سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

جکی چان

جکی چان
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۱۸ بازدید کنندگان:۹۷۹ نویسنده:سامان موسوی

جکی چان که یکی از معروف ترین بازیگران در دنیای فیلم های اکشن می باشد در سال 1954 در هنگ کنگ متولد شد. جکی چان پس از سال های متمادی تلاش و کوشش توانست در سال 1962 در اولین فیم خود ایفای نقش کند. معمولا جکی چان ترانه های فیلم هایش را هم خودش می خواند. ترکیب سینمای رزمی با سینمای کمدی در فیلم های جکی چان باعث شد تا بینندگان زیادی را به خود جذب کند.
صحنه های حادثه ای فیلم های جکی چان از بهترین ها در نوع خود می باشند و به خاطر طراحی دقیق و خنده دار صحنه های مبارزه که یک اتفاق مرگبار را به صورت استادانه به کمدی تبدیل کرده او را از دیگر رقبایش متمایز می کند. چان چهره بشاش و دوستانه ای دارد و هیکلش محکم و عضلانی می باشد (قدش 172 سانتی متر و وزنش 68 کیلو است). "جیمی برنارد" که یکی از منتقدان مشهور سینما می باشد در مورد فیلم های جکی چان می گوید: بر خلاف قهرمانان حادثه آمریکایی، چان اغلب خودمانی است و مسیر ساده را انتخاب می کند. اغلب فیلمهایی که اعتبار او را شکل داده اند، جو مهربانانه ماجراجویی های پسرها را دارد. فیلم های جکی چان ساده، خوش ساخت و همچنین غافلگیر کننده هستند.

 

جکی چان


جکی چان را می توان یک جایگزین ملایم برای بازیگران خشن هالیوودی مانند آرنولد شوارزنگر، سیلوستر استالون و ژان کلودون معرفی کرد. چان در زمینه ساخت فیلم سابقه زیادی داشته و با تجربه می باشد. او کارش را با ساخت فیلم های ارزان قیمت در مورد هنرهای رزمی مانند "مشت جدید خشم" در سال 1976 آغاز کرد که در آنها سبک مبارزه بروس لی بزرگ را تقلید می کرد. او با تلفیق حرکات آکروباتیک و صحنه های کمدی توانست سبک مختص به خود را ایجاد کند.
جکی چان تقریبا تمام بدلکاری های فیلم هایش را خودش انجام می دهد و حتی چند بار به شدت مصدوم شد و چندین بار دست و پایش شکست. به همین علت، هیچ شرکت بیمه ای فیلم های تولید شده توسط او را تحت پوشش بیمه قرار نمی دهد. زمانیکه او در یکی از صحنه های بدلکاری فیلم "داستان پلیس" صدمه دید کسی دیگر تمایل به کار کردن با او را نداشت و این باعث شد که چان "انجمن بدلکاران جکی چان" را راه اندازی کند.
وقتی که جکی چان توانست تیم خود را گردآوری کند خودش آنها را تحت تعلیم قرار داده و هزینه های پزشکی را نیز خودش تامین می کرد. او پس از موفقیت در ساخت انجمن بدلکاران یک آژانس بازیگری و مد را با نام "فرشتگان جکی" تاسیس کرد و از آن برای انتخاب بازیگر برای فیلم های خود استفاده می کرد.

 

جکی چان


زندگی چان هنوز هم در خدمت افسانه هنگ کنگ است. او گفته است، خانواده اش در زمان تولدش آنقدر فقیر بودند که چون توانایی تامین هزینه های درمانی و تغذیه او را نداشتند، پیشنهاد کردند تا او را به یک پزشک انگلیسی که او را بدنیا آورده بود بفروشند (آنها سرانجام در این تصمیم خود تجدیدنظر کردند). وقتی چان یک بچه خردسال بود، پدر و مادرش شغلی در کنسول فرانسه در هنگ کنگ پیدا کردند و به ترتیب به عنوان آشپز و خدمتکار مشغول بکار شدند. آنها سپس برای کار در سفارت آمریکا به استرالیا رفتند. پسربچه شش ساله در سال 1961، تنها به هنگ کنگ برگردانده شد تا برای مدت ده سال در مدرسه تحقیقاتی اپرای چین مشغول به تحصیل شود.
جکی چان معمولا تقش بدلکار را در فیلم ها بازی می کرد و این باعث می شد که چندین بار به طور جدی آسیب ببیند. وی در جریان فیلمهایش بارها دچار شکستگی در اغلب نقاط بدنش گردیده است از جمله: ۳ بار شکستگی در ناحیه بینی، یک بار از ناحیه قوزک پا، اغلب انگشتان دستهایش، هر دو استخوان گونه و حتی جمجعه وی دچار شکستگی شده است. پس از آسیب دیدگی های زیادی که جکی چان متحمل شده است اخیرا تصمیم گرفته است که دیگر بدلکاری های فیلم هایش را خودش انجام ندهد زیرا این کار مانع از کسب بیمه برای چان بود. او همچنین دارای رکورد "بیشترین بدلکاری برای یک بازیگر زنده" در کتاب رکورد های گینس می باشد که این خود باعث می شد که هیچ شرکت بیمه ای تمایلی برای بیمه کردن او نداشته باشید. همین اتفاق باعث شد که چان در این مورد تجدید نظر کند و کار بدلکاری در فیلم هایش را به یکی دیگر واگذار کند.
 

برچسب ها: جکی جان زندگینامه هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha