سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

فواید ماساژ تایلندی

فواید ماساژ تایلندی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۴ بازدید کنندگان:۵۳۱ نویسنده:سامان موسوی

وقتی که به عنوان گردشگر به تایلند می روید اولین چیزی که به چشم تان می خورد تبلیغات زیاد سالن های ماساژ می باشد. ماساژ تایلندی یک هنر باستانی می باشد که با کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر امتداد خطوط انرژی برای حفظ سلامت، تندرستی تغییر و دگرگونی انجام می شود. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی فواید ماساژ تایلندی بپردازیم. همچنین در صورتی که به دنبال ویدیو آموزش ماساژ به زبان فارسی هستید می توانید از از بخش سایت ژیار آنلاین سفارش دهید.


تاثیر ماساژ تایلندی بر روی عضلات


-    درهنگام انجام ماساژ تایلندی جریان خون افزایش یافته و گردش آن در عضلات بیشتر می شود. به این ترتیب اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه ها رسیده و مواد زایدی مثل اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه ها دفع می شوند که در نهایت سبب رفع خستگی می شود.
-    با انجام ماساژ تایلندی عضلاتی که کمتر از آنها استفاده می شود گرم می شوند و به این ترتیب احتمال آسیب دیدگی آنها در آینده کاهش پیدت می کند و روند پیری آن را به تعویق می اندازد.
-    زمانیکه عضله شما دچار آسیب دیدگی می شود با انجام ماساژ تایلندی مواد غذایی بیشتری به آن رسیده در نتیجه کوفتگی، درد و سفتی عضلات از بین خواهد رفت.
 

ماساژ تایلندی چه تاثیری بر روی پوست دارد؟

-    پس از آنکه با انجام ماساژ تایلندی جریان خون افزایش یافت، مواد غذایی بیشتری به پوست رسیده و در مقابله با بیماری های پوستی مقاوم تر می شود.
-    ماساژ تایلندی باعث تحریک غده های چربی سوز شده و چربی بیشتری وارد پوست شده که باعث نرم و لطیف تر شدن پوست می شود.
-    ماساژ تایلندی سبب تحریک غده هایی که عرق ترشح می کنند شده و در نتیجه اوره و دیگر مواد زاید از بدن خارج خواهد شد.
-    با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث شادابی و روشنی بیشتر پوست می‌شود.
-    با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرامبخشی می‌شود.


تکنیک های ماساژ تایلندی:

ماساژ تایلندی تنوع زیادی در حرکات دارد و باید با فشار ملایم در محیطی آرام انجام شود. در این حالت بدن شروع به باز شدن و انعطاف پذیری کرده و حرکات آن آسانتر می شود. در حالیکه ذهن به آرامی به هوشیاری برمی گردد تنش و مواد سمی از مفاصل و ماهیچه ها بافت های رابط آزاد میگردد. ماساژ تایلندی به یوگا برای افراد تنبل تشبیه شده است که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته میشوند و در ان کلیه ماهیچه ها،رگها.. اعصاب و روان و همچنین پوست بدن حالت آرامشی پیداکرده و قوای جسمانی افزوده می گردد.
ماساژ تایلندی ترکیبی از روانشناسی، مذهب و هنر بوده و یک ماساژور حرفه ای با استفاده از آن نیرو و انرژی مثبت خود را به ماساژ گیرنده انتقال می دهد که در نهایت باعث می شود ماساژ گیرنده دارای احساس خوبی شده، شادابی و نشاط او افزایش می یابد. بر اساس تئوری ماساژ تایلندی، خطوط دهگانه و نامحسوس انرژی قلب این ماساژ است.
خطوط انرژی که تقریبا با سطح پوست تان 2 انگشت فاصله دارد در تمام نقاط بدن پراکنده شده و سلامتی و تندرستی شما بر اساس تعادل این خطوط انرژی می باشد. در صورتی که به هر دلیلی تعادل این انرژی به هم بخورد هماهنگی ارگانیک بدن مختل شده و در نتیجه درد و بیماری به وجود خواهد آمد. تکنیک های ماساژ سنتی تایلندی باعث می شود تا انرژی حبس شده در این کانالها شناسایی و آزاد گردد و در نتیجه تعادل و بهبودی حاصل می شود.
در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ غربی که با ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می شود  ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می نماید( به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد).


در چه شرایطی از ماساژ تایلندی خود داری کنیم؟

در صورتیکه هر کدام از بیماری های زیر را دارید بهتر است که ماساژ تایلندی را انجام ندهید یا حداقل زیر نظر یک متخصص آن را انجام دهید.
•    دیسک کمر
•    دیسک گردن
•    آرتروز
•    پوکی استخوان
•    فشار خون بالا
•    سرطان
•    بیماری های پوستی مثل اگزما
•    داشتن عضو مصنوعی مثل زانو


مدت زمان ماساژ تایلندی چقدر است؟

برای انجام یک  ماساژ تایلندی  کامل حدود۲ الی ۳۰/۲ ساعت  زمان  نیاز است  ولی اگر زمان محدود دارید باعث نمی‏شود که ماساژ موثری نداشته باشید فقط سعی کنید جاهایی که میخواهید ماساژداده شود با توجه به زمان محدود ، کامل باشد.
 

برچسب ها: آموزش ماساژ ماساژ بدن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha