سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خود را برای مبارزه آماده کنیم؟

چگونه خود را برای مبارزه آماده کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۱ بازدید کنندگان:۴۵۲ نویسنده:سامان موسوی

انجام مبارزه ای خوب و برنده شدن در آن مستلزم انجام دادن تمرینات زیاد و رعایت نکاتی مهم می باشد. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به مرور مطالبی بپردازیم که به شما کمک خواهند کرد تا در مبارزات از آنها استفاده کرده و نهایت کارایی خود را داشته باشید.


داشتن بدنی راحت

بدن شما باید آرام و شل باشد تا بتوانید آرامش خود را حفظ کرده و افکار منفی که وارد ذهن تان می شوند را کنترل کنید. به عبارت دیگر می توان گفت که وقتی بدن آرامش داشته باشد و راحت باشد ذهن تان نیز همانگونه خواهد بود. فرد می تواند از تمام تکنیکها و فنون رزمی خود، در مبارزه حداکثر استفاده را ببرد. بعلاوه وقتی که بدن ریلکس و آرام باشد، انرژی جسمی و روحی اضافی به هدر نرفته و رزمی کار بنیه و قدرت بیشتری برای مبارزه و اجرای فنون خواهد داشت.


تقویت کردن تکنیک های دفاعی

متاسفانه اکثر رزمی کارها فقط بر روی تکنیک های تهاجمی تمرکز می کنند و تکنیک های دفاعی را رها می کنند. اما بهتر است بدانید که دانستن تکنیک های دفاعی نیز به اندازه تکنیک های تهاجمی مهم و ضروری است. فنون دفاعی بعلت آنکه شما را در برابر ضربات حریف که گاه ممکن است منجر به نقص عضو و حتی مرگ شود، محافظت می کند در مبارزه بسیار مهمتر هستند تا فنون تهاجمی. شما می توانید تحت نظر یک استاد در عرض حداقل 6 ماه مبارزی تهاجمی شوید، ولی اگر بخواهید بصورت مبارزی تدافعی که بتواند ضربات سریع و غافلگیرانه حریف را مهار کند در بیایید، احتیاج به سالها تمرین زیر نظر یک استاد با تجربه دارید. عدم دفاع سریع و اصولی ضربات، در مبارزات قهرمانان مشهور سبکهای کلاسیک نیز مشاهده می شود. وقتی که شما در اثر تمرین، مهارت های دفاعی تان را افزایش دهید، فنون تهاجمی تان نیز خود به خود پیشرفت می کند. ولی اگر بخواهید بیشتر بر روی تکنیک های حمله ای تاکید کنید، فنون دفاعی تان بطور اصولی تقویت نخواهند شد.


 داشتن بدنی محکم

 شما باید بدنی محکم داشته باشید و نسبت به دریافت ضربات حریف بدنی آماده داشته باشید چراکه یکی از اصول مهم در دنیای هنرهای رزمی همان محکم کردن بدن می باشد. شما به هر اندازه ای که در فنون دفاعی، سریع و هوشیار باشید، باز هم امکان دارد در مبارزه یکی دو ضربه به شما اصابت کند که البته امری طبیعی است. یا زمانی که بخواهید تکنیک های حریف را دفاع نمایید باید از دستهای محکمی برخوردار باشید.
 


قابلیت مبارزه کردن در یک فاصله نزدیک

در بیشتر رشته های هنرهای رزمی مبارزاتی که انجام می شوند مبارزان دور از هم هستند به همین دلیل بیشتر رزمی کاران فقط قادر هستند که از فاصله دور مبارزه کنند و در صورتی که مبارزه ای نزدیک داشته باشند قادر نخواهند بود که کارایی خوبی از خود نشان دهند. توانایی مبارزه از فاصله نزدیک، برای یک رزمی کار بزرگترین امتیاز محسوب می شود. اگر دقت کرده باشید دو نفر شخص عادی که واقعاً با هم درگیر می شوند، در یک لحظه بطور غریزی و ناخودآگاه فاصله بین خود را کم می کنند و بیشتر از ضربات دست استفاده می نمایند. و این امر، در تمام مبارزات حقیقی و آزاد رزمی، طبیعی است. به همین علت است که اکثر قهرمانان رزمی‌کاری که در مسابقات از فاصله دور و به صورت کلاسیک و قراردادی مبارزه کرده و پیروز می شوند، در مبارزات غیرقراردادی و آزاد و همچنین درگیریهای خیابانی، بندرت می توانند حریف خود را مغلوب سازند. از جمله سبک هایی که در آن مبارزه در فاصله نزدیک انجام می شود می توان به سبک وینگ چون کونگ فو اشاره کرد.


 داشتن تنفسی صحیح و تقویت کردن ششها

یک ضرب المثل چینی وجود دارد که می گوید " رزمی کاری که بر روی تنفس خود کنترل نداشته باشد ضربه ای که می زند فاقد قدرت لازم می باشد".  رزمی کاری که به تکنیکهای تنفسی آشنا نباشد و آنها را انجام ندهد، نباید خود را یک رزمی کار واقعی بداند. اگر نگاهی به تمرینات سبکهای رزمی بیندازیم، در تمام آنها تکنیک های کنترل تنفس وجود داشته و اهمیت زیادی دارد.

•    به یاد داشته باشید که از مبارزه کردن در باشگاه فرار نکنید و سعی کنید از هر فرصتی که برای مبارزه پیش می آید استفاده کنید زیرا به هر اندازه مبارزات بیشتری انجام دهید احتمال موفقیت شما بیشتر شده و همچنین اعتماد به نفس تان نیز افزایش خواهد یافت.
 

برچسب ها: مبارزات خیابانی مبارزات کیوکوشین مبارزات آزاد
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha