سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 تمرین با صندلی که می توانید در دفتر کار خود انجام دهید

5 تمرین با صندلی که می توانید در دفتر کار خود انجام دهید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۸ بازدید کنندگان:۱۴۱۵ نویسنده:سامان موسوی

 

در این مقاله قصد داریم به برسی تمریناتی بپردازیم که می توانید در محل کار  خود انجام دهید تا هم به تقویت سلامت جسمی شما کمک کنند و هم به بهبود وضعیت روانی شما.

یک قانون معروف فیزیک وجود دارد که میگوید: یک شی در حال حرکت در حرکت باقی می ماند و یک شی در حال استراحت هم در حال استراحت باقی می ماند. مطالعات پزشکی زیادی در این مورد انجام شده است که ثابت می کنند که افرادی که بی تحرک هستند نسبت به دیگر افراد بیشتر در معرض مرگ زودرس قرار دارند. به همین دلیل ضروری است کسانی که در ادارات کار می کنند باید تحرک بیشتری داشته باشند و برای مدتی از میز کار خود بلند شوند.

در اینجا به معرفی ورزش هایی می پردازیم که شما می توانید در دفتر کار خود و به کمک صندلی خود انجام دهید. اگر به دنبال سوزاندن چربی هستید و دوست دارید وزن خود را کاهش دهید این تمرینات می توانند به شما کمک کنند که کالری بیشتری بسوزانید. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، صندلی خود را در کنار دیوار قرار دهید.

 

 

اسکات صندلی

 

اسکات

تمرین اسکات

 

 

تمرینی که بر روی هر دو ناحیه ی باسن و ران ها موثر می باشد تمرین اسکات صندلی است. این تمرین موجب تقویت و سفتی عضلات، سوختن چربی های باسن و ران ها و در عین حال آن ها را تو پر و سفت می کند و در ترکیب اندام یک فرد نقش بسزایی دارد. تناسب اندام و زیبایی در باسن و ران ها را با این حرکت تجربه کنید. پشت به یک صندلی بایستید، دست ها را در مقابل سینه دراز کنید و در موازات هم قرار دهید. آّهسته شروع کنید به نشستن اما قبل از اینکه باسن روی صندلی قرار گیرد آهسته بلند شده و به حالت اول باز گردید.

 

 

شیب صندلی

 

تمرین در اداره

تمرین با میز

 

 

تنها قسمت بدن شما که در دفتر کارتان فعال است انگشت های دستانتان می باشد. با کمک گرفتن از صندلی می توانید عضلات بالا تنه، شانه ها، قفسه سینه و بازوهای خود را تمرین دهید.برای انجام این تمرین به فاصله یک متر پشت به صندلی بایستید، مانند حالت نشستن زانو ها را خم کنید هر دو دست خود را بر روی لبه صندلی قرار دهید. در این حالت باید دست های شما عمود بر صندلی باشند. سپس دست ها را از آرنج خم کنید و همزمان با خم کردن آرنج، بدن رو به پایین ببرید. اگر مبتدی هستید و بدنتان ضعیف است کمتر به پایین بروید. اگر قوی تر هستید تا حدی پایین بیایید که زاویه زانو و آرنج شما 90 درجه باشد.

 

 

جهش صندلی

 

تمرین با صندلی

نرمش

 

 

لوری باچنر (Laurie Bachner) که یک متخصص یوگا در نیویورک است توصیه می کند که روز کاری خود را با حرکت دادن صندلی خود شروع کنید. این کار باعث افزایش جریان خون به اندام های تحتانی و ران ها می شود. برای انجام دادن این کار صندلی را در جلو خود قرار دهید، یکی از پاهای خود را به جلو بگذارید.  زانو باید با مچ پا در یک خط قرار بگیرد. زانو و ساق پای عقب را بر روی زمین قرار دهید و زمانی که ران شما به زاویه 90 درجه در می آید توقف کنید. این حرکت را چندین بار انجام دهید. همچنین شما می توانید به طور متناوب پاهای خود را عوض کنید.  باچنر در ادامه می گوید که: با صندلی خود به عنوان یک دشمن نگاه نکنید، بلکه از آن به عنوان ابزاری برای ورزش استفاده کنید.

 

 

شنا روی صندلی

 

تمرین شنا

شنا

 

 

شنا بر روی صندلی بر روی جریان خون و تقویت بالا تنه تمرکز می کند. دستان خود را در جلوی لبه صندلی بگیرید. دست های خود را به اندازه عرض شانه تان باز کنید و بدن خود را در یک خط مستقیم قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که جلو ران شما فعال شده است. این ورزش در درجه اول تمرینی برای بالا تنه است. به آرامی شروع به انجام شنا کنید. این کار باعث حفظ و قوی تر شدن عضلات شکمی می شود.

 

 

کشش صندلی

 

تمرین کشش

تمرینات کششی

 

 

بر روی لبه صندلی خود بنشینید. انگشتان دست خود را روی لبه صندلی و رو به پایین بگیرید. پشت خود را به عقب خم کنید و پاهای خود را به آرامی گسترش دهید. زانوهای خود را خم کنید و به طرف قفسه سینه خود بیاورید.

 

شما باید این شرایط را داشته باشید: دو تمرین پایین بدن، دو تمرین برای نیم تنه بالایی و یک تمرین برای وسط . سعی کنید هر کدام از این ها را سه بار در روز انجام دهید. هر کدام از این تمرینات باید چند دقیقه طول بکشد.

برچسب ها: آمادگی جسمانی تمرینات کششی تمرینات شکم حرکات کششی شنای سوئدی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha