سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به سامبو

نگاهی به سامبو
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۸ بازدید کنندگان:۵۴۵ نویسنده:سامان موسوی

کلمه سامبو مخفف عبارت "دفاع شخصی بدون اسلحه " می باشد. این ورزش روسی در سال 1920 توسط ارتش شوروی برای مبارزه نفر به نفر سربازان ابداع شد. ازجمله افرادی که در ابداع سامبو نقش بسزایی داشتند می توان به  اسپیریدونوف و واسیلی اوشچپکوف اشاره کرد. آنها هر کدام یک سبک جداگانه را ابداع کردند اما پس از مدتی این دو سبک را با هم ادغام کرده و سبک جدیدی به نام سامبو پایه گذاری کردند.


کاربرد سامبو که یک سیستم مبارزه ای آزاد و کامل است در مقابل حریفان مسلح و غیر مسلح بسیار زیاد است. سامبو ترکیبی از تکنیک های کشتی سنتی روسیه، کورجاگا، جوجیتسو، جودو، آیکیدو و کاراته می باشد و سامبو کاران با ژاکت های سنگینی با نام کورتکاس (Kurtkas) با یکدیگر مبارزه می کنند و زمانی یک رقابت با پیروزی فردی به پایان می رسد که کشتی گیر بتواند پشت حریف خود را به زمین رسانده و یا با زور و یا پای حریف خود را به طرزی در اختیار بگیرد که رقیب از شدت درد اعلام تسلیم نماید. دفاع شخصی در سامبو بر اساس حرکات بدن و ضرباتی است که بوسیله مشت یا ضربات پا به حریف زده می شود.
روش های منحصر به فرد و خاصی به نام سامبو اسپرت و سامبوی جنگی در رشته سامبو وجود دارد. امروزه این رشته در سراسر جهان شناخته شده و توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند. رقابت های سامبو در دو بخض سامبو و کامبت سامبو برگزار می شود.
بخش سامبو همانند کشتی بوده اما در یخش کامبت سامبو علاوه بر درگیری های ایستاده و یا در خاک، زدن مشت و لگد نیز مجاز است. مسابقات سامبو در زمینی به ابعاد 12*12 متر و در داخل سالن انجام می شود. این ورزش به گونه ای است که افراد 11 تا 60 سال می توانند به تمرین آن بپردازند. این مسابقات بطور جداگانه در بخش زنان و مردان و در رده های وزنی متفاوت انجام می شوند. این رده های وزنی شامل وزن های 48،52،57،62،68،74،82،90،100،+100 می باشند که شما بسته به وزنی که دارید در رده وزنی تعیین شده قرارخواهید گرفت.

 

سامبو


مدت زمان مبارزه در سامبو برای افراد بزرگ 6 دقیقه، برای جوانان 5 و برای نوجوانان 4 دقیقه می باشد. از وسلایل مورد نیاز برای انجام مسابقات سامبو می توان به کفش، کت، شلوارک و کمربند آبی یا قرمز می باشد. اگر دوست دارید در مورد سامبو بیشتر بدانید و به یادگییری سامبو بپردازید به شما پیشنهاد می کنم که به محصولات آموزش رزمی سایت ژیار آنلاین مراجعه
حال این سوال پیش می آید که یک مسابقه به چه دلایل و در چه شرایطی متوقف خواهد شد. دلایل زیر را می توان مهم ترین دلایل برای توقف مسابقه سامبو دانست:
    
•    خارج شدن مبارز از محوطه تشک
•    در مواقع تایم اوت
•    زمانیکه مبارزان کم کاری کنند.
•    هنگام اعلان خطر
•    ضربه فنی کردن
•    برنده شدن در مسابقه
•    پیروزی پس از اینکه زمان مسابقه تمام شد.
•    پیروزی بر اساس اختلاف فنی(12امتیازاختلاف)
•    

چگونه می توان در سامبو امتیاز کسب کرد:


حرکات زیادی وجود دارند که شما می توانید از آنها برای سامبو مورد استفاده قرار داد. این حرکات مهم و پر امتیاز شامل
-    پشت حریف را با زاویه کمتر از 100 درجه به زمین زدن
-    قرار دادن پشت حریف به روی تشک در یک موقعیت خطرناک با زاویه ای کمتر از 100 درجه.
-    فشار بر روی مفاصل دست و پای حریف که باعث زمین خوردن وی گردد
-    پرتاب کردن حریف مستقیما با یک حرکت بدون وقفه به روی تشک.

 

برچسب ها: سامبو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha