سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه کمربندهای کاراته را بشناسیم؟

چگونه کمربندهای کاراته را بشناسیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۰/۲۶ بازدید کنندگان:۳۸۵۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 


هنرجویان کاراته رتبه خود را با یک سیستم از کمربندهای رنگی مختلف و یا obi نشان می دهند. هنگامیکه رزمی کاران در تمرینات خود پیشرفت می کنند آنها کمربند قبلی خود را با یکی از رنگ های جدید تبدیل کرده تا پیشرفت خود را نشان دهند. هر سبک کاراته دارای سیستم رتبه بندی خاص خود است و در بین آنها تغییرات بین سازمان ها و حتی افراد خاص وجود دارد. با این حال، برخی از قوانین عمومی وجود دارند که می توانید به کمک آنها چیزهای بیشتری برای یادگیری تان فراهم شود.


شروع با کمربند سفید

رزمی کاران تا قرن بیستم سیستم رنگ بندی کمربندها را نمی پذیرفتند و به همین دیل هر مدرسه رزمی از تنوع خود استفاده می کرد. تقریبا در هر مدرسه رزمی مبتدی ها با کمربند سفید شروع می کنند.
•    یک رزمی کار کاراته از 10 رتبه شروع می کند.


حرکت رو به جلو با کمربند زرد

اگر رزمی کاران بطور مرتب تمرین کنند آنها می توانند هر چند ماه یکبار آزمون داده و کمربند جدید بگیرند. در رده های معینی رزمی کار یک کمربند جدید می گیرد. زرد معمولا رنگ کمربند دوم رزمی کاران می باشد.


پیشرفت از طریق کمربندهای تیره تر و تیره تر

این بخشی است که در بیشتر مدارس کاراته متفاوت است. بطور معمول، رزمی کار اولین سال خود را در حال پیشرفت به کمربندهای تیره تر می گذرانند.
•    یک پیشرفت معمول نارنجی، سبز، آبی و بنفش است. بسیاری از مدارس از دستور کمی متفاوت تر یا یک رنگ کمتر استفاده می کنند.


پیشرفت کامل با کمربند قهوه ای

بالاترین رتبه در سیستم رده بندی کمربندها تقریبا همیشه قهوه ای است. دانش آموزان تقریبا بیش از یک سال برای رسیدن به کمربند قهوه ای آموزش می بینند.


رسیدن به کمربند سیاه

کسب کمربند سیاه معروف یک موفقیت بزرگ است. با این حال، برخلاف باور عموم، این بدان معنا نیست که رزمی کار تبدیل به یک استاد شده است. این می تواند قیاس خوبی با مدرک لیسانس باشد. یک فرد کمربند سیاه دارای درک و شایستگی وسیعی است و ممکن است برای آموزش به دیگران واجد شرایط باشد.
•    رزمی کاران کاراته می توانند از این مرحله پیشروی کنند اما رنگ کمربند مشکی است. آنها اکنون از سیستم رده بندی دان استفاده کرده و به سمت جلو در حرکت خواهند بود.


خطوط را بر روی کمربندها شناسایی کنید

بعضی از باشگاه ها علاوه بر رنگ ها از کمربندهای راه راه نیز استفاده می کنند. این نوارها نشان می دهد که آن رزمی کار بیشتر از کمربندی که بسته می داند اما هنوز به رنگ بعدی نمی رود. این نوارها معمولا سفید یا بالاترین رنگ در سیستم رنگ بندی هستند.
•    در برخی از باشگاه ها برای کمربندهای سیاه به بالا و دان های مختلف از کمربندهایی استفاده می کنند که انتهای سفید یا قرمز داشته باشند.

برچسپ ها :
کاراته کمر مشکی کمربندهای کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha