکز کنید.


نحوه مشت زدن را یاد بگیرید

 

مشت زدن در مبارزه


با یک مشت عمومی شروع کنید، مطمئن شوید که با هر دو دست تان می توانید ضربه بزنید. هنگامی که بر روی زدن مشت های عمومی مهارت پیدا کردید روش های پیشرفته تری مانند موارد زیر را یاد بگیرید:


سیخ زنی: زدن مشت های کوتاه معمولا با دست ضعیف تر انجام می شود و برای دور کردن حریف از شما بکار می رود. برای به حداکثر رساندن تاثیر ضربات سیخ زنی، بوکسورهای حرفه ای دست های خود را قبل از رسیدن به هدف می چرخانند تا ضربه آنها قدرت بیشتری داشته باشد.


قلاب کردن: قلاب می تواند بر روی سر یا بدن حریف که محافظت نشده باشد انجام شود که اغلب با ترکیب دیگر مشت ها انجام می شود. نقطه ضعف اصلی آن این است که امکان زدن ضربه متقابل برای حریف فراهم خواهد شد.


مشت زدن از زیر: مشت زدن به طرف بالا بوسیله هر دو دست بخصوص در نبردهای نزدیک موثر است.


ترکیب مبارزه را بدانید

 

ترکیب مبارزات


درست همانند شطرنج، شما باید بدانید که کدام حرکت را در چه موقعی انجام می دهید و در برابر حرکات حریف چه عکس العملی از خود نشان می دهید. شما باید نه تنها حرکات ترکیبی که انتخاب می کنید از نظم و انضباظ برخوردار باشند بلکه باید بدانید که چگونه با ترکیب های حریف مقابله کنید.  ترکیب اولیه ضربات مشت ترکیبی بدین صورت است که می توان آنها را به صورت  ضربدری زد. برای مثال، اگر راست دست هستید می توانید یک ضربه با مشت چپ بزنید و با دست دیگر قلاب بگیرید.
 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزات بوکس مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha