سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در پارکور حرفه ای شویم؟

چگونه در پارکور حرفه ای شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۱ بازدید کنندگان:۲۴۶۰ نویسنده:سامان موسوی

پارکور به معنای استفاده از محیط طبیعی به عنوان یک مانع می باشد. پارکور فقط پریدن بر روی دیوارها و ساختمان های مرتفع نمی باشد. هدف از پارکور، رفتن از نقطه A به نقطه  B به سرعت و نحو احسن می باشد. با استفاده از راهنمایی های این مقاله می توانید پارکور را با خیال راحت یاد بگیرید و از آن برای غلبه بر موانع زندگی استفاده کنید.

 

1- یاد بگیرید که چگونه بر روی شانه های خود بغلتید

 

پارکور

 

برای مثال، غلتیدن بر روی شانه راست به طرف چپ لگن و یا شانه چپ بر روی قسمت راست لگن (منظور شیرجه زدن نیست). این حرکت در پارکور بسیار مهم و ضروری است که برای جهش فرود، حرکت رو به جلو خود را حفظ کنید. این کار به شما اجازه می دهد که به دویدن خود ادامه دهید. غلتیدن های متفاوتی وجود دارد ازجمله غلتیدن با شیرجه. اما به یاد داشته باشید که پارکور به پارکور به آن آسانی که به نظر می رسد نیست. غلتیدن در پارکور به معنای جریان داشتن است که به شما اجازه می دهد در حالیکه رو به جلو می روید حرکت خود را حفظ کنید.

 

2- قبل از انجام هر کار بزرگی، در جلسات دیگر گروه ها حضور داشته باشید و تمرینات آنها را از نزدیک ببینید

 

تمرین پارکور

 

اگر تازه کار خود را در پارکور آغاز کرده اید بهترین کار این است که به یک کلاس معتبر پارکور بروید. مسلما این کار برای شما از تماشای ویدیوهای آموزشی یوتیوب بهتر است.

 

3- تمرین، تمرین، تمرین

 

آموزش پارکور

 

هیچ چیز به اندازه تمرین زیاد نمی تواند به شما کمک کند که در پارکور حرفه ای شوید. با توجه به محدودیت های خود تمرین کنید، اگر انجام دادن حرکتی برای شما سخت است، سعی کنید با حرکات کوچکتر شروع کنید.

 

4- وضعیت

 

تمرینات پارکور

 

اگر می خواهید در پارکور پیشرفت کنید باید وضعیت بدن خود را در بهترین حالت نگه دارید. وضعیت زانوها تاثیر زیادی در عملکرد شما دارد. درصورتیکه تازه کار هستید ابتدا سعی کنید که حرکات خود را در محیطی کنترل شده انجام دهید.

 

نکات مهم در مورد یادگیری پارکور

 • یاد بگیرید چگونه بدون اینکه صدمه ببینید، سقوط کنید.
 • رویکرد شما در مواجهه با موانع باید این باشد که  سرعت خود را کم یا زیاد کنید و برای حرکت بعدی خود برنامه ریزی کنید.
 • محدودیت های خود را بشناسید و سعی نکنید که در بین دوستان تان حرکاتی را انجام دهید که خارج از توانایی های شما می باشد.
 • تا زمانی که بهتر نشده اید تمرین را متوقف نکنید.
 •  کسی که در مورد پارکور آگاهی دارد را پیدا کنید و از او بخواهید که چند حرکت و تمرین را به شما یاد دهد.
 • اگر برای انجام حرکات اعتماد به نفس کافی ندارید ابتدا آن را بر روی تشک یا چمن انجام دهید.
 • به یاد داشته باشید که پارکور هنر حرکات آزاد است و باید یاد بگیرید که در مواجه با موانع، صعود، پرش و یا جهش داشته باشید.
 • برای شروع می توانید تمرینات خود را در خانه یا پارک های عمومی انجام دهید. شما همچنین می توانید ویدیوی آموزشی پارکور را از سایت ژیارآنلاین تهیه کنید.

 

هشدارها

 • زمانیکه در حال غلتیدن هستید به شدت مراقب باشید و مطمئن شوید که با سرتان به زمین نمی افتید. همانطور که قبلا گفتیم باید بر روی شانه های تان بغلتید.
 • داشتن عضلات ورزیده و بزرگ، کمک چندانی در پارکور به شما نمی کنند.
 • اگر پارکور بی پروا تمرین شود باید بسیار خطرناک است، ایمنی باید همیشه نگرانی شما باشد. داشتن دوستانی که به تماشای تمریناتشان بروید چیز بدی نیست.
 • از پارکور برای انجام کارهای غیرقانونی استفاده نکنید. انجام دادن آن در مواقع ضروری مثل فرار از دست یک مهاجم مفید است.
 • گاهی اوقات صاحبان املاک شخصی نمی خواهند که در ملک آنها تمرین کنید. به تصمیم آنها احترام بگذارید و جای جدیدی برای تمرین پیدا کنید.
برچسب ها: آیروبیک پارکور انعطاف پذیری
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha