سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

توصیه های پلیس برای دفاع از خود

توصیه های پلیس برای دفاع از خود
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۹ بازدید کنندگان:۵۰۸ نویسنده:سامان موسوی

همیشه خود را از دردسر دور کنید. تقریبا همه بر این باورند که بهترین راه برای بردن یک مبارزه خیابانی این است که از درگیری فیزیکی جلوگیری شود. در درگیری های خیابانی همیشه قبل از شروع درگیری فیزیکی درگیری لفظی بین طرفین روی می دهد. تلاش کنید تا طرف را از شروع یک درگیری فیزیکی منصرف کنید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم توصیه های مهمی که پلیس در رابطه با دفاع از خود به دیگران می گوید را برای شما بازگو کنیم.1- به یاد داشته باشید که محکم ترین قسمت بدن تان آرنج شماست. اگر تا این حد به حریف نزدیک هستید که می توانید از آرنج خود استفاده کنید این کار را انجام دهید و با آرنج تان به او ضربه محکمی بزنید. بهترین جا برای ضربه زدن با آرنج قفسه سینه و بینی حریف می باشد.

2- اگر یک دزد از شما خواست تا کیف پول خود را به او بدهید این کار را نکنید. در صورتیکه سر و کله یک دزد در یک خیابان خلوت پیدا شد و با چاقو یا اصلحه ای دیگر از شما خواست که کیف پول تان را به او تحویل دهید کیف پول را به طرف دیگر مثل حیاط یک خانه پرتاب کنید. ممکن است دزد به طرف کیف برود، بنابراین شما می توانید از فرصت استفاده کرده و از منطقه خطر دور شوید.


3- اگر شما را گرفته و داخل صندوق عقب ماشین انداخته بودند سعی کنید چراغ های عقب آن را در بیاورید و دست خود را از سوراخ چراغ ها خارج کنید و آن را تکان دهید. این کار می تواند شانس اینکه ماشین های پشت سر شما را ببینند بالا می برد. افراد زیادی با استفاده از این روش توانسته اند خود را نجات دهند.

 

دفاع شخصی


4- اکثر اوقات وقتی خانم ها از فروشگاه خارج شده و سوار ماشین شان می شوند در آنجا مانده و سرشان را با کارهای کوچک گرم می کنند. این امکان وجود دارد که شخصی شما را زیر نظر گرفته باشد و زمانیکه شما حواستان نیست داخل ماشین شده و با چاقو یا اسلحه ای که در دست دارند شما را تهدید کرده و از شما بخواهند که حرکت کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم وقتی وارد ماشین تان شدید درهای آن را قفل کنید. اگر شخص دیگری در صندلی پشت بود و با اصلحه شما را تهدید کرد پای خود را بر روی پدال گاز فشار داده و ماشین تان را محکم به جایی بکوبانید. کمربند ایمنی و کیسه های هوا از شما محافظت می کنند اما شخصی که در عقب است پرتاب شده و به شیشه جلو می خورد. پس از آن به سرعت از ماشین خارج شده و با داد و فریاد از آن دور شوید. نگران ماشین تان نباشید. مطمئن باشید که هیچ چیزی به اندازه جان تان با ارزش نیست. فرار کردن از آن بهتر است که جسدتان را پیدا کنند.

5- تا جاییکه می توانید از آسانسور استفاده کنید و از پله ها بخصوص زمانیکه تنها هستید استفاده نکنید. راه پله های جاهایی ترسناک برای تنها بودن بخصوص در شب ها می باشد. همچنین راه پله ها جایی خلوت و خوب برای انجام جنایت و زورگیری است.
 

آموزش دفاع شخصی


6- اگر شخص مهاجم اصله داشت و شما بیشتر از 3 متر با او فاصله داشتید بهترین کار این است که فرار کنید. این کار باعث می شود شخص مهاجم دقت زیادی در شلیک کردن به سمت شما نداشته  باشد و به دلیل اینکه یک هدف در حال حرکت هستید احتمال اینکه تیر به شما بخورد 4 درصد است. بهتر است که به صورت زیک زاگ حرکت کنید.

7- زنان معمولا احساسی بوده و برخورد نرمی دارند. اما نباید با هر کسی اینگونه برخورد کرد. این رفتار ملایم ممکن است به شما صدمه زده و یا حتی به کشته شدنتان منجر شود. رهبر باندی که یک قاتل بود و قتل های زنجیره ای انجام می داد مردی خوش تیب و با سواد بود. از عاطفی و احساسی بودن زنان سوء استفاده می کرد: با عصایی در دست لنگان لنگان راه می رفت و برای سوار شدن به اتومبیل خود درخواست کمک می کرد. او با استفاده از این روش قربانی های خود را به گوشه های خلوت برده و آنها را می دزدید.
 

شما می توانید ویدیوهای آموزش دفاع شخصی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید

برچسب ها: دفاع شخصی دفاع در مقابل چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha