سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: هرگز اندی هوگ (andy hug) را فراموش نکنید، سامورایی چشم آبی

هرگز اندی هوگ (andy hug) را فراموش نکنید، سامورایی چشم آبی
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۷/۳ بازدید کنندگان:۶۰۲۹ نویسنده:سامان موسوی

اندی هوگ یکی از بزرگترین رزمی کاران عصر مدرن است. او در سوئیس متولد شد، اندی هوگ استعداد شگفت انگیزی در ورزش داشت، بطوریکه در 6 سالگی فوتبال بازی می کرد و همچنین در تیم ملی زیر 16 سال سوئیس انتخاب شد. او در سن 11 سالگی به هنرهای رزمی پیوست تا بی احترامی های پدر بزرگش را جبران کند.


هوگ هرگز پدرش را که در تایلند درگذشته بود ندید و به علت اینکه در همان چند سال اول زندگیش مادرش را از دست داد خاطرات بسیار کمی از او به یاد دارد. او تقریبا زیر نظر پدر بزرگ و مادر بزرگش بزرگ شد. پس از مدتی، مادر بزرگ او با دیدن چنین مهارت و پتانسیل هایی از اندی هوگ پدر بزرگش را راضی کرد تا او بیشتر وقت خود را به دنبال تمرین هنرهای رزمی باشد.
هوگ، تمرینات خود را با کیوکوشین کاراته شروع کرد، سبکی که اکنون به عنوان یکی از بهترین سبک های دنیای رزمی شناخته می شود.


علی رغم اینکه شرط سنی برای ورود به مسابقات اویاما حداقل 20 سال بود اما اندی هوگ توانست که در 15 سالگی وارد این مسابقات شود. او در سن 17 سالگی توانست اولین طلای خود را در مسابقات اویاما بدست آورده و به تیم ملی کیوکوشین کاراته نیز دعوت شود. او در سن 23 سالگی در مسابقات جهانی وزن آزاد کاراته و همچنین دهها تورنمنت اروپایی موفقیت های زیادی کسب کرد.


مانند هر فایتر بزرگی، اندی هوگ نیز مبارزاتی داشته که همراه با جنجال بوده و بعدها به عنوان به یادماندنی ترین مبارزات اندی هوگ شناخته شده اند. در سال 1991 یک مبارزه بین اندی هوگ و یک فایتر برزیلی به نام فرانسیسکو فیلهو انجام شد، در آن مبارزه پس از اینکه زنگ پایان مسابقه به صدا در آمد فیلهو به ضربه ای به اندی هوگ زده و او را ناک اوت کرد.


پس از این ماجرا، هوگ از کاراته خشمگین شد و خیلی زود تبلیغات کیک بوکسینگ خود را با نام K1 شروع کرد. اولین رویداد این مسابقات در سال 1994 با موفقیت برگزار شد و خود هوگ نیز که در این مسابقات شرکت کرده بود توانست در فینال رزمی کاری به نام برانکو سیکاتاتیچ را شکست داده و قهرمان شود. سال ها بعد، اولین شکست اندی هوگ در برابر بوکسور آمریکایی به نام پاتریک اسمیت بود و بعد از اینکه هوگ بعد از یک دقیقه شکست خود باعث تعجب همگان شد. در سال 1996 اندی هوگ پس از شکست مایک برناردو در نبردی که هنوز هم در تاریخ کیک بوکسینگ به یادماندنی شده توانست عظمت و شکوه گذشته خود را بازیابد.


پس از سال ها مبارزات شگفت انگیز در مسابقات K1 و Grand Prix؛ هوگ به سرعت اوج گرفت تا به یکی از شناخته شده ترین قهرمانان بوکس دوران خود تبدیل شود. او ناگهان در سن 35 سالگی به سرطان خون مبتلا شد و پس از مدتی به کما رفت و هرگز از کما بیرون نیامده و درگذشت.
او همسر و فرزندش را ترک کرده و تمام جامعه رزمی را سوگوار خود کرد. پس از درگذشتش جسد او سوزانده شده و خاکسترش در معبد هوشیون که در کیوتو ژاپن قرار دارد پخش شد. علی رغم اینکه او در جوانی درگذشت اما زندگی ورزشی و شخصی پر باری داشت، به گونه ای که اکنون نیز عده ای او را به عنوان سنبل خود می دانند.


در ژاپن او با محبت به سامورایی ها به چشم آبی معروف شد و روح مبارزات او تا ابد زنده خواهند ماند، درحالیکه توسط کسانی که او را دوست دارند به یاد آورده می شود.


مردی با مهارت های خارق العاده، اندی هوگ هیچ وقت فراموش نخواهد شد!


در پایین همین قسمت می توانید ویدیوی مسابقات و تمرینات اندی هوگ و فرانسیسکو فیلهو را مشاهده کنید.

برچسپ ها :
اندی هوگ فرانسیسکو فیلهو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha