سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکات مهمی که هر مبارز باید رعایت کند

نکات مهمی که هر مبارز باید رعایت کند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۱ بازدید کنندگان:۲۰۰۱ نویسنده:سامان موسوی

تبدیل شدن به یک مبارز حرفه ای مستلزم ماهها تمرین و از خودگذشتگی می باشد. علاوه بر تمرینات فیزیکی سنگین، مبارز باید خود را از لحاظ روحی و روانی نیز آماده کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهمی بپردازیم که هر مبارز حرفه ای باید آن ها را دانسته و رعایت کند.


تعلق نداشتن مبارزه به گروه های خاص

اگر چه یک مبارز خوب برای انجام مبارزه به نهاد یا موسسه ای خاص تعلق دارد اما باید تلاش کند که فنونی را که مبارزان حرفه ای در دیگر سبک ها استفاده می کنند را یاد بگیرد و از ترکیب آنها برای حملات استفاده کند. به همین دلیل دانسته های خود را به دامنه ای خاص محدود نکنید و کاری نکنید که حرکات تان قابل پیش بینی باشند.


تمرین خوب مساوی با مبارزه خوب می باشد

یک مبارز به هر اندازه ای که تمرین می کند مبارزه برای او آسان تر انجام خواهد شد. به همین دلیل سعی کنید که زمان زیادی را به تمرین کردن اختصاص دهید تا بتوانید مبارزه ای بی نقص و ساده داشته باشید. البته در حین تمرینات نیز باید مبارزاتی انجام داد تا بتوانید تکنیک هایی را که یاد گرفته اید بکار ببندید.


تمرین و مبارزه کردن با یک لباس

یک مبارز خوب و حرفه ای با لباسی مشغول به تمرین می شود که با همان لباس مبارزه خواهد کرد. اگر مبارزه او نیازمند داشتن تجهیزات خاص مانند ضربه گیر، کلاه یا بیضه بند می باشد باید در حین تمرینات نیز از این تجهیزات استفاده کند. این کار باعث می شود که به آنها عادت کرده و بتواند با آنها کنار بیاید.


مثبت اندیش بودن

یک مبارز خوب باید همیشه و در هر شرایطی که قرار داشته باشد مثبت اندیش باشد. مثبت اندیشی باعث می شود که اعتماد به نفس رزمی کار بالاتر رفته و راحت تر بتواند تکنیک هایی را که یاد گرفته است بکار ببندد. به همین دلیل لازم است که روحیه ای مثبت داشته و تسلیم نشود.


داشتن انعطاف

یک مبارز خوب باید همیشه انعطاف پذیر باشد و بتواند در سریع ترین زمان ممکن خود را با وضعیت جدید سازگار کند. این کار باعث می شود که راحت تر با شرایط و تغییرات موجود کنار بیاید و بتواند تکنیک هایی را که در تمرینات یاد گرفته است در مبارزات خود انجام دهد.


ارزیابی کردن

یک مبارز خوب باید همه چیز را ارزیابی و سبک سنگین کند. او باید مسائل را زیر سوال برده و تکنیک هایی که یاد گرفته است را بسنجد. مبارز باید راه هایی را انتخاب کند که بهترین نتیجه را برای او داشته باشند و هیچوقت نگوید فقط یک راه دارد. او باید اطلاعات جدید را فرا گرفته و تلاش کند از آنها به بهترین نحو در مبارزات خود استفاده کند.


داشتن وضعیت فیزیکی مطلوب

مبارز باید وضعیت فیزیکی مطلوبی داشته و برای حفظ این وضعیت تلاش کند. اگرچه عقل او اولین سلاحش می باشد ولی باید از آمادگی جسمی و تناسب اندام مناسبی برخوردار باشد تا بتواند تکنیک هایی را که یاد گرفته است به بهترین نحو ممکن انجام دهد. او باید اعتماد به نفس زیادی داشته و برای حفظ وضعیت جسمانی خود تلاش کند.


آرام و قوی بودن

یک مبارز حرفه ای باید آرام و قوی باشد. او باید ساده بوده و به خود ننازد. او صرفا به مبارزه به  عنوان بخشی ضروری در شغل خود می نگرد و در سطح غیر حرفه ای به این مبارزه به چشم یک تمرین و یک ورزش و یک هنر رزم می نگرد و امید آن دارد که در زندگی روزمره هرگز نخواهد از آن استفاده ابزاری نماید.


متوقف نکردن تعلیمات

هیچ وقت حالتی پیش نمی آید که فرد بگوید همه چیز را یاد گرفته و دیگر چیزی برای یادگیری وجود ندارد. همیشه چیزی برای یادگیری هست. او باید برای پیدا کردن تکنیک های برتر تلاش کرده و مانند یک اسفنج بتواند هر چیزی را به خود جذب کند. افراد زیادی به فکر پیروزی هستند اما نفرات کمی برای آن تمرین کرده و نهایت تلاش شان را می کنند.
 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزه مبارزات آزاد مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha