سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 نکته که هر کسی که قبل از شروع آموزش جو جیتسو باید بداند

10 نکته که هر کسی که قبل از شروع آموزش جو جیتسو باید بداند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۲۴ بازدید کنندگان:۷۲۵ نویسنده:سامان موسوی

اگر کمربند سفید دارید و تمرین را همین امسال شروع کرده اید یا اینکه سال های زیادی است که مشغول به تمرین هنرهای رزمی هستید مهم نیست. در اینجا قصد داریم 10 نکته در مورد جوجیتسو را آموزش دهیم که بهتر است قبل از شروع تمرین آنها را یاد بگیرید.


1- اعتماد داشتن و قابل اعتماد بودن


قبل از هر چیزی تلاش کنید که به عنوان یک شریک تمرینی قابل اعتماد شناخته شوید و اعتماد هم باشگاهی و مربی خود را نسبت به خود جلب کنید. وقتی در جایی اعتماد باشد آن محیط برای آموزش امن تر و لذت بخش تر است. اگر شما یک سرگرمی ندارید و هیچ گونه حسی نسبت به بقیه چیزها ندارید جوجیتسو چیزی است که شما می توانید تا آخر عمر خود آن را انجام دهید و نسبت به آن علاقه مند شوید.


2- جوجیتسوی برزیلی در gi انجام می شود


اطمینان حاصل کنید که درک خوبی از تکنیک های استفاده از پارچه قبل از اقدام به "No-Gi” دارید. آسانتر این است که تکنیک های Gi خود را با تکنیک های No-Gi منطبق کنید.


3- از کمربند سیاه درخواست مبارزه نکنید


شما می توانید با کسی که کمربند سیاه دارد تمرین کنید اما قبل از آن مطمئن شوید که شما را دعوت کرده است.  هنگامیکه یک کمربند پایین تر از کمربند سیاه از او می خواهد که با او تمرین کند ممکن است که کمربند سیاه احساس کند که می خواهید او را به چالش بکشید. اگر آنها دوست داشته باشند که با شما تمرین کنند خودشان شما را به انجام این کار دعوت خواهند کرد.


4- پیدا کردن بهترین مربی برای خود


بیشتر دانش آموزان پس از مدتی که شروع به یادگیری جوجیتسو می کنند از آن دلسرد می شوند به همین دلیل بهتر است که قبل شروع به کار در این رشته مطمئن شوید که این رشته را دوست دارید و مربی که انتخاب کرده اید صلاحیت این را دارد که به شما آموزش دهد. اگر پس از شروع کلاس ها احساس کردید که توجه مربی به شما کم شده است یا حتی اصلا به شما توجه نمی کند این طبیعی نیست. در این شرایط بهترین کار آن است که آن کلاس را ترک کرده و به کلاسی بروید که از تمرین کردن در آن لذت می برید.


5- ایمان داشتن


به تکنیک ها باور داشته باشید. ممکن است که این تکنیک ها در ابتدا خسته کننده به نظر برسند. سعی کنید بهترین تکنیک های دفاعی را یاد بگیرید. اگر در مورد بعضی از تکنیک ها تردید دارید در مورد آن با مربی خود صحبت کنید. او خوشحال خواهد شد اگر نیازهای شما را برطرف کند و به بهترین نحو ممکن تکنیک ها را انجام دهید.


6- برقراری ارتباط


یکی از مهمترین چیزها در مورد جوجیتسو تبادل ایده در مورد چگونگی انجام یک تکنیک می باشد.  می توانید سوالات خود را از دانش آموزان با تجربه تر بپرسید.  می توانید در مورد چگونگی استفاده از تکنیک ها در دفاع یا حمله سوالاتی را از آنها بپرسید. وقتی که از کسی درخواست کمک می کنید یا سوالی از او می کنید باید با نهایت احترام و ادب با او صحبت کنید.


7- انجام تمرینات در خانه


برای مربی نا امید کننده است که وقتی حرکت یا مفهوم جدیدی را به دانش آموز یاد می دهد پس از مدتی آن را فراموش کند. تکرار تکنیک ها برای یادگیری بسیار ضروری است حتی اگر احساس می کنید تکنیکی ساده می باشد باید آن را آنقدر تمرین کنید که در ضمیر ناخودآگاه شما جای بگیرد. به خاطر داشته باشید که شما به عنوان یک مبتدی وقتی امروز تکنیکی را به شما آموزش می دهند فردا تکنیک سخت تری را به شما می گویند. به همین دلیل بهتر است که تکنیک های ساده را برای آنکه بعدا دچار مشکل نشوید یاد بگیرید. سعی کنید زمانی را در طول روز به مرور تمرینات در خانه اختصاص دهید.


8- ضربه زدن


هیچ کس نمی خواهد که به طور عمد به یک دانش آموز ضربه بزند. اما دانش آموزان خوب در این شرایط نمی ترسند و سعی می کنند بهترین کار ممکن را انجام دهند. سعی کنید خود را برای لحظاتی که به طور واقعی وارد خطر شده اید آماده کنید. به یاد داشته باشید که کنترل خشم و استرس در این زمینه بسیار حیاتی است.


9- امتحان چیزهای جدید


به یاد داشته باشید که همیشه چیز جدیدی برای یاد گرفتن وجود دارد. برای آنکه بتوانید بهترین عملکرد را در مبارزات داشته باشید باید تکنیک های خود را متنوع کرده و خود را به چند تکنیک محدود نکنید. تمرین با کسانی که سطح شان از شما بالاتر است می تواند محدوده تکنیک های شما را افزایش دهد. همچنین یکی دیگر از راه ها برای فراگیری چیزهای جدید دیدن فیلم های آموزشی می باشد.


10-  دفاع شخصی در ذات خود


معلمان زیادی وجود دارند که بی اعتنا به اهمیت آموزش های اساسی حتی تکنیک های دفاع شخصی به خاطر عدم آشنایی دیگران احساس می کنند که آن تکنیک از رده خارج شده است. به خاطر داشته باشید که هر یک از تکنیک های فعلی حتی تکنیک های سطح مسابقات، از اصول اولیه نشات گرفته اند. درک اصول اولیه مانند یک درس تاریخ می توانند اشتباهات شما را کاهش دهند.
 

برچسب ها: آموزش جوجیتسو جوجیتسو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha