سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهی که ممکن است هنگام شروع تمرین هنرهای رزمی انجام دهید

اشتباهی که ممکن است هنگام شروع تمرین هنرهای رزمی انجام دهید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۲۰ بازدید کنندگان:۲۲۴۸ نویسنده:سامان موسوی

انتخاب برنامه اشتباه

هر کس برای شروع تمرین در هر یک از رشته های هنرهای رزمی دلیل مختص به خود را دارد. من از صدها نفر در مورد دلیل آنها برای شروع کار با هنر رزمی سوال پرسیده ام و در مقابل از کسانی که تمرین هنرهای رزمی را ترک کرده اند دلیلشان را پرسیده ام. دلایل زیادی برای ترک هنر رزمی  وجود دارد که از دلایل اصلی آن می توان به سرخورده شدن فرد از انجام تمرین نام برد و اینکه تصور آنها قبل از پیوستن به رشته رزمی، با چیزی که تجربه کرده اند متفاوت است. به این دلیل است که آنها برنامه اشتباه را انتخاب می کنند.

واقعیت این است که کسانیکه می خواهند شروع به یادگیری هنرهای رزمی کنند فکر می کنند که تمام هنرهای رزمی یکسان هستند. تصور همه آنها از هنرهای رزمی آنچه است که در فیلم ها دیده اند و می خواهند مانند آنها بتوانند پرش های بلندی داشته باشند و یا مثل جکی چان به مبارزه با دیگران مشغول باشند. بنابراین آنها سر خود را پایین می آورند و به اولین مدرسه هنرهای رزمی که برسند در آن ثبت نام می کنند. مثلا شاید آن باشگاهی که رفته اند تا در آن ثبت نام کنند کلاس جودو باشد، اما همانطور که می دانید در جودو مبارزه و ضربات دست و پا آموزش داده نمی شود.

پس بهتر است که بر روی برنامه ای که متناسب با وضعیت جسمانی و روحی شما می باشد تمرکز کنید و برنامه ای را انتخاب کنید که برای شما ایده آل باشد. اگر می خواهید به ستاره UFC تبدیل شوید، رفتن و پیدا کردن مدرسه تکواندو گذینه خوبی برای انتخاب نمی باشد. به همین دلیل من همیشه از افرادی که می خواهند شروع به تمرین هنرهای رزمی در کلاس من بگیرند دلیل و هدف آنها از شروع تمرین با رشته رزمی مورد نظر را می پرسم. همانطور که قبلا گفتم، هر کسی تصور متفاوتی از هنرهای رزمی دارد. به همین دلیل شروع به تجذیه و تحلیل خواسته های آنها کرده و رشته مفید را به آنها پیشنهاد می دهم.

 

هنرهای رزمی

 

سبک شما چیست؟

علاقه مندان هنرهای رزمی که از انجام دادن آن لذت می برند به نظر می رسد که چیز جالبی برای انجام دادن داشته باشند. شاید آنها هنرهای رزمی را در فیلم ها و تلویزیون مشاهده کنند و با خود بگویند که می خواهم قادر به انجام دادن آن باشم. عده دیگری فکر می کنند که یادگیری هنرهای رزمی می تواند سرگرم کننده باشد و مانند راهی تفریحی برای رسیدن به تناسب اندام از آن استفاده می کنند.

شاید بعضی ها بگویند که اینها دلایل اشتباهی برای شروع کار در هنرهای رزمی می باشند اما من کاملا با آن مخالفم. در واقع، اکثریت قریب به اتفاق کسانی که شروع به یادگیری هنرهای رزمی می کنند دلیل آنها جنبه سرگرمی دارد. وقتی من هم اولین بار به کلاس هنرهای رزمی رفتم همین نگرش را داشتم. به نظر من این دلیل بزرگی برای شروع کار با هنرهای رزمی می باشد. مشکل این است که بیشتر علاقه مندان واقعا نمی دانند که به دنبال چه هستند به همین دلیل برنامه اشتباه را انتخاب می کنند.

به همین دلیل وقتی آنها می دانند که سبک های بسیاری برای  یادگیری وجود دارد و هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند، از انتخاب هنر رزمی که اولین بار بدون هیچ تحقیقی انتخاب کرده اند پشیمان شده و زود خسته می شوند.

 

نتیجه

این دفترچه راهنمای سریع من برای انتخاب یک هنر رزمی می باشد. به همین دلیل کلمه "مطلق" در هیچ کدام از این سبک ها نمی باشد. امیدوارم که این مقاله به شما در درک بهتر هنرهای رزمی کمک کرده باشد و بتوانید یک برنامه مناسب هنرهای رزمی را انتخاب کنید.

آیا هدف شما از یادگیری هنرهای رزمی دفاع از خود می باشد؟

آیا این تاثیر زیادی در آموزش و یادگیری شما دارد؟

آیا نیاز به یادگیری تکنیک های مختلف هنرهای رزمی دارید؟

با پرسیدن این سوالات از خود می تواند از اتلاف وقت تان جلوگیری کرده بهترین برنامه ورزشی متناسب با شرایط جسمی و روحی و نیازها و درک خود از هنرهای رزمی انتخاب کنید. با انتخابی عالمانه شما می توانید در هر سبکی از هنرهای رزمی که دوست داشته باشید و در آن استعداد داشته باشید به موفقیت رسیده و شکوفا شوید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی آموزش دفاع شخصی آموزش هنرهای رزمی انواع ضربات در هنرهای رزمی جکی جان دفاع شخصی سبک های هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha