سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نحوه استفاده صحیح از کاتانا

نحوه استفاده صحیح از کاتانا
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۴ بازدید کنندگان:۱۷۴۶ نویسنده:سامان موسوی

امروزه آداب و رسوم مربوط به هنرهای رزمی ژاپنی ازجمله احترام به سلاح های خود و یا بستن hakama که یک شلوار سامورایی می باشد کم رنگ شده است. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده صحیح از سلاح کاتانا را به شما آموزش دهیم.

 

1- یک نوع هنر رزمی را انتخاب کنید

از آنجا که هر کسی ویژگی های مخصوص به خود را دارد شما باید یک فرم هنرهای رزمی را که متناسب با مهارت های شما می باشد یاد بگیرید. اگر با هنرهای رزمی ژاپنی آشنایی چندانی ندارید در اینجا برخی از آنها را نام می بریم:

 • کن جوتسو: تمرین  با کاتانا و سلاح های دیگر (بستگی به کلاسی که می روید دارد) برای استفاده در مبارزه.
 • لایجوتسو: مورد استفاده برای حمله سریع با استفاده از شمشیر به حریف خود.
 • کندو: هنر شمشیربازی ژاپنی است. مبارزه با shinai با استفاده از زره.
 • لایدو: هنر طراحی شمشیر.

تقریبا هر کدام از هنرهای رزمی دارای سبک های مختلفی می باشد که شما می توانید مناسب ترین آن ها را برای خود انتخاب کنید.

 

2- تهیه وسایل مورد نیاز

تجهیزات مورد نظر ممکن است با توجه به هنر رزمی که انتخاب می کنید متفاوت باشند. اما معمول ترین آنها عبارتنداز:

 • شینای: شمشیری ساخته شده از بامبو که متناسب برای کندو می باشد. این شمشیر با استفاده از بامبوهای بسته شده با هم ساخته می شود.
 • بوکن: شمشیری چوبی شبیه کاتانا یا واکیزاشی می باشد. این سلاح در کن جوتسو مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تانتو: خنجری ژاپنی حدود 0.5 فوت (0.2 متر) به 1 فوت (0.3 متر) طول دارد.
 • واکیزاشی: یک شمشیر کوتاه در حدود 1.5 فوت (0.5 متر) به 2 فوت (0.6 متر) طول دارد.
 • کاتانا: شمشیری که حدود 3.5 فوت (1.1 متر) طول دارد.
 • نینجاتو: پسر عموی کاتانا می باشد با این تفاوت که تیغه آن راست است.
 • نوداچی: کاتانای واقعا طولانی که 34 تا 60 اینچ (86 تا 152 سانتی متر) طول دارد.

 

3- انتخاب یک کتاب

پس از آنکه هنر رزمی مورد علاقه خود را یافتید و تجهیزات مورد نیاز آن را تهیه کردید، کتاب هایی در این مورد پیدا کرده و به تحقیق بپردازید. سعی کنید کتاب را زیر نظر یک مربی واجد شرایط مطالعه کنید زیرا اگر به تنهایی برای یادگیری تکنیک ها تلاش کنید به احتمال زیاد آن را به خوبی یاد نخواهید گرفت و دلسرد می شوید.

 

4- پیدا کردن یک سنسی (مربی)

هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید به تنهایی و بدون راهنمایی های کسی دیگر موفق شوید و به مراحل عالی دست پیدا کنید. قبل از انتخاب کلاس و مربی مورد نظر در مورد آنها تحقیق کنید که آن مربی دارای مدرک معتبر مربیگری باشد و سابقه او و همچنین کسانی که زیر نظر او تعلیم داده شده اند را برسی کنید.

 

5- تمرین

تمرین اختصاصی کاتا یا جریان عادی، تا زمانیکه بتوانید آن را به طور روان و موثر اجرا کنید. در صورت لزوم یک دوست تمرینی خوب برای خود پیدا کنید. در صورتی که در مورد نحوه انجام دادن تکنیکی یا چیز دیگری سوال دارید آن را از افراد با تجربه و پیشکسوت که در باشگاه هستند بپرسید و از آنها بخواهید که شما را راهنمایی کنند.

 

6- بدست آوردن یک سلاح خوب

پس از آنکه در روال کار قرار گرفتید و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرد یک سلاح بهتر که به معنای خطرناک تر نیز می باشد را انتخاب کنید.

 

انتخاب یک کاتانا:

 • انتخاب کاتانای مناسب معمولا جزء مهمترین اولویت ها قرار می گیرد. برخی کاتانای سنگین و برخی کاتانای سبک تری را ترحیج می دهند که بستگی به طول آن دارد. از عضو ارشد یا مربی خود بخواهید که شما را در خریدن یک کاتانای خوب یاری دهند.
 • می توانید در اینترنت در مورد انواع کاتاناها، خصوصیات آنها و نحوه ساخت آنها تحقیق کنید. با این کار می توانید کیفیت و تفاوت بین کاتاناها را تشخیص دهید.
 • یک kissaki  (نوک) مناسب برای تیغه را انتخاب کنید.  هنرهای رزمی مختلف نیازمند تیغه هایی با اندازه های مختلف می باشند. یکی را پیدا کنید که مناسب فرم هنری شما باشد. انواع نوک های معمول عبارتند از: o-kissaki, chu-kissaki  Kk-kissaki, که به ترتیب بزرگ متوسط و کوچک هستند. برای تعیین اندازه kissaki می توانید به تیغه آن نگاه کنید.
 • طرحی را انتخاب کنید. در اینجا منظور زیبایی شناسی شمشیر می باشد. نمی دانم باور می کنید یا نه، ولی به نظر من زیبایی یک سلاح بر روی استفاده و عملکرد آن تاثیر می گذارد. شمشیری را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. انتخاب یک شمشیر نچسب و غیر جذاب یه طور بلقوه ای می تواند منجر به بی علاقه گی شما نسبت به سلاح شود.
برچسب ها: آموزش سلاح های سرد آموزش کاتانا سلاح های سرد کاتانا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha