سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نحوه برنده شدن در مسابقات mma

نحوه برنده شدن در مسابقات mma
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۶ بازدید کنندگان:۴۸۸ نویسنده:سامان موسوی

MMA به معنی ترکیب هنرهای رزمی می باشد. MMA اساسا مبارزه فنی می باشد که شامل طیف گسترده ای از مهارت ها و تکنیک های انواع رشته های هنرهای رزمی می باشد.
برنده شدن در مسابقات MMA می تواند دشوار باشد، ممکن است که هر دو ورزشکار در یک سطح از توانایی برخوردار باشند به خاطر همین پیروز شدن در مسابقه برای هر دو طرف دشوار است. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم که نکاتی را به شما یاد دهیم که احتمال برنده شدن شما را در مسابقات MMA افزایش می دهند.


1- تمرین منظم و خوب


برخی از افراد حرفه ای حدود 7 ساعت در روز را به تمرین می پردازند، به همین دلیل داشتن نظم و انضباط و تمرکز بر روی کار بسیار مهم است. مسلط شدن بر هر کدام از تکنیک های MMA مستلزم ساعت ها تمرین می باشد. به همین دلیل باید پشتکار زیادی داشته باشید تا در این راه خسته نشوید.
•    تمرین همه چیز است و فقط مبارزه به تنهایی کارساز نیست. سعی کنید حداقل 3 روز را در هفته به تمرین کرد مشغول باشید.
•    شما باید وضعیت تنفس خود را بهینه کرده و آن را ارتقا ببخشید. قدرت، سرعت، تعادل و هماهنگی خود را افزایش دهید.
•    آستانه تحمل خود در برابر درد را افزایش دهید. رسیدن به این هدف مستلزم ساعت ها تمرین می باشد.


2- وزن خود را کنترل کنید


مبارزات MMA اغلب در بخش های وزنی مختلف انجام می شود (9 کلاس وزن وجود دارد). سعی کنید وزن خود را طوری تنظیم کنید که در آن کلاس وزنی راحت تر بتوانید مبارز کنید.


3- موضع خود را نگه دارید


در حالت ایده آل، پاهای شما باید به اندازه عرض شانه هایتان باز و کمی خمیده باشد. دست هایتان را در مقابل صورت خود بگیرید، چانه تان رو به پایین باشد و شانه هایتان رو به جلو باشد تا بتوانید در مقابل حملات حریف از خود دفاع کرده و ضربات او را مسدود کنید. همچنین از ساعدتان برای مخافظت از سر خود استفاده کنید.


5- مبارزات قبلی حریفتان را برسی کنید


به حرکات او توجه کنید. دیدن مبارزات قبلی حریف تان به شما کمک می کند که راحت تر و دقیق تر بتوانید او را برسی کرده و نقاط ضعف و قوت او را تشخیص دهید. به همین دلیل سعی کنید فیلم چند مسابقه اخیر او را تهیه کرده و با مربی یا شخص با تجربه ای نشسته و آن را مشاهده کنید تا او نیز راهنمایی های لازم را به شما بکند.


6- هدف قرار دادن نقاط اصلی بدن


در صورتی که پای حریف تان را هدف قرار داده و به آن ضربه وارد کنید او نمی تواند وزن بدن خود را به راحتی به پاهای خود منتقل کند در نتیجه ضربات او از قدرت کافی برای مصدوم کردن شما برخوردار نیستند.
•    هدف قرار دادن بالا تنه می تواند به ریه های او فشار وارد کرده و او را سریع تر خسته کند.
•    ضربات سنگین به شکم حریف می تواند باعث آسیب جدی در معده یا کلیه حریف شده و او را از ادامه مسابقه باز دارد.
•    ضربه به سر حریف درد بسیار زیادی دارد (اعصاب زیادی در سر وجود دارند، پس از سایر نقاط بدن حساس تر است) و می توانید با ضربه به سر حریف خود ناک اوتک کنید.
•    مشت ها بسیار سریع تر و دقیق تر از ضربات پا هستند، اما ضربات پا قدرت بیشتری داشته و احتمال بیشتری وجود دارد که با ضربات پا حریف خود را خسته کنید. ضربات پا برای حمله به پا و ضربات مشت برای حمله به نیم تنه بالایی مفید هستند. بهتر است که از ترکیب هر دواستفاده کنید.


7- گوش دادن به توصیه های مربی


اگر کسی در گوشه رینگ به شما راهنمایی می دهد به توصیه های او گوش کنید. آنها چیزهایی را می بینند که شما نمی توانید ببینید. آنها مبارزه را از یک زاویه بازتر می بینند و احتمالا بسیار آرامتر از شما هستند به همین دلیل به راحتی می توانند نقاط ضعف حریف تان را شناسایی کرده و به شما بگویند که چه کاری انجام دهید.


8- ترکیب کردن


از یک تکنیک بارها و بارها استفاده نکنید. این کار باعث می شود که شما قابل پیش بینی شوید و حریف تان با دانستن اینکه چه کاری می خواهید انجام دهید خود را برای آن آماده کرده و در مقابل عکس العمل شدید تری انجام دهد. به همین دلیل توصیه می شود که تکنیک هایی را که بلد هستید با هم ترکیب کنید تا حریف تان نتواند تشخیص دهد که چه کاری می خواهید انجام دهید.


9- هرگز وحشت نکنید


مهم نیست که در چه وضعیت و شرایطی قرار گرفته اید، همیشه راهی برای پیروز شدن وجود دارد. به همین دلیل باشد آرامش خود را حفظ کرده و وحشت نکنید زیرا در صورتیکه وحشت کنید نمی توانید عملکرد مناسبی را از خود نمایش دهید و تمرکزتان به هم می ریزد.


10- بعد از مسابقه سریع خارج نشوید


پس از پایان مسابقه با حریف تان دست داده و بابت مبارزه خوبی که انجام داده است به او تبریک بگویید. وقتی که پیروز شدید غرور بیجا نداشته باشید و مانند یک ورزشکار اقعی عمل کنید، مانند Michael Bisping رفتار کنید. او مبارزی بزرگ و ماهر است و همیشه شایسته تمجید می باشد. او در این زمینه می گوید که "یک مبارز رزمی باید همیشه فروتن باشد".


نکات مهم


•    با قوانین باشگاه یا کلاس خود آشنایی کامل داشته باشید، در هر شرایطی باید به قوانین احترام گذاشته و به آنها عمل کنید.
•    به دقت قوانین را برسی کنید، سازمان های مختلف قوانین مختلفی دارند، بنابراین قبل از مبارزه همه قوانین را مرور کنید.
•    اگر در مبارزه باختید نا امید نشوید، همه می بازند، بازنده شدن در مبارزه باعث می شود که به خودتان بیایید و نقاط ضعف خود را تشخیص داده و برای رفع آنها بیشتر تلاش کنید.

برچسب ها: مبارزات آزاد
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha