سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بیوگرافی جکی چان

بیوگرافی جکی چان
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۰ بازدید کنندگان:۱۹۸۷ نویسنده:سامان موسوی

تاریخ تولد:


زندگی نامه جکی چان با تولد او در 7 آوریل سال 1954 در هنگ کنگ شروع شد. پدر و مادر او چارلز و لی لی چان نام داشتند.


اوایل زندگی جکی چان:


جکی چان در منطقه Chan Kong-sang هنگ کنگ متولد شد. به خاطر اینکه او در دوران نوزادی مانند یک توپ گرد بود مادرش او را با نام مستعار Pao Pao (چینی = توپ) صدا می زد.
پدر و مادر چان برای سفیر فرانسه در هنگ کنگ کار می کردند و فقیر بودند. آنها جکی چان را در سن 7 سالگی در اپرای چینی ثبت نام کردند و حدود 10 سال به تمرین اپرا در شهر پکن پرداخت. او هنرهای رزمی و آکروباتیک را با تمرکز بر روی جنبه های سرگرمی آن یاد گرفت.


اوایل بازیگری حرفه ای:


جکی چان عملکرد حرفه ای خود را با پیوستن به "7 ثروت کوچک" که متشکل از بهترین دانش آموزان بود شروع کرد. او با دوستان خود به نام های سامو هونگ و یوئن بیائو یک گروه سه نفره را تشکیل داد که بعدا به عنوان گروه "سه برادر" یا "سه اژدها" معروف شد. در نهایت چان در فیلم بزرگ "7 ثروت کوچک" ظاهر شد. پس از آن در چند فیلم دیگر به عنوان یک کودک مشغول بازی شد.


بازیگری اولیه و دستیابی به موفقیت:


جکی چان در سن 17 سالگی در دو فیلم بروس لی به نام های "مشت خشمگین" و "اژدها" به عنوان بدلکار ظاهر شد. او اولین نقش خود به عنوان یک بزرگسال را با بازی در فیلم ببر کوچک آغاز کرد.
در سال 1976 یک تولید کننده فیلم به نام ویلی چان در هنگ کنگ از او در فیلم "توپ نورد" و در سال 1978 در فیلم "مار در سایه عقاب" استفاده کرد. او جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر کونگ فو کار کمدی تثبیت کرد. در نهایت او در فیلم کلاسیک "استاد مست" به بازی پرداخت.


دستیابی به موفقیت های سینمایی در امریکا:


در سال 1995 فیلم "رامبل در برانکس" در ایالت متحده منتشر شد. او در فیلم "یازدید کننده آمریکا" که در مورد باند های موتور سوار بود مشغول فعالیت شد. عملکرد او در فیلم های اکشن و هنرهای رزمی باعث شد که توجه طرفداران زیادی را در آمریکا به خود جلب کند.
در نهایت او در سال 1998 با "کریس تاکر" در فیلم "ساعت شلوقی" که فیلم کمدی و اکشنی بود به بازی پرداخت و باعث شد محبوبیت زیادی را به خود اختصاص دهد.


سابقه هنرهای رزمی و هدف جکی چان:


بسیاری از مهارت های هنرهای رزمی که در فیلم های جکی چان به نمایش در آمده است توسط موسسه تحقیقاتی اپرای چین به سرپرستی استاد "یو جیم یوئن" طراحی شده اند.جکی چان زیر نظر استاد بزرگ چین به نام "پال کیم" به یادگیری هاپکیدو مشغول شد و در نهایت توانست کمربند مشکی را در این رشته کسب کند. او ساعت های زیادی در روز را به تمرین هاپکیدو اختصاص می داد. مربی او در موردش می گوید که جکی چان یکی از سرسخت ترین کسانی است که تا به حال دیده ام.


جکی چان مرد شیرین کاری و خواننده:


چان به عنوان یکی از بزرگترین بدلکارها در تمام دوران شناخته شده است. او تمام بدلکاری های فیلم هایش را خودش بازی کرده و حتی چندین بار به طور جدی صدمه دیده است. تقریبا تمام انگشت های چان، کاسه سر و یکی از دست و پاهایش شکسته است. علاوه بر آن بینی او، هر دو استخوان گونه، فک، باسن، جناغ سینه، گردن، پا و مچ دستش شکسته است.
همچنین جکی چان یک خواننده موفق در هنگ کنگ و آسیا بوده و آلبوم های متعددی را منتشر کرده است.


زندگی شخصی:


جکی چان در سال 1982 با بازیگر محبوب تایوانی به نام  لین فنگ-جایو (با نام مستعار خوان لین) ازدواج کرد. او دارای دو پسر می باشد که یکی از آنها خواننده و دیگری بازیگر است. همچنین ادعا شده که جکی چان که برنده فستیوال دختر شایسته آسیا به نام "اتا پوکر چوک لام" دختر او می باشد اما تا کنون این ادعا به اثبات نرسیده است.


فیلم های محبوب جکی چان


•    افسانه استاد مست. جکی چان با بازی در فیلم استاد مست به قهرمان مردمی تبدیل شد. او در این فیلم هنرهای رزمی را با به صورت هیجان انگیز و کمدی اجرا می کند. خیلی ها اعتقاد دارند که "استاد مست" بهترین فیلم او می باشد.
•    ضربه اول. این فیلم در مورد تماس سازمان سیا آمریکا با جکی چان در مورد مافیای روسی می باشد. این فیلم حرکات اکشن بزرگی دارد.
•    معجزه. در این فیلم جکی چان نقش گانگستر ها را در سال 1930 بازی می کند. به همین دلیل بینندگان بازی و نقش متفاوتی از او را در این فیلم مشاهده کردند. البته این فیلم هم صحنه های مبارزه زیادی دارد.
    رامبل در برانکس. در واقع می توان گفت که با این فیلم جکی چان به مردم آمریکا معرفی شد.
•    ساعت شلوغی. در این فیلم جکی چان با کریس تاکر همبازی است که نقش پلیس خنده داری را بازی می کند.
 

برچسب ها: جکی جان زندگینامه هاپکیدو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha