سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 سلاح کشنده برای دفاع شخصی که می توانید همراه خود داشته باشید

5 سلاح کشنده برای دفاع شخصی که می توانید همراه خود داشته باشید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۱۵ بازدید کنندگان:۵۵۱۱ نویسنده:سامان موسوی

درگیری های خیابانی ممکن است در هر زمان و مکانی صورت بگیرد. ممکن است در موقعیتی قرار بگیریم که چیز خاصی برای دفاع از خود همراه نداشته باشیم. ابتدا سعی کنید تا می توانید از مخمصه و درگیری دوری کنید. در صورتیکه برای حفظ جان خود مجبور شدید از خود دفاع کنید آن وقت وارد عمل شوید. لازم نیست که همیشه برای دفاع از خود اسلحه گرم داشته باشید و یا از ابزارهای دفاع شخصی معمول استفاده کنید. با چیزهای ساده ای که معمولا همیشه همراه خود دارید می توانید به راحتی از خود دفاع کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی  سلاح غیر معمول برای دفاع شخصی بپردازیم.

 

1- شال گردن

 

سلاح کشنده

 

بیایید با یکی از غیر محتمل ترین (و البته کشنده ترین) سلاح دفاع از خود یعنی شال گردن یا روسری شروع کنیم. همه ما می دانیم که روسری یا شال گردن به طور منظم توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما یک ورزشکار حرفه ای و یا یک نینجا هستید با یک ضربه و یا استفاده از شال گردن و روسری برای بستن شریان از پس ارازل و اوباش برآیید. شما می توانید از روسری یا شال گردن برای خفه کردن حریف استفاده کنید(این کار اصلا توصیه نمی شود، منظور ما از این جمله از کار انداختن حریف است نه کشتن آن).

ممکن است مانند یک فیلم جیمز باند به نظر برسد، اما با کمی تمرین و آموزش می توانید از یک روسری یا شالگردن به عنوان یک سلاح مرگ آور جهت دفاع از خود استفاده کنید. سربازان و اعضای نیروهای ویژه به طور منظم و مدت صدها سال است که در موقعیت های خطرناک از خفه کردن برای کشتن حریف استفاده می کنند.

 

 2- قلم

 

سلاح رزمی

 

دومین انتخاب من برای دفاع از خود، اسلحه ای بلقوه کشنده است که می توانید در هر زمان و هر نقطه ای از آن استفاده کنید. این وسیله یک مداد ساده است که اغلب افراد همیشه در جیب خود یکی از آن ها را همراه دارند. قلم برای دفاع از خود، نظر شما چیست؟ شرط می بندم حدس زده اید منظور من چیست:  دشته. ممکن است بپرسید که دشنه چیست؟ دشنه اساسا یک خنجر با تیغه های نازک و باریک می باشد که در درجه اول به عنوان یک سلاح سرد مورد استفاده قرار می گیرد.

به احتمال زیاد فیلم هایی دیده باشید که در آن از قلم به عنوان یک سلاح استفاده می کنند. همچنین نوع خاصی از قلم وجود دارد که به عنوان یک سلاح تاکتیکی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های زیادی ازجمله (UZI, Boker, Gerber) وجود دارند که این نوع قلم ها را تولید می کنند. می توانید آنها را برسی کرده و یکی را برای خودتان انتخاب کنید. به هر حال می توانید از قلم به عنوان یک سلاح دفاع از خود به طور منظم استفاده کنید. شما می توانید حتی با یک مداد چوبی ساده از خود دفاع کنید به شرطی که نقاط حساس بدن مانند گردن و چشم را بشناسید.

 

3- کلید ماشین

 

سلاح های سرد

 

کلید ماشین به عنوان سومین سلاح نامرئی است که می توانید از آن هنگام درگیری های خیابانی برای دفاع از خود استفاده کنید. اگر فکر می کنید شوخی می کنم بروید کمی در این مورد تحقیق کنید که فشار کلید با قدرت زیاد بر روی بدن مانند خنجر عمل می کند یا نه؟ از کلید ماشین می توان بخصوص آنهایی که تاشو هستند و دسته بلندی دارند می توانن به عنوان خنجر استفاده کرد.

این وسیله اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد می تواند آسیب های جدی به حریف وارد کند. دوباره تاکید می کنم که در هر موقعیتی از این سلاح برای ضربه زدن به چشم استفاده نکنید چون آسیب های غیرقابل جبرانی به شخص مقابل وارد می کند. تنها در مواقعی از این تکنیک ها استفاده کنید که واقعا جان شما در خطر است.

 

4- کلاه

 

سلاح رزمی

 

یکی از وسایل مورد علاقه من برای دفاع از خود کلاه می باشد. از کلاه هایی که جلو آنها مانند کلاه بیس بال است می توانید برای ضربه زدن به حریف خود استفاده کنید. راز این سلاح مبتکرانه برجستگی جلو آن است که می توانید آن را گرفته و به صورت حریف ضربه وارد کنید. این سلاح نسبت به سلاح هایی که در بالا نام برده ایم خطرناک نیست اما هنوز می توانید از آن برای متوقف کردن حریف استفاده کنید.

 

5- کارت اعتباری

 

پیشنهاد پنجم من که برگرفته از یکی  از فیلم های استیون سیگال می باشد، کارت اعتباری نام دارد. امروزه هر کسی حداقل یک کارت اعتباری در جیب خود دارد. یکی از ویژگی هایی که می توان از آن در هنگام درگیری ها استفاده کرد لبه های تیز آن می باشد. شما با استفاده از آن  می توانید مانند یک چاقو ضرباتی به حریف وارد کرده و او را وادار به توقف حمله کنید. فقط کافی است که مهارت های ساده نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید.

 

همانطور که در این مقاله مشاهده کردید ابزار ساده ای وجود دارند که به فکر کسی نمی رسد که انقدر مرگ آور و خطرناک باشند. اگر به اطراف خود نگاه کنید وسایل زیادی در اطراف شما برای دفاع از خود وجود دارند. از بطری آب گرفته تا چتر و نمک دان و ....

ممکن است بپرسید که چگونه می توان از یک بطری آب برای دفاع از خود استفاده کنید؟ می توانید از بطری آب برای زدن ضربات سنگین به سر و صورت حریف خود استفاده کنید یا برای اینکه حواس او را پرت کنید و مقداری زمان برای خود بخرید اگر از شما فاصله دارد می توانید آنرا به طرف او پرتاب کنید یا می توانید در آن را باز کرده و به صورت او آب بپاشید تا چند ثانیه ای بینایی او را مختل کرده و بتوانید حرکت بعدی را انجام دهید.

به نظر شما چه ابزار دیگری در اطراف شما هستند که می توانید از آنها برای دفاع از خود استفاده کنید؟ می توانید آن ها را نام برده و نحوه استفاده از آن ها را بیان کنید؟ نظر خود را بگویید

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی آموزش سلاح های سرد آموزش سلاحهای سرد دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha