سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سلاح های سرد در هنرهای رزمی

سلاح های سرد در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۰ بازدید کنندگان:۳۲۷۴ نویسنده:سامان موسوی

معمولا افرادی که بر هنر رزمی تسلط کامل دارند اغلب اوقات بر 18 فرمول مبارزه مهارت کافی دارند اما جالب است بدانید که در ابتدا 18 مهارت جنگیدن با 18 نوع از سلاح های مورد استفاده پیشینیان در ارتباط بوده است.


پیشینه آن به سلسله مینگ برمی گردد، زمانیکه امپراتور سلسله مینگ که "بینگ یونگ" نام داشت در سال 1449 در "شانگسی" متوجه ارتش سربازان شد به دربار دستور داد تا ارتش او با افرادی که در جنگیدن مهارت دارند تشکیل شود و به این ترتیب یک مسابقه انتخاباتی برگزار شد که در آن یک داوطلب به نام "لی تونگ" که مهارت خاصی در کار با 18 نوع سلاح داشت موفق شد که همه حریفان خود را شکست دهد و مورد توجه امپراتور قرار بگیرد. " لی تونگ" اظهار کرد  که در 18 روش جنگیدن متخصص است.
بهتر است بدانید که در رشته رزمی ووشو به راحتی می توان از 18 نوع سلاح استفاده کرد و هر چند بیشتر آنها منشا قدیمی و باستانی دارند بعضی از آنها کارایی و ارزش خودشان را در جنگ های مدرن به اثبات رسانده اند.
با گذشت قرن ها، روستایی های شمال چین و صنعت گران در حرکتی که در کشورهای غربی به آن "قیام مشت زنان" می گویند دست به قیام زدند. هنگامی که آنها در مقابل متجاوزین سلطنت طلب قیام کردند به شمشیرهای پهنی مجهز بودند در حالیکه دشمن شان به سلاح های گرم مجهز بود.
همچنین در طی جنگ بین چین و ژاپن که در سال های 1937 تا 1945 اتفاق افتاد روستایی های چین برای مقابله با متجاوزین ژاپن گروه هایی را تشکیل دادند که به شمشیرهای پهن مجهز بودند و از آن برای جنگیدن در برابر ژاپنی ها استفاده کردند.


تقریبا می توان گفت که 4 سلاح معروف در هنرهای رزمی وجود دارند که به شرح زیر هستند:


-    سلاح شمشیر پهن. هنگامیکه شما شمشیر پهن را در دستان خود می گیرید و آن را در کنار پهلویتان نگه می دارید باید نوک آن حداکثر به نرمه گوش شما برسد.


-    سلاح شمشیر باریک. این سلاح هم دارای همان مشخصات شمشیر پهن می باشد با این تفاوت که لبه های آن باریک تر می باشند.


-    سلاح نیزه. سلاح نیزه نیز باید مانند سلاح چوب با قدتان مساوی باشد به این معنی که از سر انگشتان تا جایی که امکان دارد بازوها و دستان شما به طرف بالا کشیده شود. یعنی اینکه از سر انگشتان تا جایی که کاملا بازوها و دستان شنا به سمت بالا کشیده شده باشد و همچنین محیط دایره آن نیز حدود هفت سانتی متر باشد.


-    سلاح چوب. این سلاح نیز مشخصات سلاح نیزه را دارا می باشد به این معنی که باید حداکثر با قد شما هم انداره بوده و محیط آن 7 سانتی متر باشد.


نکته مهمی که در مورد سلاح های بالا وجود دارد این است که سر نیزه، شمشیر پهن و باریک معمولا از جنس استیل و یا فلزهای تیز و سخت ساخته می شوند که جنس آن را بسته به نوع کاربرد و استفاده آن انتخاب می کنند.
در صورتی که تازه کار هستید پیشنهاد می کنم که اگر می خواهید با این سلاح ها تمرین کنید بهتر است که ابتدا با چوب از نوع بامبو  استفاده کنید چون نسبت به دیگر سلاح ها از خطر کمتری برخوردار است و می توانید به راحتی بر تکنیک های مربوطه تسلط ایجاد کرده و پس از کسب مهارت بر تکنیک های ساده و پیچیده از نوع اصلی آن استفاده کنید.
این نکته برای دیگر سلاح ها نیز صدق می کند به این معنی که هنگام یادگیری تکنیک های هر کدام از سلاح ها بهتر است که تکنیک ها و فنون آن را با نوع آموزشی آن تمرین کرده و یاد بگیرید سپس با خود سلاح کار کنید.
 

برچسب ها: آموزش سلاحهای سرد آموزش سلاح های سرد سلاح های سرد
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha