سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا شما هم در باشگاه دچار این اشتباهات می شوید؟

آیا شما هم در باشگاه دچار این اشتباهات می شوید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۸ بازدید کنندگان:۶۳۹ نویسنده:قاسم نژاد

اکثر افرادی که تمرینات سخت دارند، حتی افراد مجرب نیز مرتکب  اشتباهات انگشت شماری می شوند که بدون شک قابل تصحیح اند. این اشتباهات رایج افراد را از رسیدن به پتانسیل واقعی فیزیکی شان باز می دارد.

 

بنابراین اگر می خواهید بدنی قوی تر، عضلانی تر، سریع تر، توان ورزشکاری بیشتر و شرایط فیزیکی آماده تر داشته باشید، با دقت این مطالب را مطالعه کنید و مطمئن شوید که به این اشتباهات دچار نمی شوید.

 

1. انتخاب تمرینات اشتباه

همه ی تمرینات بهترین نتایج ممکن را فراهم نمی کند. من شخصا شاهدم، وقتی که مربی یک برنامه ی کابل تی وی بودم (این برنامه روی کمک به افرادی که در ساختار بدنی شان تغییراتی سریعی می کنند، تمرکز می کرد)، برخی از این افراد برای تغییر هیکل شان بسیار سخت کار می کردند.

 

اما یکی از مشکلات کلیدی و دلایلی که چرا آنها با سرعت داخواه شان به هیکل ایده آل خود نمی رسیدند، انتخاب تمرین (ورزش) بود. وقتی تمرینات را تغییر می دهیم، نتایج سریعا تغییر می کند. حقیقت تلخ این است که بسیاری افراد تلاش زیادی می کنند، اما نتایج متوسطی به دست می آورند. اگر آنها بدانند که چگونه تمرینات درست را در برنامه ی درست بگنجانند، موانع اصلی را از سر راهشان برمی دارند و تغییرات قدرتمندی در هیکل خود مشاهده می کنند.


یک مثال از این موضوع فردی است که به مدت یک ساعت از طریق تمرینات دستگاه ها روی بازویش کار می کند و به طور کلی خودش را سخت تمرین می دهد.مطمئنا او با تلاش زیادی تمرین می کند، اما آیا او به "اسلحه ی قوی"، یعنی بازوهای قدرتمند مورد دلخواهش می رسد؟ جواب تقریبا منفی است. علاوه بر این، مردی را که بازوهایش را فقط با مشت قوی، تمرینات ترکیبی و غیره تمرین می دهد.

  • بارفیکس چانه و حلقه های دمبل برای عضله ی دو سر بازویی

 

  • پرس نیمکت شیبدار برای عضله دو سر بازویی

و او این تمرینات را هر هفته بدون استثناء انجام دهد. سختی تمرینات این فرد با دیگر افراد باشگاه برابر است، اما نتیجه اش 10 برابر بهتر است. این تفاوت چیست؟ فقط.......انتخاب تمرین

 

2. انتخاب برنامه ای که به جای عضله ی قوی، روی عضله نمایشی تمرکز می کند.

بسیاری برنامه های آموزشی برای ایجاد هیپرتروفی، فقط روی یک رویکرد تمرکز می کنند. این کار باعث می شود که ماهیچه کارایی کمتر از آنچه روی آن تمرین شده، را دارد. اما ماهیچه ی قوی مانند آنچه به نظر می رسد، کارایی دارد. عضله ی قوی، عضله ای است که می تواند چندین کار را با هم انجام دهد و توانایی برداشتن هر مشکلی را دارند.


برای ایجاد بدنی بزرگ تر و بهتر، باید یک برنامه ی قوی از چندین عوامل استرس زا استفاده کند. این برنامه آموزش دهد که سیستم عصبی فیبرهای عضلانی بیشتری به کار گیرد و به بدن امکان سازگاری با اشکال مختلف مقاومت بدهد. هدف نباید فقط افزایش سایز عضله باشد، بلکه قدرت و توان آن نیز باید در نظر گرفته شود. همه ی برنامه های هیپرتروفی این گونه عمل می کنند و به شما کمک می کنند تا اندازه، قدرت و توان فیزیکی خود را بالا ببرید.

 

تمرکز روی عضله سازی به تنهایی، یک اشتباه است، خصوصا اگر در رشته های ورزشی مختلف رقابت می کنید و از تمرین مقاومتی نه فقط برای اینکه بهتر به نظر بیایید، بلکه برای اینکه ورزشکار بهتری شوید، استفاده می کنید.

 

3. وقت زیادی را در باشگاه صرف کردن

برخی افراد زمان زیادی را در باشگاه می گذرانند و نتایج مشهود ناچیزی کسب می کنند. در واقع، تمرینات روتین طولانی با تمرینات کاردیو خیلی موثر نیست، چون جلسات تمرین طولانی باعث می شود شما فاکتور های هورمونی مهم را از دست بدهید، که می تواند عضله سازی کنند. ثانیا، افراد باید یک زندگی خارج از باشگاه داشته باشند. وقتی که از باشگاه خارج شدید، بعد از تمرینات استراحت بکنید، دوش بگیرید. شما می توانید دو ساعت یا بیشتر را به آسانی بگذرانید. وقت آزاد کمی را برای گسترش روابط بگذارید، سرگرمی ها و علایق دیگر را نیز دنبال کنید و ذهن تان را تقویت کنید.


راه حل، دانستن این است که چگونه تمرینات صحیح برای ایجاد تاثیر همکاری کننده ی افزایش کارایی عصبی عضلانی و حداکثر هیپرتروفی عضلانی در کمترین زمان می توانند ترکیب شوند. این ترکیب، هورمون های قوی عضله سازی را در سراسر بدن آزاد می کند.

 

4. عدم تمرکز و آمادگی ذهنی

اغلب اوقات افراد اصلا احساس نمی کنند در حال تمرین کردن هستند. آنها بدون انگیزه اند، بنابراین وقت تلف می کنند. بسیاری افراد تمرکز درست روی انجام  تمرین در شدت مناسب ندارند. درنتیجه آنها فقط حرکات را تجربه می کنند (انجام می دهند). نتایج آنها، تمرینات از دست رفته و هدر رفته است.


شما نمی توانید بدون تمرکز و توجه مناسب هنگام تمرین، به پتانسیل فیزیکی خودتان برسید. متاسفانه، بسیاری افراد نمی دانند که ورزش هایی برای تمرکز ذهنی، افزایش نیروی اراده، و گسترش مهارت های تمرکز وجود دارد. پی بردن به اهمیت تمرین ذهنی اغلب می تواند بین موفقیت و شکست متفاوت باشد، وقتی که موضوع ایجاد هیکل ورزشکاری و قدرتمند باشد.

 

5. عدم توانایی در تغییر تمرینات و نتایج ثابت

اکثر افراد دلسرد می شوند، چون بعد از مدت کوتاهی رشد عضلانی شان متوقف می شود. بنابراین آنها یا تمرینات را رها می کنند، یا سردرگم می شوند و تمرینات را در روال ثابتی ادامه می دهند. آنها هرگز به اهداف شان نمی رسند.


مشکل اصلی در برنامه های آموزشی است، چون بسیاری از این برنامه ها روشی را برای حفظ رشد صعودی فراهم نمی کنند. برای رسیدن به پتانسیل واقعی فیزیکی، باید بدانیم که چگونه تازگی تمرین را حفظ کنیم و رشد عضلانی و فیزیکی را به بار آوریم.

 


اگر شما هر کدام از این اشتباهات را در خود یافتید، برای تان خبرهای خوبی دارم. من به شما یاد می دهم که چگونه از این اشتباهات خودداری کنید و در مسیر عضله سازی به عضله ی قویو توده ی عصبی (همان طور که در مقاله ی قبلی به آن اشاره کردم) برسید.

 

برچسب ها: بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha