سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

موفقیت در جوجیتسوی برزیلی

موفقیت در جوجیتسوی برزیلی
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۸/۱۲ بازدید کنندگان:۱۴۱۳ نویسنده:سامان موسوی

 

 

به یاد دارم زمانیکه هنوز یک رزمی کار با کمربند سفید بودم وارد یک مسابقه داخلی در باشگاه شدم. در دو مبارزه ای که انجام دادم کاملا خرد شدم. اگرچه باخت هایی که داشتم برایم بسیار شرم آور بود اما باز هم رو به جلو ادامه دادم. چند ماه بعد مربی ام Jean Jacques من را صدا کردم و به من گفت: این چند ماه کار تو را به دقت زیر نظر داشتم و نسبت به اول کاملا بهبود پیدا و ارتقا یافته ای. پس از شنیدن این سخت، انقدر خوشحال شدم که انگار در مسابقه بخت آزمایی برنده شده ام. اعتماد به نفس من با این کلمات ساده اما قدرتمند بیشتر و بیشتر شد.


مدت کمی پس از آن، درحالیکه هنوز کمربند سفید داشتم وارد مسابقات آزاد شدم. این بار نتیجه کاملا متفاوت بود، 2 برد در 3 مسابقه. یک هفته پس از آن مربی کمربند آبی را برای من بست.
تمام این تجربیات تاثیر عمیقی در نحوه وظایف من به عنوان یک کمربند سیاه و مدرس داشت. این تجربیات عبارت بودند از:


-    هیچوقت فراموش نکنید که شما هم زمانی مبتدی بودید


-    فراموش نکنید که چقدر به کمک احتیاج داشتید.


-    هرگز فراموش نکنید که از کسانی که برای کمک به شما وقت می گذارند تشکر کنید.


-    به کسانی که برای شما ارزشمند هستند و به شما ارزش می گذارند ارزش بگذارید.


هر زمان که لازم باشد به یکدیگر کمک کنید. به چیزهای کوچکی که گاهی اوقات از چشم دور می مانند توجه کنید. اگر در باشگاه کسی را می بینید که بدون شریک تمرینی است از او بخواهید که بیاید و با شما تمرین کند. اگر کسی از شما می خواهد که نحوه صحیح تمرین یک حرکت را به او یاد بدهید حتی اگر خسته هستید باز هم سعی کنید که به او کمک کنید.
تمایل شما برای کمک به دیگران نشان از شخصیت شما دارد. همچنین مهم است به یاد داشته باشید که کلمات شما ابزار قدرتمندی برای تان محسوب می شوند. این چیز بخصوص در مقابل مبتدیان بسیار مهم و حیاتی است.


هنگامی که آقای "Machado " به من کمربند مشکی داد 10 سال از روی که شروع به کار کرده و بطور مداوم مشغول یادگیری بودم می گذشت. در طول مسیر مشکلات زیادی وجود داشت، اما با هر شکستی پیروزی بدست می آید. سفر من برای رسیدن به کمربند سیاه روند زندگی من را تغییر داد، هم تیمی هایم نیز مانند من از مزایای مشابهی بهره مند شدند. درنتیجه در سفر جدیدم که به عنوان مربی آغاز شده است نیز از شور و شوق بالایی برخوردار خواهم بود.


من این کار را انجام می دهم زیرا به جوجیتسوی برزیلی اعتقاد دارم. من بر این باورم که هر کس که تصمیم به تعهد به این هنررزمی را داشته باشد به موفقیت می رسد. این کار آسان نیست، اما شدنی است.
اگر شما نیز یک رزمی کار جوجیتسوی برزیلی هستید امیدوارم که سخنان من به شما انگیزه کافی بدهد تا قادر باشید از پس موانع پیش رو برآیید و رو به قله موفقیت حرکت کنید.
 

برچسب ها: جوجیتسو برزیلی جوجیتسو جوجیتسوی برزیلی جوجیتسوی رزیلی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha