سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه برای یادگیری هنرهای رزمی آماده شویم؟

چگونه برای یادگیری هنرهای رزمی آماده شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۵ بازدید کنندگان:۸۳۱ نویسنده:سامان موسوی

شما می خواهید هنرهای رزمی را برای دفاع شخصی یاد بگیرید؟ آیا آن را برای مزایای سلامتی دنبال می کنید ؟ یا می خواهید بوسیله آن در مسابقات و رقابت های ورزشی شرکت کنید؟ در این مقاله قصد داریم روش های یادگیری هنرهای رزمی را به شما آموزش دهیم.


انتخاب کردن

 

انتخاب هنر رزمی


این به آن بستگی دارد که چه می خواهید؟ آیا می خواهید یادگیری شما در محیطی آرام و به آهستگی صورت بپزیرد (مثل تای چی)؟ یا اینکه آموزش خود را به سرعت فراگرفته و بر روی تکنیک های مبارزه ای کار کنید. علاوهبر این ها انتخاب شما به مواردی همچون سن، وضعیت بدنی، توانایی و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد.


تصمیم برای رفتن به کلاس آموزشی

 

کلاس هنرهای رزمی


کدام کلاس؟ عوامل زیادی وجود دارند که می توانند بر انتخاب کلاس آموزشی شما تاثیر گذار باشند. در مورد شرایط و مزایای هر کدام از کلاس هایی که می روید تحقیق کنید و آنها را با هم مقایسه کنید. انتخاب سبک و استاد مناسب، تاثیر زیادی در روند یادگیری شما خواهد داشت.


شکل مناسب و معقول

 

هنرهای رزمی


شما نیاز به کار کردن از قبل ندارید، هنرهای رزمی تنها مربوط به قدرت نمی باشد اما داشتن استقامت کلیدی است و می تواند در موفقیت شما در هنرهای رزمی تاثیر گذار باشد.


درک سنت

 

هنرهای رزمی


هدف اصلی هنرهای رزمی این است که افراد بتوانند در مقابل حملاتی که به آنها می شود از خود دفاع کنند. اما متاسفانه امروزه افراد زیادی هستند که از آن برای خود نمایی استفاده می کنند. هدف اصلی این است که بتوانید در برابر کسانی که می خواهند به شما آسیب بزنند، از خود دفاع کنید.


درک نقش مربی

 

رشته رزمی


مربی شما دوست تان، انگیزه تان و بدترین دشمن تان می باشد (اگر مربی خوبی داشته باشید). او تمام قابلیت هایی را که به آنها باور دارد به شما می آموزد و کمک تان می کند که در این راه تسلیم نشوید. از او سوال کنید اما تلاش کنید که ابتدا خود همه چیز را خودتان بفهمید. درک کنید که فقط شما در آنجا نیستید و آن مربی فقط به شما اختصاص ندارد و باید به دیگران نیز کمک کند. به همین دلیل سعی کنید تکنیک ها و حرکاتی که به شما نشان می دهد را به خوبی درک کرده و بفهمید تا مجبور به پرسیدن دوباره آن نشوید.


به باشگاه احترام بگذارید

 

باشگاه هنرهای رزمی


در اینجا هیچ بازی وجود ندارد. گول اطراف را نخورید. سعی کنید به باشگاه و کسانی که در آن هستند احترام بگذارید، همانطور که دوست دارید بقیه آطور به شما احترام بگذارند.


درک انگیزه های دیگر دانش آموزان

 

رزمی کار


هدفی که شما برای آن به باشگاه می روید ممکن است که با هدف دیگران یکی نباشد. اگر آنها بچه باشند دوست دارند قدرت و توانایی های خود را به دوستان شان نشان دهند. اگر جوان باشند، ممکن است که متکبر و رام نشدنی باشند. اگر بزرگسال باشند برای یادگیری آنجا هستند. شما می توانید تمام این ویژگی ها را داشته باشید.


توسعه طرز فکر درست

 

مدیتیشن در هنرهای رزمی


وقتی که تمرین می کنید عرق میریزید، خسته می شوید و گاهی اوقات صدمه می بینید. اما متوقف نشوید. اگر تمرین شما صحیح و درست باشد نه به خودتان صدمه می زنید و نه به خودتان. اگر مبارزه کردید و مجروح شدید با خشم کار خود را از سر نگیرید. اگر با حرکتی حریفتان را مصدوم کردید از او عظر خواهی کنید.


تمرین

 

تمرین هنرهای رزمی


شما باید تمرینات تان را  به طور منظم و پیوسته انجام دهید. برای اینکه از تمرین کردن خسته نشوید یک دوست تمرینی برای خود انتخاب کنید و حتی در بیرون از باشگاه هم با هم مشغول تمرین کردن شوید. انتظار نداشته باشید که هر چیزی را فورا یاد بگیرید. یاد گیری بعضی از تکنیک ها مستلزم روزها تمرین پشت سر هم می باشد.


نکات مهم:


•    همه هنرهای رزمی منحصرا برای دفاع از خود هستند.
•    اگر در حین تمرینات صدمه دیدید تمرین خود را رها کرده و پیش مربی خود بروید تا میزان آسیب دیدگی شما را برسی کنید.
•    اگر ضرباتی به شما وارد شد و مثلا باعث کشیدگی کشاله ران شد، چند نفس عمیق بکشید و تمرکز خود را حفظ کرده و دوباره ادامه دهید.
•    به یاد داشته باشید که قبل از رفتن به کلاس تمرین ذهن خود را روشن ساخته و بر روی همان چیزی که اتفاق می افتد متمرکز کنید.
•    مطمئن شوید که قبل از شروع تمرین چند حرکت کششی را انجام دهید، باور کنید کشیدگی ماهیچه اصلا خوشایند نیست.
 

برچسب ها: هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha