سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهات معمول هنگام تمرین برای رسیدن به تناسب اندام

اشتباهات معمول هنگام تمرین برای رسیدن به تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۷/۲۵ بازدید کنندگان:۱۵۹۵ نویسنده:سامان موسوی

 


دنبال نکردن یک برنامه یا پریدن از یک برنامه به برنامه دیگر

نداشتن برنامه یکی از مشکلات رایج بین افرادی می باشد که می خواهند به تناسب اندام دست یابند. بهترین کار این است که از دستگاه های رایگان در باشگاه ها و پارک ها برای تمرین استفاده کنید. برای تازه واردینی که به دنبال ماجراجویی هستند روال یک برنامه تمرینی می تواند به زودی تمرینات آنها را کسل کننده کند. همه روال ها پس از مدتی کسل کننده می شوند، به همین دلیل باید برنامه ای برای خود بچینید که هیجان انگیز باشد، با پرش های متوالی از یک برنامه به برنامه دیگر مطمئن باشید به نتیجه چشم گیری نخواهید رسید.
تمرین مسابقه نیست، بلکه در مورد تمرکز و صبر است. برنامه های آموزشی از نظر علمی برای رسیدن به اهداف عملی خاص طراحی می شوند.  


نداشتن حرکات کششی و یا کشش اشتباه

همانطور که اگر یادتان باشد در مدرسه قبل از انجام شروع فعالیت های جسمی حرکات کششی را انجام می دادیم. با این حال، در باشگاه های بدنسازی می بینیم که افراد تمایل کمتری به انجام حرکات کششی داشته و قصد دارند مستقیما به سمت انجام تمرینات اصلی بروند و آنها را انجام دهند. نداشتن حرکات کششی قبل از شروع تمرین، احتمال آسیب دیدگی شما را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. برای افراد معقول که چنین عجله ای برای شروع تمرین ندارند، وقتی صحبت از کشش می شود یک راه درست و یک روش اشتباه برای انجام آن وجود دارد.


اصلا تغییری ایجاد نکردن

این نکته ممکن است کمی با گزینه اول متغایر باشد. البته افراط در هر کدام موجب می شود که از مسیر خود خارج شده و به بی راهه بروید. تکرارهای بی پایان همان رول های قدیمی  با همان وزنه و تکرارها تنها موجب افت عملکرد می شود و همچنین فرد را نیز از نظر ذهنی بر آشفته می کند و همچنین سطح شوق و انگیزه را پایین می برد. به همین دلیل پس از رسیدن به هدف خود باید یک فاکتور اضافه مانند وزن و یا تکرارهای بیشتر به آن اضافه کنید.


نداشتن فرم مناسب

اگر در باشگاه هستید و می خواهید دو برابر گذشته وزنه بزنید فورا دچار ضعف عضلانی خواهید شد. باید این ضرب المثل ایتالیایی را یادتان باشد که می گوید "روم در یک روز ساخته نشده است". من کاملا مطمئن هستم که بدن انسان بسیار پیچیده است.
وقتی وزنه برداران وزنه ها را بلند می کنند و بدنشان می لرزد نشانه این است که عضلات شان دچار تنش شده و به احتمال زیاد منجر به آسیب دیدگی خواهد شد. اگر در چنین شرایطی قرار بگیرید باید خوش شانس باشید تا دچار آسیب دیدگی نشوید. از سوی دیگر، نیم کیلو وزن اضافه بر روی وزنه یا یک چرخش بیشتر هالتر می تواند شما را راهی بیمارستان کند.
به هر حال بهتر است به یاد داشته باشید که یکی از متداول ترین چیزهایی که ورزشکاران را مصدوم می کند انجام تمرینات به صورت اشتباه می باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر تازه کار هستید تمرینات را زیر نظر مربی یا یک شخص با تجربه انجام دهید تا مشکلات احتمالی را به شما گوشزد کند.


نداشتن استراحت کافی

آیا شما فکر می کنید که گذراندن 4 ساعت وقت در روزهای فرد در باشگاه کار سختی است؟ اگر از یک مربی بدنساز یا یک بدنساز حرفه ای در این مورد سوال کنید به احتمال زیاد پاسخ خواهند داد که این کار احمقانه است. آنچه که در برنامه آمادگی جسمانی بسیار مهم است داشتن نظم و انضباط و همچنین پشتکار و صبر می باشد. نباید انتظار داشته باشید که یک شبه نتیجه را بر روی خود مشاهده کنید.
شما باید بدانید که بدنتان ماشین نیست، گرچه اگر از ماشین هم زیاد کار بکشید پس از مدتی فرسوده شده و از کار می افتد. برخلاف آنچه تصور می کنید زیاده روی در تمرین کردن موجب افت عملکردتان خواهد شده و حتی خطرناک تر از آن، ممکن است منجر به آسیب به سیستم عصبی تان شود. به همین جهت باید عاقلانه تمرین کرده و برنامه تان را طوری تنظیم کنید که استراحت کافی داشته باشید.


پیروی نکردن از رژیم غذایی مناسب

تمام سختی هایی که در باشگاه می کشید در واقع منجر به از بین بردن فیبرهای عضلانی و سوزاندن کالری می شود. در این مرحله، بدن ترمیم شده و خود را بازسازی می کند تا قوی تر و محکم تر شود. تمامی تلاش هایتان به رژیم غذایی که دارید وابسته است. رعایت نکردن یک رژیم غذایی مناسب نه تنها به تکمیل بدنتان کمک نمی کند بلکه مانع پیشرفت شما شده و حتی احتمال آسیب دیدگی تان را نیز افزایش می دهد.  


 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha