سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

استفاده از کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی

استفاده از کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۷ بازدید کنندگان:۷۵۶ نویسنده:سامان موسوی

کیک بوکسینگ یکی از ورزش های پرطرفدار در دنیای هنرهای رزمی می باشد که فلسفه آن نیز مانند دیگر رشته های رزمی یادگیری مبارزه برای دفاع از خود می باشد. شما باید در کیک بوکسینگ یاد بگیرید که چگونه از مهارت هایی که یاد می گیرید برای دفاع از خود استفاده کنید. مربی شما باید تکنیک هایی را به شما یاد دهد که بتوانید هم در رینگ مبارزه و هم خارج از رینگ بوسیله آنها از خودتان دفاع کنید.


یک مربی باید طرز فکر شاگردان خود را به سمت شجاع بودن، جرات داشتن و نترسیدن ببرد. رزمی کار باید قادر باشد تا هم در میدان مبارزه و هم در خارج از آن به خوبی توانایی های خود را به نمایش بگذارد. کیک بوکسینگ بطوری باور نکردنی عملی و مؤثر است. هر آنچه را که آموخته اید ، حتی در اولین جلسات کلاس می توانید به کار بندید به تدریج به شما یاد داده می شود چگونه ضربات جب ومستقیم وهوک وآپرکات بزنید. شما یاد خواهی گرفت چگونه از ضربات لگد پایین ،آرنج وزانو با قدرت وتکنیک مناسب استفاده کنید . شما با پرتابها و تکنیکهای زمین زدن وکار کردن در روی زمین وقفل دستها وپاها وتسلیم کردن حریف آشنا خواهید شد.
کیک بوکسینگ یکی از خطرناکترین ورزش ها است و قدرت صدمه زدن زیادی دارد. همه تکنیک های آن آزمایش و ثابت شده اند. همه آنها را می توان در مسابقات و مبارزات واقعی بکار بست. شما لزمما نباید حتمآ یک کیک بوکسور حرفه ای ویا قهرمان جهان باشید تا یک کیک بوکسور خوب شوید. شما می توانید با سرعتی که خود مایل هستید آموزش ببینید تا سطحی که می خواهید پیش بروید، شما می توانید در زمان کوتاهی قادر به دفاع کردن از خود در برابر حملات شوید .

 

کیک بوکسینگ


یک مبارز واقعی در کیک بوکسینگ باید به همه اتفاقاتی که در اطراف او روی می دهند آگاه باشد و همچنین توانایی های زیر را نیز  داشته باشد:


•    مشت ها و لگد هایی که می زند باید قدرت انفجاری داشته باشند.
•    آرامش خود را در هر شرایطی حفظ کند.
•    رزمی کار برای اینکه بر حریف خود غلبه کند هر کاری که می تواند انجام دهد.
•    سریع و چابک باشد.
•    بتواند بر دردهای خود غلبه کند.
•    اعتماد به نفس داشته باشد.
•    انتظار هر اتفاقی را بکشد.

داشتن این خصوصیات به شما کمک می کند که به سرعت در کیک بوکسینگ پیشرفت کرده و به مبارزی تبدیل شود که شکست دادنتان برای حریف ها خیلی سخت باشد. یک مبارز حرفه ای تکنیک های خود را بر اساس فاصله ای که با حریف دارد انتخاب می کند. محدودیت های مختلف مبارزه عبارتند از: محدوده مشت ولگد زدن ، محدوده زانو ، آرنج، ضربه زدن به سر ومحدوده پرتاب کردن وگلا ویز شدن شما باید بستگی به محدوده ای که در خلال مبارزه در آن قرار می گیرید بهترین و مؤثرترین ترکیبات وتکنیک ها را به کار ببرید.

 

کیک بوکسینگ


در صورتی که ثابت قدم بوده و تکنیک های آموزش داده شده را به شدت تمرین کنید تا بتوانید در مبارزات آنها را با هم ترکیب کنید در عرض 6 ماه به یک کیک بوکسور خود تبدیل خواهید شد. .به طور معمول سخت تمرین کنید وسعی کنید طرز فکر یک مبارز را در خود به وجود آورید .شجاع ونترس باشید . به عنوان یک کیک بوکسور اصول اخلاقی به شما یاد داده می شود : اصولی مانند کنترل خودتان ، منضبط بودن ، احترام گذاشتن به دیگران و طرز فکر مثبت. به کیک بوکسورها یاد می دهند چگونه در طول مسابقه خود را کنترل کنند و آرام باشند .علاوه برای یک کیک بوکسور باید از هر نوع عمل تحریک آمیز یا خشونت به دیگران خودداری کند ، مگر در وضعیتهای نگران کننده وجایی که او وادار به دفاع در برابر حمله یک ویا چند نفر باشد.

هدف اصلی کیک بوکسینگ این است که جسم و روح با هم در ارتباط بوده و مکمل هم شوند. برای رسیدن به این هدف باید فکر خود را از تمام افکار و احساساتی که شما را از آن منحرف می کند خالی کنید. مبارزینی که به این مرحله از وحدت مغز وبدن می رسند نامرئی می شون. با تمرین ومدیشن دائمی مغز آرام می گیرد وبه هزاران وضعیت پاسخ می دهد و در تمام این مدت آرام باقی می ماند.
 

برچسب ها: کیک بوکسینگ
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha