سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک استودیوی یوگای خانگی را راه اندازی کنیم؟

چگونه یک استودیوی یوگای خانگی را راه اندازی کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۲۷ بازدید کنندگان:۳۴۸۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

تمرین یوگا هم برای بدن و هم برای ذهن مفید است. اگر از یوگا لذت می برید، برای انجام تمرین غیر رقابتی و فضایی آرام، شاید داشتن یک استودیوی خانگی برای تمرین یوگا انتخاب خوبی باشد. این کار یک راه عالی برای افرادی است که در حال حاضر با شرایط درست آشنا هستند و می توانند به تنهایی تمرین خود را انجام داده و یا اینکه از فیلم های آموزشی استفاده کنند.
یک استودیوی خانگی باید تعدادی از لوازم جانبی، سطحی صاف و محیطی آرام بخش داشته باشد. اگر محیط خانه را درست تجهیز کنید ممکن است باعث شود که در هزینه و وقت شما برای رفتن به کلاس های یوگا صرفه جویی شود. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه یک استودیوی خانگی برای تمرین یوگا بسازید.


در کلاس های یوگا برای نحوه تنفس و آسانا حضور داشته باشید

آساناها موظف هستند که شما را در یک جلسه یوگا منظم نگه دارند. بهتر است که ابتدا چند ماه در کلاس های آموزشی شرکت کنید تا نحوه انجام آنها را به درستی یاد بگیرید وگرنه ممکن است که از شرایط نادرست استفاده کنید که این خود می تواند برای بدن مضر باشد.


انتخاب یک فضای صاف که حداقل 9 فوت (حدود 3 متر) باشد

شما می توانید یوگا را در یک فضای کوچکتر انجام دهید، اما این اندازه برای نگه داشتن تجهیزات و راحتی شما ایده آل است. سعی کنید یک دیوار محکم در کنار محل تمرین تان وجود داشته باشد.


تمام وسایل اضافه رااز منطقه دور کنید

شما باید کاری کنید که احتمال حواس پرتی تان کمتر شده و تمرکزتان بیشتر شود. داشتن دیوارهای سفید می تواند به شما آرامش بدهد.
-    آینه ها را بردارید، اگرچه بسیاری از کلاس های یوگا دارای آینه هستند و به یوگا کاران اجازه می دهد که وضعیت خود را مشاهده کنند. اگر با حرکات یوگا آشنا باشید دیگر به آینه احتیاجی ندارید چراکه بیشتر موجب حواس پرتی تان می شود نه خود آزمایی.


سطح صاف را پوشش دهید

شما باید بسته به کف اتاق یک پوشش را برای آن انتخاب کنید.
-    اگر کف خانه تان از چوب سخت است نیاز به یک تشک یوگا دارید.
-    اگر کف اتاق بتن است یک قالی صاف روی سطح قرار داده و سپس یک تشک یوگا را بر روی آن بگذارید. بتن می تواند برای زانو سخت باشد و همچنین سرد است، به همین دلیل مجبورید که از دو لایه استفاده کنید.
-    اگر کف اتاق از کفپوش است آن را تست کنید ببینید نرم است. سطح های بسیار نرم ممکن است که ثبات کافی را برای تان ایجاد نکنند. در این شرایط یک تخته چوبی روی سطح زمین گذاشته و سپس تشک یوگا را روی آن قرار دهید.


روشنایی محیط را تنظیم کنید

داشتن یک دیمر (وسیله ای برای تنظیم نو) ایده آل است. به وسیله این ابزار نور را بسته به زمان روز تنظیم کرده و مشغول تمرین شوید.اینکار هنگام مدیتیشن به شما آرامش خاصی می دهد.
-    اگر بیشتر به نور طبیعی تمایل دارید می توانید استودیو محل تمرینتان را در کنار پنجره دایر کنید. البته باید قبل از آن اطمینان حاصل کنید که سر و صدای بیرون باعث حواص پرتی تان نمی شود.


دمای محیط را کنترل کنید

یکی از مزایای ایجاد استودیوی یوگا در خانه این است که می توانید به میل خودتان دمای محیط را تنظیم کنید. بعضی از افراد بر این باورند که دمای بالاتر (حدود 29 درجه) باعث می شود که عضلات شما بهتر کار کنند و بعضی دیگر بر این باورند که برای کاهش تعریق خود بهتر است دمای محیط را کم کنید.


نکته

-    تمرین یوگا در خانه، ممکن است که برای همه کار نکند، بعضی از افراد هنگامی که در کلاس هستند انرژی بیشتری برای تمرین کردن دارند.
-    هنگام انجام یوگا، همیشه لباس های راحت و انعطاف پذیر بپوشید.
-    اگر مشکل سلامتی خاصی دارید پیش از مشورت با دکترتان از انجام تمرین یوگا خودداری کنید.

 

برچسب ها: یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha