سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ماساژ چه فوایدی دارد؟

ماساژ چه فوایدی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۲۵ بازدید کنندگان:۳۵۳ نویسنده:سامان موسوی

پس از اینکه افراد از یک روز سخت کاری تمام می شوند بسیاری از آنها به حمام می روند و تعدادی دیگر ترجیح می دهند که بخوابند. اما در این بین افرادی هم ماساژ میگیرند تا از این طریق خستگیشان را برطرف کنند. در بیشتر نقاط دنیا، افرادی هستند که با روش‌های مختلف این کار را انجام میدهند، به‌خصوص در کشورهایی مثل تایلند یا هند که این کار بسیار رواج دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم به برسی فواید ماساژ بپردازیم.


تاثیر ماساژ برای رفع خستگی

در دوران کنونی که مشکلات شخصی و کاری روز به روز بیشتر می شوند باعث بالا رفتن استرس و هیجانات ناشی از آن خواهد شد که نتیجه آن این است که عضلات خسته و سفت می شوند. برای رفع این مشکل قرار گرفتن در یک مکان آرام و ماساژ گرفتن گذینه خوبی است. همچنین چنانچه درد و ناراحتی فرد با حرکات ماساژ برطرف شود، از نظر روانی تاثیر بسیار مهمی به جای میگذارد.


تاثیر ماساژ در بهبود بیماری ها

اکنون این سوال پیش می آید که آیا ماساژ گرفتن به ما کمک می کند که از شر بعضی از بیماری ها خلاص شویم؟ جواب بله است. بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده مشخص شد که ماساژ درمانی باعث رفع بسیاری از دردها خواهد شد که ازجمله آن می توان به کمر درد و سر درد اشاره کرد. ماساژ دادن، مغز را به تولید آندورفین تحریک میکند و اعتماد به‌نفس بیماران را با تشویق آنها برای مقابله موثر با درد افزایش میدهد.


قدمت ماساژ به کی و کجا بر می گردد؟

در دوران خیلی دور، ماساژ بین چینی ها، ژاپنی ها و یونانی ها رواج داشته و از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها و همچنین آرامش یافتن استفاده می کردند. ازجمله بیماری هایی که با کمک ماساژ درمان می کردند می توان به درد های عضلانی و مفصلی اشاره کرد. همچنین ماساژ در توانبخشی بیماران جایگاه ویژه ای دارد.


آیا ماساژ می تواند باعث بروز مشکل شود؟

جواب این سوال مثبت است. به همان اندازه که ماساژ دارای مزایای زیادی می باشد احتمال دارد که عوارضی نیز داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است که ماساژ باعث انتقال برخی از بیماری های عفونی، زگیل ها و تبخال ها شود. به همین علت توصیه میکنم فردی که میخواهد ماساژ بگیرد، حتما با خود ملحفه و وسایل شخصی داشته باشد تا انتقال بیماری به حداقل برسد. افرادی که سابقه بیماریهای پوستی مثل قارچ، تبخال یا حتی بیماریهای انگلی دارند بهتر است از گرفتن ماساژ صرف‌نظر کنند چراکه این کار در بهبود حالشان هیچ تاثیری ندارد و با این کار ناقل بیماریشان به دیگران هم میشوند.


آیا ماساژ گرفتن باعث می شود که پوست جوان بماند؟

در صورتی که شخصی دارای هیچ بیماری پوستی بر روی صورت خود نباشد ماساژدرمانی با بهبود جریان خون و جریان لنف و مهم‌تر از آن با ایجاد آرامش در عضلات صورت و روان فرد، میتواند به‌عنوان یک اقدام مکمل در کنار توصیه‌های پزشکان متخصص، کارایی داشته باشد ولی نباید انتظار معجزه از آن داشته باشید.


آیا همه می توانند ماساژ درمانی کنند؟

جواب این سوال منفی است. ماساژ مثل هر چیز دیگری دارای قواعد و اصول مربوط به خود می باشد. البته ماساژ معمولی صورت یا سایر اعضای بدن در منزل قابل‌انجام است، ولی اگر دنبال یک ماساژ اصولی و موثر هستید، بهتر است این کار توسط افراد ماهر و مجرب انجام شود.


دلیل اینکه بعضی از افراد بعد از ماساژ درد دارند چه می باشد؟

کسانی که از ماساژهای مختلف استفاده میکنند، هدفشان هرچه باشد مسلما ایجاد درد و ناراحتی نیست. در حالی که خیلی وقت‌ها چنین اتفاقی میافتد و به دلیل ماساژ نادرست و غیرعلمی یا ارائه ماساژ برای افرادی که نباید از این خدمات استفاده کنند، افراد دچار دردهای عضلانی یا مشکلات دیگری میشوند. اگر فردی که ماساژ میدهد، نسبت به عضلات و ساختار بدن آگاهی نداشته باشد، ممکن است باعث درد و ناراحتی او شود. این موضوع به‌خصوص برای کسانی که در دوران سالمندی هستند و ممکن است دچار پوکی استخوان یا ضعف عضلات باشند، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. چون برای این گروه حتما باید با توجه به توان عضلانی، اسکلتی فرد، شدت و فشار ماساژ تعیین شود.
 

برچسب ها: آموزش ماساژ ماساژ بدن ماساژ صورت
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha