سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مبارزه با یک تکواندو کار برنده شویم (با استفاده از موی تای)

چگونه در مبارزه با یک تکواندو کار برنده شویم (با استفاده از موی تای)
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۲۴ بازدید کنندگان:۴۲۲۱ نویسنده:سامان موسوی

تکواندو یکی از ورزش های رزمی محبوب در هنرهای رزمی می باشد که در بسیاری از کشورها وجود دارد. همچنین تکواندو یکی از دو هنر رزمی مورد استفاده در بازی های المپیک است.  اگر دستورالعمل هایی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم رعایت کرده و انجام دهید با استفاده از موی تای می توانید یک تکواندوکار را در مبارزه شکست دهید. (نکته: کسانی که می خواهند از این مقاله بهره ببرند باید در درجه اول اصول اولیه موی تای را بدانند).


استفاده از پا


استفاده از پا یک بخش اساسی در هر هنر رزمی می باشد اما در برابر یک تکواندو کار که ضربات زیادی را به سوی شما پرتاب می کند باید بیشتر بتوانید در اطراف حرکت کرده و خود را از مسیر ضربات پا منحرف سازید.


گارد خود را نگه دارید


پیشنهاد من این است که از ضربات فرار کنید اما اگر در موقعیتی قرار گرفتید که امکان جاخالی دادن وجود نداشت مطمئن شوید که گارد خوبی برای دفاع از خود گرفته اید. ممکن است که در اثر مسدود کردن یک ضربه صدمه بزنید اما بهتر این است که از برخورد ضربه به سر و دنده هایتان جلوگیری کنید.


شکاف را ببندید


هنگام امتناع ورزیدن از برخورد ضربه باید به عقب نروید و سعی کنید که پیشروی کنید. ضربات فقط در یک دامنه محدود موثر هستند، اگر بخواهید که ضربات شما بیشترین تاثیر را داشته باشند باید به سرعت این شکاف ها را پر کنید.


آرنج و زانو


حرکات منحصر به فرد موی تای، حرکات آرنج و زانو می باشند. این حملات بسیار مخرب بوده و در محدوده نزدیک بسیار موثر هستند.این حرکات باید یک سلاح اصلی در مقابل یک تکواندو کار باشد.


پرچ کردن


چیز دیگری که تقریبا در موی تای منحصر به فرد است پرچ کردن می باشد. این کار نه تنها در برابر تکواندو کاران بلکه تقریبا در برابر همه هنرهای رزمی موثر است. از تکنیک برتر خود استفاده کنید و موقعیت خود را برای پرچ کردن حریف خود تثبیت کنید.


حمله با پاها


پاها مهمترین بخش در هنرهای رزمی می باشند اما در تکواندو تقریبا تمام کارها با پا انجام می شود به همین دلیل تلاش برای آسیب زدن به پاها بسیار مهم است. اگر بتوانید به پاهای حریف ضربات شدیدی وارد کنید و به آن آسیب بزنید شدت ضربات او بسیار کمتر خواهد شد.


حمله به دنده


این مانند همان ایده ضربه زدن به پاها برای کاهش اثر بخشی ضربات حریف می باشد. در تمام هنرهای رزمی، قدرتمندترین حملات از چرخش نیم تنه بوجود می آیند. آسیب زدن به دنده حریف به نوبه خود این اثر را کاهش می دهد.


استفاده از سرعت به نفع خود


ضربات لزوما حرکات سریع نیستند، آنها نیازمند به مستقر ساختن، جا دادن، ضربه و بازیابی می باشند. در حالیکه در نزدیک حریف هستید پرتاب کردن سریع آرنج می تواند ضربه سنگینی به او وارد کند.


استفاده از غرایز خود


زمانیکه مبارزه می کنید، اصل اساسی این است که آرامش خود را حفظ کرده و به غرایز خود در مبارزه اعتماد داشته باشید، آنها در طول نبرد به شما کمک خواهند کرد که واکنش مناسب را در موقعیت های مختلف انجام دهید.


نکته:


•    برای دیدن آموزش های ویدیویی موی تای می توانید به یوتیوب مراجعه کنید. همچنین شما می توانید فیلم های  آموزشی موی تای و دیگر هنرهای رزمی را در سایت ژیار آنلاین مشاهده کند.
•    خود را به شکل خوبی نگه دارید و اگر پایداری و سرسختی شما ضعیف بوده و استقامت پایینی دارید سعی کنید خود را تقویت کنید.
•    همیشه خود را در یک موضع خوب نگه دارید، مهمترین چیز در هر هنر رزمی اتخاذ یک موضع مناسب می باشد.
•    برای آنکه بتوانید بهترین کارایی را داشته باشید باید زمان زیادی را به تمرین کردن بپردازید.
•    سعی کنید یک حریف تمرینی که به شما نزدیک است را پیدا کنید و در مواقعی که در باشگاه نیستید گاهی اوقات با او مبارزه کنید.
•    این مقاله فقط برای مواضع دفاع از خود می باشد، هرگز یک مبارزه را به وسیله آن شروع نکنید.

 

برچسب ها: تکواندو موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha