سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مسابقات تکواندو موفق شویم؟

چگونه در مسابقات تکواندو موفق شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۲۷ بازدید کنندگان:۵۸۸۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

یکی از راههای خوب برای بهتر شدن مهارت هایتان در تکواندو شرکت در مسابقات می باشد. شرکت در مسابقات می تواند اعتماد به نفس، مهارت و توانایی های فیزیکی و روانی شما را بهبود ببخشد. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید در مسابقات تکواندو موفق شوید.


رفتن به کلاس های تکواندو

 

کلاس تکواندو

 

مطمئن شوید کلاسی که در آن شرکت می کنید حداقل سه جلسه در هفته برگزار شود. تمرین در کلاس برای شما بسیار مفید بوده و همچنین وجود یک مربی باعث خواهد شد که بتوانید نقاط ضعف خود را شناخته و برای رفع آنها تلاش کنید.
•    افراد مختلفی به باشگاه می آیند و هر کدام از آنها با هم متفاوت هستند، به همین دلیل نباید انتظار داشته باشید که همه آنها مانند شما رفتار کنند.
•    الگوها را به شوخی نگیرید، سخت تلاش کنید تا قادر باشید قدرت درونی خود را افزایش دهید.


تمرین در خانه

 

آموزش تکواندو


تمرین در خانه به شما کمک می کند که تکنیک هایی که در باشگاه یاد گرفته اید را انجام داده و تنظیم کنید، این کار به پیشرفت سریع شما کمک خواهد کرد.
•    داشتن یک حریف تمرینی و همراه شدن با شما در تمرینات به شما کمک می کند که انگیزه تان بیشتر شده و حس رقابت را در شما زنده خواهد کرد.


کشش

 

تمرینات کششی


انجام کشش برای تمام جنبه های آموزش شما بسیار مهم است چراکه باعث می شود که بتوانید تکنیک ها را بهتر و سریع تر انجام دهید. متاسفانه در بیشتر اوقات این جنبه از آموزش نادیده گرفته خواهد شد.
•    اگر می خواهید لگدهایتان بالاتر بروند کشش برای شما بسیار ضروری است. نه تنها شما نیاز به انعطاف پذیری دارید بلکه برای توسعه توانایی هایتان باید بیشتر تلاش کنید.
•    انجام  تمرینات کششی پیش از شروع تمرینات اصلی به شما کمک خواهد کرد که احتمال آسیب دیدگی و گرفتگی عضلات تان در حین مبارزه کمتر شود.


وقتی که می خواهید در یک رقابت شرکت کنید باید تلاش بیشتری انجام دهید

 

مسابقه تکواندو


بطور عمده بر روی کاردیو تمرکز کنید، همانطور که همه چیز را در زمان کمی انجام می دهید. این کار به شما کمک می کنید که در مبارزه دست بالاتر را داشته باشید. با در نظر گرفتن دو دوره مبارزه 2 دقیقه ای که بین آنها 30 ثانیه زمان استراحت وجود دارد باید بطور ایده آل بتوانید با حداکثر سرعت خود در طول کل مسابقه مبارزه کنید.
•    به یاد داشته باشید که نباید برای یک مبارزه که در حال نزدیک شدن است بطور پیوسته سخت تمرین کنید، عضلات شما نیاز به استراحت دارند تا بتوانند حداکثر کارایی را از خود نشان دهند.


هنگامی که وارد رقابت می شود تنفس کنید

 

مبارزه تکواندو


قبل از شروع مسابقه استراحت کنید و یک پیاده روی ساده انجام دهید. گرم کردن بدن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه گرم نکردن بدن احتمال آسیب دیدگی شما را در حین مسابقه چند برابر می کند. سعی کنید به صورت منظم نفس بکشید تا اکسیژن کافی به ماهیچه ها و عضلات برسد.
 

نکات مهم

-    بطور کامل برای مبارزه مجهز شوید.
-    از اصطلاحات پایه کره ای که ممکن است توسط قضات به جای انگلیسی استفاده شوند مطلع باشید.
-    از آن لذت برده و در آن غوطه ور شوید، شرکت در مسابقات می تواند بک ابزار عالی برای آموزش شما به حساب آیند چراکه باعث ایجاد تجربه و اعتماد به نفس در شما خواهد شد.


هشدارها

-    اطمینان حاصل کنید که بطور کامل به ابزار حفاظتی مجهز شده اید. این کار احتمال آسیب دیدگی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
-    اطمینان حاصل کنید که از قوانین و مقررات مسابقه ای که در آن شرکت می کنید مطلع هستید.
-    سعی کنید که تکنیک ها را زیر نظر یک شخص با تجربه یاد بگیرید.
 
 

برچسب ها: تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha