سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بیوگرافی اندی هوگ

بیوگرافی اندی هوگ
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۸ بازدید کنندگان:۲۶۳۶ نویسنده:سامان موسوی

اندی هوگ که یکی از مشاهیر دنیای هنرهای رزمی است در تاریخ 7 سپتامبر سال 1964 در سوئیس به دنیا آمد. در این مقاله قصد داریم نگاهی به زندگی او بیاندازیم.


اندی هوگ در خانواده ای بسیار فقیر به دنیا آمد و به دلیل اینکه خانواده اش توان نگهداری او را نداشتند چند سال اول زندگیش را در نواخانه سپری کرد تا اینکه دوباره در 3 سالگی دوباره مادرش دوباره سرپرستی او را به عهده گرفت.  شرایط زندگی که اندهی هوگ در آن قرار داشت باعث شد که نسبت به دیگر همکلاسی هایش قلدرتر باشد. زمانی که یکی از دوستانش زمین تمرین محلی کاراته را به او معرفی کرد او تنها 10 سال سن داشت. از آن به بعد او برای اینکه بتواند به حملات دیگران پاسخ دهد در سن 10 سالگی یادگیری کاراته را شروع کرد. او پیشرفت خیلی سریعی در یادگیری کاراته داشت. در آن موقع از خوش شانسی او فدراسیون بین المللی کاراته قوانین را به گونه ای تغییر داد تا نوجوان ها نیز بتوانند با بزرگسالان در همه مسابقات قهرمانی کاراته شرکت کنند و اندی هوگ به دلیل ویژگی هایی که داشت به راحتی توانست در این مسابقات قهرمان شود.

 

اندی هوگ


هنگامی که اندی هوگ برای اولین بار در سومین دوره مسابقات آزاد جهانی کیوکوشین شرکت کرد او فقط 19 سال سن داشت. این جوان تازه وارد جهانیان را با مهارت و تکنیک های منحصر به فردش تحت تاثیر قرار دارد. او 4 سال بعد در سال 1987 دوباره در مسابقات جهانی کیوکوشین شرکت کرد و توانست با غلبه بر مبارزات قدرتمندی همچون ماسودا از ژاپن و آدمیر داکاستا از برزیل که هر دوی آنها توانسته بودند آزمون مبارزه با 100 نفر را پشت سر بگذارند به دور فینال رسید. این فینال مبارزه ای بود بین قدرتمند ترین مبارزان فنی که تاکنون در تاریخ کیوکوشین سابقه نداشته است، ماتسویی و اندی هوگ نخستین افراد غیر ژاپنی بودند که توانسته بودند برای اولین بار به فینال برسند. از آن به بعد اندی هوگ راه را برای ورود مبارزان غربی و اروپایی بازتر کرد و ثابت کرد که هر کسی می تواند با تمرین و پشتکار زیاد به این درجه برسد.

 

اندی هوگ


اندی در آن مبارزه شکست خود اما بیشتر مردم اندی هوگ را برنده واقعی آن فینال می دانستند و بر این باور بودند که باید او به مقام قهرمانی می رسید. یک سال بعد در 17 سپتامبر سال 1988 مسابقه ای بین المللی در کشور سوئیس برگزار شد که در آن قهرمانانی از کشورهای ژاپن، آمریکا، اسپانیا، بریتانیا، مجارستان و هلند به رقابت پرداختند. در دور نهایی اندی هوگ با قهرمان ژاپنی کنجی میدوری که پنجمین قهرمان مسابقات آزاد کیوکوشین بود به مبارزه پرداخت. بعد از 2 راند طولانی اندی هوگ به عنوان برنده این مبارزه معرفی شد. پس از آن سال 1989 اندی هوگ توانست در دسته سنگین وزن برای دومین بار قهرمان شود. قبل از اینکه اندی هوگ برای همیشه کیوکوشین کاراته را کنار بگذارد درمبارزات k-1 به مبارزه پرداخت و در مقابل مشهورترین نام ها در تاریخ کیوکوشین مبارزه کرد و تنها در چند مسابقه انگشت شمار بازی را واگذار کرد.
با وجود اینکه چند سالی از جدایی اندی هوگ از سازمان کیوکوشین کاراته سپری شده بود باز هم او را به نام ستاره برجسته و نمادی از یک قهرمان کیوکوشین می شناختند و به او احترام می گذاشتند. در سالی که اندی انجمن کیوکوشین را ترک کرد در مسابقات آزاد جهانی در بک سیدو با غلبه بر تای کین با نتیجه 5 بر صفر به مقام قهرمانی رسید.
 

برچسب ها: اندی هوگ
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha