سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بیوگرافی تونی جا (tony jaa)

بیوگرافی تونی جا (tony jaa)
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۱ بازدید کنندگان:۴۴۶۶ نویسنده:سامان موسوی

تونی جا (Tony Jaa) فقط یک بازیگر فیلم های رزمی نیست. او یک هنرمند رزمی کار بسیار قابل توجه می باشد. می توانید داستان زندگی او را در ادامه بخوانید:


تاریخ تولد:


تونی جا (Tony Jaa) در تاریخ 5 فوریه سال 1978 در شهر Yeerum واقع در استان Isaan تایلند متولد شد. او بعدها نام خود را به تونی جا تغییر داد.


سابقه و هدف هنرهای رزمی:


 پدر تونی جا بوکسور موی تای بود. او برای اولین بار در سن 10 سالگی شروع به یادگیری هنرهای رزمی کرد و از سن 15 سالگی توانست زیر نظر استاد پانا (panna) شروع به یادگیری هنرهای رزمی کند. وقتی تونی جا به سن 21 سالگی رسید پانا به او توصیه کرد که شروع به مطالعه در دانشگاه Mahamarakam کند (کالج ورزشی ماها). Maha  که دارای تخصص در علوم ورزشی بود به تونی جا اجازه داد که به تمرین سبک های دیگر هنرهای رزمی (جودو، آیکیدو، تکواندو) بپردازد.

 

تونی جا


سابقه و هدف ورزشی:


همچنین تونی در کالج ملی تربیت بدنی در پرش طول، پرش ارتفاع، ژیمناستیک و مبارزه شمشیر بسیار موفق ظاهر شد. او توانست در بیشتر رشته ها مدال طلا را کسب کرده و مورد تمجید دیگران قرار بگیرد. به عبارت دیگر تونی جا نه تنها در هنرهای رزمی بلکه در سایر رشته های ورزشی دیگر نیز موفق بود.


اوایل فیلم حرفه ای:


تونی جا اولین فیلم حرفه ای خود را به عنوان یک بدلکار شروع کرد که در مورد شیرین کاری های موی تای بود. به همین ترتیب او در چندین فیلم به عنوان بدلکار مشغول به کار شد. او یکی از پیشرفت های اولیه خود را در کار با "سامو هونگ" برای تبلیغ یک نوشابه انرژی زا بدست آورد که می بایست یک عاج فیل را در هوا بگیرد و با آن در هوا یک پشتک بزند.
پس از آنکه مقدار قابل توجهی در Muay Boran که پیش زمینه موی تای است به پیشرفت رسید به کمک panna یک فیلم کوتاه در مورد کمک به استاد "بزرگ مارک هریس"، با تهیه کنندگی و کارگردانی Prachya Pinkaew ساختند.


Ong Bak- جنگجوی تایلندی


نقش تونی جا در این فیلم این بود که وظیفه او به عنوان یک هنرمند جوان رزمی کار این است به شهر رفته و یک مجسمه مقدس را که از روستای آنها سرقت شده است را پیدا کرده و به روستا برگرداند. او در این راه گرفتار مشکلات زیادی خواهد شد. در مجموع توانایی های تونی جا در انجام هنرهای رزمی ایجاد حرکات اکشن در فیلم ها باعث شد که توجه زیادی را بین طرفداران فیلم های رزمی به خود جلب کند.

 

تونی جا


بیشترفیلم های حرفه ای تونی جا


دومین فیلم تونی جا " تام یام گونگ" نام داشت که در ماه آگوست سال 2005 در آسیا منتشر شد و یک سال بعد به نام "محافظ" تغییر نام داده و در ایالت متحده منتشر شد. همچنین تونی جا سری فیلم های Ong Bak را به عنوان بازیگر و کارگردان ساخته است.


زندگی شخصی:


تونی جا یک بودایی است که هر روز به معبد می رود. او دارای سه خواهر و برادر، دو دختر و یک پسر می باشد. وی فرزند سوم خانواده می باشد. در 28 مه 2010، او به معنای واقعی کلمه به یک راهب بودایی تبدیل شد به طوریکه بیشتر وقت خود را در معبد بودایی "سورین" در تایلند است.


3 چیزی که ممکن است در مورد تونی جا ندانید:


•    او دو فیل به عنوان حیوان خانگی دارد.
•    گفته شده است که او 5 بار در طول اردوی آموزشی موی تای مبارزه کرد و هر 5 بار نیز برنده شد.
•    او صاحب رکورد بزرگترین جلسه آموزشی موی تای با هزار نفر عضو می باشد (Hong Kong, July 2005).
 

برچسب ها: زندگینامه موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha