سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کراوماگا: دفاع در مقابل سلاح گرم

کراوماگا: دفاع در مقابل سلاح گرم
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۹/۲۸ بازدید کنندگان:۱۵۱۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

اگر کسی بر روی شما اسلحه می کشد و شلیک نمی کند حتما چیزی می خواهد. البته هنوز امکان دارد که به شما شلیک کنید، اما نه قبل از رسیدن به خواسته ها و اهداف مورد نظرش. در صورت امکان، انجام خواسته های فرد مسلح بهترین راه برای جلوگیری از آسیب احتمالی است. با این وجود، پذیرش این امر همیشه امکان پذیر نیست. بخصوص زمانی که غریضه تان به شما می گوید که افراد مسلح می خواهند به شما آسیب برسانند. به دقت گزینه های خود و روند اقدامات را در نظر بگیرید. باز هم ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که در آن تلاش برای خلع سلاح کردن غیر ممکن به نظر بیاید و شما باید به خواسته های او عمل کنید.
برای دفاع در برابر یک سلاح گرم باید آن را منحرف کنید، سلاح را با استفاده از دفاع بدن هدایت کنید و از خطوط آتش همراه با تسلیحات همزمان برای تسهیل خلع سلاح کردن حریف استفاده کنید. فلسفه اصلی کراو ماگا به شما هر مزیتی را می دهد. شما ممکن است مجبور شوید منتظر بمانید تا مهاجم فاصله خود را بسته و یا در پاسخ به بعد ظالمانه خود کاهش دهد. درحالیکه در واقع انتظار می رود بهترین زمان را برای خلع سلاح او بدست بیاورید.
از محیط اطراف خود آگاهی داشته باشید و چگونگی تاثیر چیزهایی مانند دیوارها، محدودیت ها، وسایل نقلیه پارک شده، محدوده فضای کوچک مانند آسانسور و دیگر چیزهای تاثیر گذار در خلع سلاح حریف را درنظر داشته باشید.


دقت تیراندازی در محدوده نزدیک

بهتر است سناریوهایی را که مهاجم می تواند با یک اسلحه گرم به شما حمله کند در نظر گرفته و از انجام دادن آنها اجتناب کنید. مطمئن باشید که بهترین دفاع در برابر یک اسلحه گرم یا هر نوع سلاحی این است که خود را در چنین موقعیت هایی قرار ندهید که با آن روبرو شوید. حس مشترک باید همیشه غلبه کند، برای مثال رفتن به دستگاه خودپرداز آن هم بصورت تنهایی در شب کاری خطرناک است.
شما باید سناریوهای منفی که ممکن است وجود داشته باشند را درک کنید.در صورتی که زندگی تان با تهدیداتی جدی مواجه شد بهترین کار این است که برنامه ریزی کنید که چه کاری ممکن است انجام دهید. این سناریوها می توانند از یک ماشین پارک شده همسایه که پشت اتومبیل شما قرار دارد شروع شود و یا اینکه فردی مسلح به صندلی عقب آمده و با اسلحه شما را تهدید می کند. بیشتر جنایتکاران از عنصر غافلگیری استفاده کرده و بر این اساس برنامه ریزی می کنند.


یکی از ویژگی های کراو ماگا، داشتن رابطه مستقیم بین تصویر ذهنی و توانایی  فیزیکی می باشد. به عنوان یک مثال آموزش ذهنی، در مورد سناریوی زیر فکر کنید که ممکن است چگونه واکنش نشان دهید:


1-    شما تنها هستید و برای سوار شدن به ماشین تان در یک پارکینگ که وسایل نقلیه زیادی دور آن هستند به طرف خودرو خود خم می شوبد. یک مهاجم مسلح در حالی که اصلحه 6 میلی متری اش را در آوده است از پشت یکی از ماشین های پارک شده بیرون بیاید.


2-    در یک سناریو مشابه، مهاجم این سلاح گرم را پشت سر خود نگه می دارد. مهاجم، این سلاح گرن را هنگام بردن آماده است.

بسیاری از وسیل نقیلیه مدرن دارای کلید های کنترل از راه دور هستند. آگاهانه ترین کار این است که در هنگام ورود به وسیله نقلیه خود مواظب پشت سرتان باشید و مطمئن شئید که هیچ کس در دستی  شما همچنین باید قبل از وارد شدن به صندوق عقب خودرو از عقب بیاندازید. اگر مجبور به فرار شدید بهتر است انتخاب کنید که در یک الگوی خطی و به صورت مستقیم و نهایت سرعت فرار می کنید. به عبارت دیگر فرار کنید تا با یک الگوی زیگزاگ برای ایجاد یک هدف سخت تر یا قرار دادن پوشش  (مانند دیوار ساختمان، بلوک، موتور یا وسایل نقلیه) برای متوقف کردن کردن برخورد گلوله به خود استفاده کنید.
 

 

برچسب ها: کراو ماگا کراوماگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha