سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۰/۲۹ بازدید کنندگان:۹۸۶ نویسنده:قاسم نژاد

ماساژ ورزشی در اصل برای کمک به آماده سازی بدن ورزشکاران جهت کارایی مطلوب، ریکاوری بعد از یک مسابقه بزرگ یا عملکرد خوب آنها در طول آموزش به وجود آمده است. ماساژ ورزشی روی پیشگیری و درمان آسیب عضلات و تاندون ها تاکید می کند.

در ضمن، شما لازم نیست یک ورزشکار باشید تا از ماساژ ورزشی بهره مند شوید. ماساژ ورزشی برای افرادی هم که دچار آسیب دیدگی، درد مزمن یا دامنه حرکتی محدود شده اند، مفید است. ماساژور ها معمولا روی قسمت خاصی از بدن تمرکز می کند.

در طول ماساژ چه روی می دهد؟


ماساژ ورزشی نوعی از ماساژ سوئدی است که  گردش خون و مایعات لنفاوی را افزایش می دهد. بعضی از حرکات ماساژ ورزشی با استفاده از درمان نقطه ماشه ای یا تریگر پوینت تراپی (یک ناحیه خاص در ماهیچه اسکلتی یا فاسیای عضلانی است که در لمس حساس بوده، به نحوی که اعمال فشار روی آن قسمت منجربه حساسیت در همان ناحیه و یا درد ارجاعی می‌گردد. درد ارجاعی دردی است که در قسمت دیگری از بدن نسبت به ناحیه اصلی خود حس می‌شود.) باعث رفع چسبندگی ماهیچه ها (گره های کوچک در ماهیچه ) و افزایش دامنه حرکتی می شوند.

 

چهار نوع ماساژ ورزشی وجود دارد:

  • ماساژ قبل از مسابقه

یک نوع ماساژ تحریکی کوتاه به مدت 15 تا 45 دقیقه است که قبل از مسابقه انجام می شود. در این ماساژ روی آن نواحی از بدن که در طول مسابقه با فشار و زور بیشتری درگیر است، تمرکز می شود.

  • ماساژ بعد از مسابقه

به مدت یک یا دو ساعت و بعد از مسابقه انجام می شود و از طریق آن بافت های بدن به حالت عادی بازگردانده می شوند.

  • ماساژ ورزشی ریکاوری (نیرو بخش)

در طول آموزش انجام می شود و به ورزشکار کمک می کند تا تمرین سخت تر با صدمه کمتر داشته باشد.

  • ماساژ ورزشی بازسازی (توان بخشی)

به کاهش درد ناشی از آسیب دیدگی و بازگشت بدن به حالت سلامتی کمک می کند.

من باید چه موقع ماساژ ورزشی بگیرم؟

اگر شما مشکل خاصی مانند خالی کردن زانو (سست شدن زانو) در حین دویدن دارید، ماساژ ورزشی برای رفع این مشکل انتخابی عالی است. مراجعه کردن به یک متخصص آسیب شناسی و حرکات اصلاحی فیزیوتراپ، به شما در تشخیص و اصلاح  حرکاتی که دلیل اصلی آسیب دیدگی تان است، کمک می کند.


متخصصان فیزیوتراپی معمولا بیشتر روی ناحیه آسیب دیده شما مثلا شانه خشک شده یا همسترینگ کشیده (آسیب زردپی یا عضلات عقب ران) تمرکز می کنند تا ماساژ کامل بدن تان.


گرفتن ماساژ برای افرادی که تا حالا به اسپا نرفته اند، راحت تر است، چون ظاهرا بدن ورزیده تری دارند. حتی اگر آسیب ندیده باشند، این ماساژ برایشان عالی است.


مهم نیست شما چه نوع ماساژی برمی گزینید، در هر صورت، متخصص فیزیوتراپ باید نیازها و انتظارات شما را در مورد ماساژ بررسی کند.

 

 

 

 

برچسب ها: ماساژ بدن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha