سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه گارد خود را در جوجیتسوی برزیلی بهبود دهیم؟

چگونه گارد خود را در جوجیتسوی برزیلی بهبود دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۷/۷ بازدید کنندگان:۱۹۰۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هنگام تمرین جوجیتسوی برزیلی بسیار مهم است که نحوه گرفتن گارد را درک کنید. شما نباید فقط بر روی تکنیک های محافظت از خود کار کنید اما این بخش مهمی از جوجیتسوی برزیلی است. در هنگام مبارزه با حریفی که از شما بزرگتر است داشتن یک گارد خوب شما را قوی تر می کند. اگر حریف تان یک حرفه ای در جوجیتسوی برزیلی باشد وزن و قدرت نقش مهمی در نتیجه مسابقه ایفا می کنند. در این سناریو یک گارد خوب ممکن است تنها چیزی باشد که می تواند برای شما کار کند.


برای بهبود گاردتان مهم است که نه تنها بطور مستقیم بر روی گارد خود تمرین کنید بلکه تمرکز خود را بر پاسداری از گارد خود و توانایی های دفاعی منعطف کنید

 

جوجیتسوی برزیلی


این به شما این امکان را می دهد تا در حالیکه گارد خود را گرفته اید بتوانید حرکات حریف را دیده و کار خود را انجام دهید. یک استراتژی خوب در جوجیتسو این است که یاد بگیرید که چگونه می توان وضعیت را  با استفاده از آنچه که حریف شما انجام می دهد تغییر داده و موقعیت را عوض کنید. این کار به شما امکان آن را می دهد تا تسلیم خود کرده و بتوانید بر او چیره شوید. همچنین باید موقعیت را سنجیده و بفهمید که در آن شرایط چه حرکت و گاردی بسته به قدرت و وزن بدن حریف تان مناسب است. این به شما کمک خواهد کرد تا به دنبال شکافی گشته و قبل از اینکه حریف تان موفق شود موقعیت را عوض کنید.


نحوه گرفتن گارد در جوجیتسوی برزیلی از یک شخص به شخص دیگر متفاوت است

 

گارد جوجیتسو


برخی افراد بسیار انعطاف پذیر هستند و استراتژی هایی بسیار متفاوت با افرادی دارند که آهسته عمل می کنند و یا اینکه پاهای بلندتری نسبت به بقیه دارند. همه این ها عاملی برای نحوه گرفتن گارد شما در جوجیتسوی برزیلی می باشد. موقعیت را بیاموزید، استراتژی پایه را درک کنید و آنها را با قابلیت های فیزیکی خود تنظیم کنید. تمرینات مداوم به شما کمک خواهند کرد تا آنها را به خوبی آموخته و در مواقع مورد نیاز بصورت ناخودآگاه انجام دهید. این نکته در تمامی هنرهای رزمی بسیار مهم است. شما باید این تکنیک ها را در حافظه عضلانی تان داشته باشید تا بتوانید فورا آنها را بکار بگیرید.


انعطاف پذیر بودن گارد در جوجیتسوی برزیلی فرصت های زیادی به شما می دهد

 

جوجیتسوی برزیلی


اگر شما یک رزمی کار با جثه کوچک هستید بسیار مهم است که بر روی انعطاف پذیری خود کار کنید. جوجیتسوی برزیلی استراتژی های مختلفی برای کشف گارد تان دارد. گارد باز، گارد بسته، گارد پروانه، گارد نیمه، گارد عنکبوت، گارد لاستیکی و ترکیبی از گاردهای ذکر شده را می توان انجام داد. یک فرد قد بلند با پاهای دراز ممکن است ترجیح دهد که از گارد بسته استفاده کند، این گارد به او این امکان را می دهد که پاهای خود را به دور او قفل کند. در مقابل یک فرد کوتاه قد ممکن است که گارد بسته را انتخاب کند. گارد باز نیز انتخاب خوبی برای افرادی که سریع حرکت می کنند است.


با حرکت دادن مفصل ران تان به موقعیت های مختلف در گارد محافظ جوجیتسو به شما این امکان را می دهد تا زوایای مختلف و کارآمد را پیدا کنید

 

جوجیتسو


یک حریف باهوش سعی خواهد کرد که این فرصت را به شما ندهد تا پاشنه پایتان را در موقعیت خاص قرار داده تا بتوانید گارد خود را کنترل کنید. اگر حریف تان در کنترل پاشنه پایتان خوب عمل می کند شما نیز می توانید از پاهایتان برای محافظت از گارد خود در برابر تلاش های حریف استفاده کنید.

 


 

برچسب ها: آموزش جوجیتسوی برزیلی جوجیتسوی رزیلی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha