سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین هنر رزمی برای دفاع شخصی زنان چیست؟

بهترین هنر رزمی برای دفاع شخصی زنان چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۱۰ بازدید کنندگان:۱۴۶۳۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

جهان می تواند یک مکان خطرناک برای زنان باشد. زنان به صورت روزانه قربانی جنایات خشونت بار مانند تجاوز جنسی و خشونت خانگی می شوند. بسیاری از زنان علاقه مند به یادگیری نحوه محافظت از خود در برابر موقعیت های خشونت آمیز هستند اما اغلب آنها مطمئن نیستند که می توانند از پس آن برآیند یا نه. کلاس های هنرهای رزمی مکان هایی هستند که زنان می توانند مهارت های ذهنی و فیزیکی خود را برای دفاع از خود در مقابل حملات توسعه دهند. برخی از هنرهای رزمی که می توان از آنها برای دفاع شخصی استفاده کرد عبارتنداز: تکواندو، کراوماگا، آیکیدو، جوجیتسو و جیت کان دو.


تکواندو

ریشه تکواندو به کرده برمی گردد و یکی از محبوب ترین هنرهای رزمی جهان می باشد. واژه Tae Kwon Do را به عنوان "روش مشت زدن ولگد زدن" ترجمه کرده اند. این سبک اغلب به عنوان یک ورزش شناخته می شود و در مسابقات هنرهای رزمی و حتی المپیک دیده می شود. با این حال، تکواندو دارای بسیاری از تکنیک های موثر برای دفاع از خود می باشد. تکواندو بویژه برای زنان به دلیل تاثیر هنر بر لگد مناسب است. مردان به طور کلی قدرت بیشتری نسبت به زنان دارند و این عامل می تواند زنان را در معرض آسیب پذیری قرار دهد. تکواندو زنان را با قدرت ویرانگر ضربات پا مجهز می کند تا بتوانند در مقابل حملات مردان از خود دفاع کنند.


کراو ماگا

یکی دیگر از هنرهای رزمی که برای دفاع شخصی مناسب است کراو ماگا می باشد. تمرین کنندگان آن می توانند با افراد مسلح و غیر مسلح مقابله کنند. زنان می توانند از کراو ماگا بهره مند شوند زیرا تمرینات این سیستم به دانش آموزان کمک می کند تا زمانی که تحت فشار هستند به صورت جسمی و ذهنی آماده باشند. کراو ماگا می تواند زنان را برای محافظت از خود در برابر موقعیت های های خشونت بار مانند تجاوز جنسی آماده کنند. زنان می توانند یاد بگیرند که چگونه قسمت های مختلف بدن مانند آرنج و زانو را به سلاح هایی باز دارنده تبدیل کنند.


آیکیدو

آیکیدو یک هنر رزمی ژاپنی است که برخلاف بسیاری از سبک های دیگر است. بسیاری از هنرهای رزمی دیگر، سبک های سخت و خطی هستند که از زور در مقابله با زور استفاده می کنند. به دانش آموزان آیکیدو آموزش داده می شود که از نیروی مهاجم بر ضد خودش استفاده کرد. آیکیدو برای زنان مفید است، زیرا برای دفاع از خود نیاز ندارند که حتما از طرف مقابل قوی تر باشند. آیکیدو طیف گسترده ای از تکنیک های قفل گذاری و پرتاب مشترک را انجام می دهد و می تواند به زنان کمک کند که با استفاده از این تکنیک ها فرصت آن را داشته باشند تا از منطقه خطر دور شوند.


جوجیتسوی برزیلی

جوجیتسوی برزیلی از زمان آغاز مسابقات قهرمانی جهان بسیار محبوب شده است. بسیاری از رقبا در UFC از جوجیتسوی برزیلی استفاده می کنند. اگرچه اکثر زنان علاقه مند به وارد شدن به حلقه UFC نیستند اما تکنیک های تهاجمی جوجیتسوی برزیلی می تواند برای زنان مفید باشد. حمله های جنسی و اغلب حملات علیه زنان اغلب بر روی زمین اتفاق می افتد. جوجیتسوی برزیلی تاکید زیادی بر مبارزات زمینی دارد و می تواند به زنان کمک کند که در هنگام به زمین افتادن در مقابل مردان از آنها محافظت کند.


جیت کان دو

جیت کان دو توسط رزمی کار معروف بروس لی ابداع شد. او بهترین و موثرترین تکنیک های هنرهای رزمی را در یک سیستم مبارزه ای جدید گرد آورد. جیت کان دو افراد را برای مقابله با حملات به شیوه ای کار آمد ترغیب می کند. دانش آموزان جیت کان دو یاد می گیرند چگونه افرادی را که در فاصله نزدیکی از آنها قرار دارند از کار بیاندازند. حمله به چشم های مهاجم با انگشت های دست یک نمونه از راه های دفاع از خود در جیت کان دو می باشد. جیت کان دو یک هنر رزمی خوب برای زنان است زیرا به انها می آموزد که چگونه می توانند از موقعیت های خطرناک که ممکن است سریعا به خطر بیفتند فرار کنند.

 
 

برچسب ها: آیکیدو جیت کان دو تکواندو کراو ماگا جوجیتسوی برزیلی
پست های مشابه

نظرات کاربران

النا در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۳۰ [۳:۱۰:۵۵ PM]

بوکس هم خوبه و یک ورزش نفس گیر است.

ارسال نظر
Captcha