سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیکیدو، یک درس برای زندگی

آیکیدو، یک درس برای زندگی
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۰/۲۵ بازدید کنندگان:۱۱۳۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 


از همین الان باید اعتراف کنم که من یک تمرین کننده آیکیدو نیستم و به دلیل شرایط شخصی آن را انجام نداده ام.  با این حال، به برخی افراد شگفت انگیز نزدیک بوده و این باعث شده که من واقعا ماهیت آیکیدو را درک کنم.
بر اساس مشاهدات من در کلاس های آیکیدویی که Naka Ima دیدم متوجه شدم که آیکیدو بیشتر از تنها یک هنر رزمی ساده است. در Naka Ima به نظر می رسد مربیان همیشه درباره اهمیت ارتباط با شریک زندگی خود صحبت می کنند. این درسی است که از آن گرفتم و زندگیم را به نحوی باور نکردنی تحت تاثیر قرار داد.


چگونه آیکیدو زندگی من را به عنوان یک نفر که رزمی کار نیستم تحت تاثیر قرار داد؟

در دنیایی که امروز در آن قرار داریم تعاملات روز به روز سطحی تر می شوند چراکه اکثر افراد زندگی پر مشغله ای دارند. اغلب ما چقدر گوش می دهیم یا مهمتر از همه چگونه به زبان بدن توجه کرده و به احساسات پاسخ می دهیم؟ نه به اندازه کافی. درحالیکه من خودم را یک شنونده خوب و یک فرد مراقب می دانم اما متوجه شدم که واقعا ارتباطی با این موضوع ندارم. همانطور که من این فرآیند تفکر را گذراندم چیزی که برای من عجیب بود این بود که وقتی که فکر کردم زمان هایی را سپری کرده و فکر خود را باز کرده ام بعضی از بهترین خاطرات من یا چیزهایی که تا به حال تاثیر زیادی بر روی زندگی من داشته اند را مرور کردم، این کار واقعا خوشحال کننده بود.
من بطور کلی در مورد اینکه چگونه همه ما اجازه می دهیم که زندگی مان به طور سطحی گذرانده شود صحبت کردم، درحالیکه از همه بدتر بودم. من ذاتا خودم را پشت سر گذاشتم. تقریبا محافظه کار باشید و اجازه ندهید هر کس به آن وارد شود، نمی خواهم در معرض خطر قرار بگیرم و خود را آسیب پذیر کنم تا به من صدمه بزنند. من برای مدت طولانی این را توجیه کردم و اعتقاد داشتم که هنوز هم می توانم با شنونده خوب ارتباط برقرار کنم، اما اینگونه نیست و در بهترین حالت تنها با شریک زندگی تان می توانید بهترین حالت را تجربه و احساس کنید. انجام دادن یک حرکت تکنیکی شما را استاد نمی کند، نه اگر نمی خواهید ارتباط برقرار کنید. این یک مفهوم دشوار است.
آیکیدو آیکیدو نیست اگر ارتباط وجود نداشته باشد. درست مانند عشق که نمی تواند بدون ارتباط باشد یا یک هنرمند که نمی تواند هنری را بدون ارتباط یا احساس ایجاد کند. ما همه در این زمینه و سایر زمینه های زندگی مان کاری را که می کنیم انجام می دهیم اما نمی توانیم بدانیم که دیگران چرا انجام نمی دهند. این نا امید کننده است، زیرا شما می خواهید آنها را درک کنید اما آنها هرگز نخواهند توانست مگر آنکه خودشان به آنجا بیایند.
من این موضوع را طرح کردم تا به شما بگویم آیکیدو درس زندگی است. من مطمئن هستم که این ایده برای هیچکس در Naka Ima جدید نیست. فلسفه آیکیدو می تواند به عنوان یک درس برای زندگی، تعادل، عدم خشونت، خنثی سازی حملات هماهنگی و غیره باشد. هر چند برای من اهمیت و تاثیرات مثبت در ارتباط با این است که در ذهن من ایجاد شده است.
آیا می توانم رویکردم را رو به جلو تغییر دهم؟ امیدوارم، اما نیازمند کار و تمرکز بالایی می باشد. انتظار دارم که چه نتیجه ای داشته باشد؟ طادقانه می گویم، نمی دانم، اما همانطور که پیشتر گفتم بر اساس تاریخ، چیزها خوب به نظر می رسند.
 
 

برچسب ها: آیکیدو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha