سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: تمرین هنرهای رزمی با جکی چان

تمرین هنرهای رزمی با جکی چان
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۵/۲ بازدید کنندگان:۲۴۱۲۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

جکی چان در تاریخ 17 آوریل سال 1954 در هنگ کنگ به دنیا آمد. او از سن 7 سالگی شروع به مطالعه هنرهای رزمی، درام، حرکات آکروباتیک و آواز خواندن کرد.  او که به عنوان جانشین احتمالی بروس لی در سینمای هنگ کنگ شناخته می شد سعی کرد تا هنرهای رزمی را با حرکات کمدی ترکیب کند تا افرادی که چندان تمایلی به هنرهای رزمی ندارند از دیدن این حرکات لذت ببرند. با این کار او تبدیل به ستاره بزرگ سینمای شرق آسیا و سپس آمریکا شد.
او در سن 8 سالگی در اولین فیلم خود که یک فیلم موزیکال(Wong Tin Bar) بود حضور پیدا کرد. جکی چان پس از فارغ التحصیلی و در سال 1971 کار خود را به عنوان یک بدلکار و آکروباتیست شروع کرد. او در سال 1972 در فیلم Fist of Fury توانست با بروس لی ستاره بزرگ آن زمان سینما همبازی شود.
پس از مرگ غم انگیز بروس لی در سال 1973 جکی چان به عنوان جانشین احتمالی او در سینمای هنگ کنگ انتخاب شد. به همین منظور او در یک رشته فیلم کونگ فو با Lo Wei, که همان تهیه کننده و کارگردانی بود که با بروس لی کار کرده بود به ایفای نقش پرداخت. البته اکثر این فیلم ها ناموفق بوده و فروش چندانی نداشتند، به همین دلیل جکی چان فعالیت خود با این کارگردان را در اواخر دهه 1970 قطع کرد. پس از آن جکی چان تصمیم گرفت که از قالب بروس لی خارج شده و تصویر خودش را بسازد. او بر این عقیده بود که فیلم هایی که تنها حرکات رزمی را نمایش می دهند بسیار خشک و خسته کننده هستند، به همین دلیل تصمیم گرفت چاشنی طنز را به این حرکات رزمی اضافه کند.
جکی چان اولین فیلم خود با این قالب را با عنوان کونگ فوی کمدی (kung fu comedy) در سال 1978 بازی کرد. پس از موفقیت و استقبال بی نظیر از این فیلم او بلافاصله فیلم هایی با عنوان Fearless Hyena (1979)، Half a Loaf of Kung Fu (1980) و The Young Master (1980) ساخت که آنها هم توانستند به فروش بالایی دست پیدا کنند. پس از ساخت این فیلم ها او نه تنها به عنوان یک ستاره در سینمای هنگ کنگ شناخته می شد بلکه در سطح بین المللی نیز توانست جایگاهی برای خود دست و پا کند. او بر فیلم هایش کنترل کاملی داشت بیشتر وظایف مانند کارگردانی، تهیه کنندگی، بازیگری و حتی بدلکاری را خودش انجام می داد.
او کمدی های چشم گیری مانند پروژه A  (1983)، داستان پلیس (1985)، زره خدا (1986)، آقای کانتون و لیدی رز (1989) ساخت.
جکی چان خیلی بیشتر از یک ستاره فیلم بود، او به تنهایی یک صنعت فیلم بود و در سال 1986 کمپانی فیلم سازی خود به نام Golden Way را راه اندازی کرد. همچنین او یک سازمان به نام فرشته های جکی برای استعدادیابی افراد جهت بازی در فیلم هایش تاسیس کرد. او در اکثر فیلم هایش خود نقش بدلکار را بر عهده می گرفت و حتی چندین بار دچار جراحات مهمی مانند شکستن دست، پا، گردن و مهره های قفسه سینه شد، او ادعا می کند که تمامی استخوان های بدنش برای حداقل یک بار شکسته اند. او در سال 1986 در حین فیلمبرداری فیلم زره خدا از یک پشت بام یک ساختمان بر روی شاخه های درخت پرید و جمجمه اش ترک برداشت.
جکی چان در سال 1996 اولین فیلم خود در آمریکا را با عنوان Rumble in the Bronx ساخت که در آن زمان توانس به رقم فروش فوق العاده 10 میلیون دلار دست یابد. پس از موفقیت دو فیلم دیگر با نام های Mr. Nice Guy و Strike در سال های 1997 و 1998 ساخت. جکی چان در سال 2000 توانست فیلم Shanghai Noon را بسازد.
او تاکنون بالغ بر 60 فیلم ساخته است. اما اخیرا به علت بالا رفتن سنش نتوانسته که در فیلم جدیدی ایفای نقش کند و بیشتر وقت خود را صرف امور خیریه در شرق آسیا می کند و کماکان استودیوی فیلم سازی و استعدادیابی خود را اداره می کند.

در ویدیوی بالا تمرینات و آماده سازی های جکی چان برای بازی در فیلم های رزمی را مشاهده می کنید. 

برچسب ها: آمادگی جسمانی جکی جان بروس لی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha