سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای طناب زدن

مزایای طناب زدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۷ بازدید کنندگان:۱۶۰۳ نویسنده:سامان موسوی

طناب زدن یک ورزش هوازی و یکی از بهترین راه ها برای کالری سوزی می باشد. در این مقاله قصد داریم به برسی مزایای طناب زدن بپردازیم.


دکتر "بورتز" که یکی از متخصصین حوزه ورزش و سلامت آمریکا است می گوید: اکنون هیچ دارویی نیست که قادر باشد به اندازه تمرین های ورزشی ضامن سلامتی انسان در طول عمر او باشد. وقتی از بوتز سوال کردند که کدام تمرینات ایروبیکی مناسب و کم هزینه بوده و برای مقابله با پیری آن را پیشنهاد می کنی؟ او در جواب گفت طناب زدن، چراکه نه فقط یک ورزش قدیمی و خوب است بلکه ایروبیکی نیز می باشد.
در صورتی که در دقیقه حدود 120 تا 140 بار طناب بزنید حدود 720 کالری خواهید سوزانید و این مقدار 2 برابر میزان کالری است که در ورزش هایی مانند تنیس و والیبال خواهید سوزاند. بر اساس صحبت هایی دکتر "شوارتز" در صورتی که به جای اینکه یک وعده غذایی تان را حذف کنید بهتر است که طناب بزنید، حدود 90 درصد از چیزی که از دست می دهید چربی های اضافه است. علاوه بر این اگر قادر باشید روزانه حدود 1500 کالری به وسیله طناب زدن بسوزانید سرعت کاهش وزن تان بسیار بیشتر خواهد شد. حتی در صورتی که هدف اصلی تان سوزاندن کالری نباشد این کار هیچ مشکلی برایتان ایجاد نمی کند.
دکتر کوپر که مبدع سیستم امتیاز تاثیر ورزش های متفاوت است می گوید: امتیاز طناب زدن از هیچ ورزش دیگری کمتر نمی باشد. طناب زدن باعث می شود که تنش کمتر شده و انرژی افزایش یابد و سرعت تناسب اندام تان را حدود 30 برابر خواهد کرد:


•    بالا بردن نیروی زانو و پا


•    بالا بردن توانایی ماهیچه ساق پا


•    توانایی پرش بهتر


•    افزایش سرعت دویدن

 

طناب بازی


علاوه براین بدنشان چابک تر و انعطاف پذیرتر شده و قفسه سینه شان نیز بازتر شده است. دکتر برک که در دانشگاه کالیفرنیا مشغول تدریس است در این مورد می گوید که مزایای طناب زدن مانند استفاده از آسپرین است. به این دلیل که ورزش باعث ایجاد آرامش طبیعی در بدن انسان می‌شود که آن را بتااندورفین می‌نامند و این امر در اثر فعالیتهای سخت و توان‌فرسا ایجاد می‌گردد. این ماده باعث ترشح هورمونی از طریق مغز می‌شود و غدد مخاطی نیز باعث افزایش تحمل درد و احساس خوب بودن می‌شوند. تناسب فیزیکی باعث می‌شود بتااندورفین سریعتر و به مقدار بیشتر تولید گردد، در حالی که در افرادی که فاقد تناسب فیزیکی هستند این‌گونه نیست.
سعی کنید هر جایی که می روید طناب تان را نیز همراه خود ببرید و هر روز آن را انجام داده و تبدیل به خشی جدایی ناپذیر از زندگی تان کنید. برای انجام این کار ابتدا لازم است طناب خوبی را تهیه کنید. این طناب می‌تواند از جنس پلاستیک و یا دارای پوشش اسفنجی باشد. لازم است قدری سنگین باشد تا با آن احساس راحتی کنید و حتی بد نیست شخص دیگری طناب زدن شما را شمارش کند. طناب را در وسط کف پا نگه دارید. اگر دسته‌های آن تا زیر بغل شما برسد از اندازه مناسبی برخوردار است.
سعی کنید جای مناسبی همچون تاتامی یا فرش را برای طناب زدن برگزینید. در صورتی که کفش ندارید هرگز سطوح تخت را انتخاب نکنید. جهت جلوگیری از صدمه به پا و قوزک پا از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید. ابتدا به مدت پنج دقیقه برای گرم کردن بدن خود راه بروید. سپس قوزک پا، ماهیچه‌های ساق پا و قسمتهای بالایی پا را به آرامی کشش دهید. با انتخاب نوع تمرین‌ها و میزان استراحت در طول این پانزده هفته و نیز استفاده از وزنه‌ برای ناحیه قوزک و نیز کمر می‌تواند به بهبود وضعیت قلبی، عروقی و همچنین سوخت کالری خود کمک نمایید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی طناب بازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha