سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای شوتوکان کاراته

مزایای شوتوکان کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۵/۷ بازدید کنندگان:۲۲۰۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

شوتوکان کاراته یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذار ترین سبک های کاراته است. این سبک در سال 1916 توسط فوناکوشی و یچین که ترکیبی از تکنیک های سبک های مختلف رزمی بود طراحی شد. مانند دیگر سبک های کاراته و هنرهای رزمی شوتوکان نیز از مزایای زیادی برخوردار است. این سبک کمک می کند تا صبر، شجاعت، اعتماد به نفس، کنترل خود، قدرت، انعطاف پذیری، آرامش و تمرکز را افزایش داده و نگرش منفی یا خشونت را کاهش دهد. علاوه براین، دانش شوتوکان کاراته شما را تبدیل به ابزار دفاع از خود می کند.


یادگیری روش های دفاع شخصی

از آنجا که شوتوکان یک نوع کاراته است، زمانیکه آن را فرا می گیرید خود به خود روش های دفاع شخصی را نیز یاد خواهید گرفت. شوتوکان علاوه بر ارائه وسیله ای برای هدایت حمله فیزیکی، به بهبود سرعت، زمان واکنش، توانایی و آگاهی از حریف کمک می کند. اگر دانش و اعتماد به نفس کافی برای دفاع از خود ندارید متوجه خواهید شد که شوتوکان کاراته در این زمینه می تواند به شما کمک کند.


بهبود تناسب اندام و سلامتی

اکثر کلاس های شوتوکان کاراته با با 10 تا 15 دقیقه گرم کردن شروع می شوند که شامل ورزش های هوازی و کششی می باشند. هنگامی که شما آن را به لگد، مشت و حرکت های دیگر که در طول کلاس انجام می دهید اضافه کنید بدن شما یک تمرین تمام وقت را دریافت می کند که موجب سلامت قلب و عروق شما شده قدرت، استقامت و انعطاف پذیری شما را بهبود می دهد.


تقویت نگرش و اعتماد به نفس

شوتوکان کاراته یک تمرین در نگرش ذهنی و همچنین توانایی فیزیکی است. این تمرینات  می توانند  بلوغ ذهنی را افزایش داده و و موجب این می شود که در انجام فعالیت های روزانه آرامش بیشتری داشته باشید. از آنجا که نگرش ذهنی شما با آمادگی جسمانی شما نیز مرتبط است شما اعتماد به نفس، خود کفایی و نگرشی مثبت را بدست خواهید آورد.


دستیابی به انضباط شخصی

کاراته فقط در مورد حرکت بدن شما به یک روش خاص نیست بلکه در مورد احفظ اخلاق و معنویت خاصی نیز می باشد. شما بطور مداوم به اخلاق و باورهای معنوی خود توجه می کنید تا کاستی ها و ضعف خود را شناخته و بهبود دهید تا تبدیل به یک رزمی کار خوب شوید. خصوصیات فردی که شوتوکان کاراته مورد احترام قرار می دهد عبارتنداز:  مسئولیت اقدامات خود، احترام به دیگران، صداقت، روحیه و وظیفه قوی.


مزایای شوتوکان برای کودکان و نوجوانان

بزرگسالان تنها افرادی نیستند که می توانند از مزایای شوتوکان کاراته بهره مند شوند. شوتوکان کاراته بچه ها را برای هر گونه تجاوزی که ممکن است اتفاق بیافتد آماده می کند، به آنها کمک می کند تا الگوهای درسی مثبت خود را از مربی خود پیدا کنند و به حل هر گونه تعادل یا ناخوشایندی که ممکن است با رشد بدنشان تجربه کنند بپردازد. علاوه براین، شوتوکان کاراته به آنها کمک می کند تا از بروز هرگونه خجالت زدگی درونی و یا عدم اعتماد به نفس دوری کنند.
 

برچسب ها: آموزش شوتوکان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha