سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در منزل تکواندو کار کنیم؟

چگونه در منزل تکواندو کار کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱/۱۱ بازدید کنندگان:۳۴۴۲ نویسنده:قاسم نژاد

تکواندو یکی از گسترده ترین هنرهای رزمی جهان است. این هنر رزمی بعد از پایان اشغال ژاپن در سال 1945 از هنرهای رزمی سنتی کره ای گرفته شده است. در تکواندو بیشتر روی تکنیک های پیچیده لگد زدن تمرکز می شود. علاوه بر جودو، کشتی و بوکس، تکواندو نیز یکی از ورزش های رزمی است که به عنوان یک ورزش المپیکی نیز محسوب می شود. آموزش تکواندو شامل تمرین های فردی و مقابله کردن (دو نفری)، تکنیک های جا خالی زدن و شکستن تخته و آموزش فرم (الگو) می باشد.

مرحله1

در کلاس های رشته تکواندو ثبت نام کنید. حتی اگر می خواهید به طور عمده در منزل آموزش ببینید، سعی کنید برای پیشرفت برنامه تان  برخی اصول تکواندو را یا در ابتدای آموزش تان یا در فواصل زمانی منظم زیر نظر استاد تکواندو یاد بگیرید. اگر نمی توانید در کلاس ها شرکت کنید، برای آشنایی با چگونگی تکواندو و رعایت اصول و قوانین آن، ویدیوهای مربوط به تکواندو را نگاه کنید.

مرحله 2

اصول پایه ای را تمرین کنید. تکواندو نیز مانند دیگر هنرهای رزمی اصول خاص خود را دارد، پس تکنیک های تکواندو از جمله حالت ایستادن تان، هماهنگی پا با اعضای دیگر مانند ضربات پا، ضربات مشت را تا جایی که می توانید تمرین کنید. در صورتی که هم باشگاهی ندارید، برای کنترل حرکات و تمرینات خود از آینه استفاده کنید. مهارت با تکرار کسب می شود. بنا به گفته بروس لی، تمرین یک تکنیک لگد زدن با تکرار هزار بار بهتر از تمرین هزار نوع حرکت (لگد) ولی بدون تکرار است.

مرحله 3

فرم هایتان را تکرار کنید. این فرم ها که به آنها هیونگ (hyung) یا poomsae نیز می گویند، حرکات و تکنیک هایی را در برمی گیرد که مناسب سطح تان می باشد و خصوصا برای تنهایی تمرین کردن تان مفید است. این فرم ها می توانند به صورت لحظه ای انجام شوند. رودرروی آینه ای بایستید و حرکات را انجام دهید یا با یک دوربین از حرکات تان فیلم بگیرید تا فیدبکی از خودتان را تهیه کنید.

مرحله 4

در صورت ممکن با یک هم باشگاهی تمرین کنید. تمرین دو نفری نه تنها به شما انگیزه می دهد بلکه باعث می شود هر دو فیدبکی برای یکدیگر باشید. علاوه بر این، امکان تمرینات بیشتر از جمله دفاع کردن و مقابله کردن و روش های مختلف تمرین کردن را برای شما فراهم می کند.

هشدارها

تکواندو نیز مانند دیگر هنرها و ورزش های رزمی ریسک آسیب دیدگی برای هنرجو وجود دارد. قبل از شروع هر گونه تمرین، با دکتر خود مشورت کنید، خصوصا اگر به فعالیت شدید عادت کرده اید. قبل از هر جلسه حتما خود را گرم کنید و فعالیت کشش را به طور مناسبی انجام دهید.

نکات

اگرچه امکان تمرین تکواندو در خانه وجود دارد، ولی غالبا یادگیری از یک فرد ماهر و باتجربه تر مثلا یک مربی بهترین عملکرد را برای شما ممکن می سازد. در این صورت شما ایده بهتری از آنچه باید انجام دهید، خواهید داشت و باعث پیشرفت سریع تر شما در تمرینات می شود.

 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha