سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به رشته کونگ فو

نگاهی به رشته کونگ فو
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۰ بازدید کنندگان:۲۲۳۹ نویسنده:سامان موسوی

با قطعیت می توان گفت که کونگ فو هسته مرکزی هنرهای رزمی شرقی می باشد که اصول و تکنیک های آن در انواع هنرهای رزمی شرقی نفوذ کرده و در آن تاثیر گذاشته است.


به دلیل راز و رمزهای زیادی که تاکنون در کونگ فو وجود داشته باعث شده که این هنر رزمی برای بسیاری هنوز ناشناخته باشد. ریشه هنر رزمی کونگ فو به حدود 4 هزار سال پیش باز می گردد. در ابتدا شکل کونگ فو ساده بوده و با گذشت قرن ها و نسل های زیاد آموزگاران این رشته رزمی به تدریج کامل شد. آنها توانستند که این درشتی را ها صیقل داده و تکنیک ها را بازپردازی کنند تا توانستند یک هنر رزمی با برتری قاطع درست کنند. پس از آن، با استفاده از مطالعات کالبد شکافتی، مذاهب و روانشناسی، کونگ فو گام بلندی به سمت موفقیت در دفاع شخصی علمی و فلسفی برداشت. این اتفاق تقریبا در 2 تا 3 هزار سال پیش روی داده است.
اهداف اصلی در کونگ فو بهبود سلامتی، پاک کردن ذهن و دفاع از خود می باشد. تکنیک های کونگ فو بیشتر بر روی اصل تبدیل انرژی و میانه روی بدون افراط تاکید دارند تا بر قدرت. به همین دلیل است که یک شخص کونگ فو کار هیچ وقت با نیرویی که واکنش ایجاد می کند ضدیت نکرده و در مقابل آن هم تسلیم نمی شود.

 

کونگ فو


یک رزمی کار کونگ فو باید بتواند همانند فنر به راحتی انعطاف پذیر باشد. او در حال درست کردن ترکیب هماهنگی با نیرویی می باشد که از طرف حریفش به او وارد می شود تا به این ترتیب او مکمل نیروی حریف باشد نه بر ضد آن. من سال های زیادی را به تمرین وینگ چان اختصاص داه ام و هرگز اجازه نداده ام که مفاهیمی مثل حریف، خود من، یا تکنیک های پیچیده ذهنم را دچار پریشانی کند.
من توانسته ام که از تکنیک های حریف به نفع خود استفاده کنم. به یاد داشته باشید که هیچ کاری  وجود ندارد که نیاز باشد برای انجام دادن آن تلاش کنیم چراکه هر چیزی به سادگی جریان خواهد یافت.
کونگ فو ازجمله پیچیده ترین مسائلی می باشد که می توان به آن پاسخ داد و علاقه مندان به آن به راحتی نمی توانند اطلاعات مستندی از نحوه شکل گیری این هنر رزمی کسب کنند. می توان گفت که کونگ فو نگرشی است بر دنیای جدید، ضمن اینکه دارای تاریخچه ای قدیمی به قدمت چندین قرن می باشد. سرگذشت کونگ فو هم زمان با تاریخچه انسان اندیشمند است که در 12 هزار سال پیش سابقه اولین حرکات فکر و جسم برای اولین بار برای مقابله با محیط زیست و بقای خود داشته است.

 

آموزش کونگ فو


ازجمله اولین افرادی که توانستند به نیروی اسرار آمیز کونگ فو پی ببرند نژاد "زرد" بودند و چون بعدها تنها از نیروی بدن استفاده کردند متاسفانه اصول و مبانی علمی در این راه فراموش شد. معمولا افرادی در هنرهای رزمی بوده اند که دانش پیشینیان را با تجربیات خود ترکیب کرده و با توجه به شرایط زمانی و مکانی که در آن قرار داشته اند بیشتر از دیگران در معرفی و ارائه شیوه رزمی ای خاص موفق بوده اند.
بهتر است بدانید که هیچ استادی تا به طور کامل شیوه کلاسیک و اصولی را فرا نگرفته باشد شروع به معرفی سبکی جدید نخواهد کرد. در آخر با توجه به تجربیات خود به شما می گویم که " هر کسی که مدت زیادی شاگرد بوده باشد، استاد بهتری خواهد شد". به نظر من این امر نه تنها در کونگ فو و هنرهای رزمی بلکه در دیگر مهارت های زندگی نیز صدق می کند.
 

برچسپ ها :
آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha