سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به رشته رزمی کراو ماگا

نگاهی به رشته رزمی کراو ماگا
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۶/۲۶ بازدید کنندگان:۲۵۶۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

کراو ماگا یکی از هنرهای رزمی می باشد که از ترکیب چند هنر رزمی بوکس، جودو، جوجیتسو و آیکیدو پدید آمده است. البته در چند سال گذشته هنرهای رزمی دیگری ازجمله موی تای و وینگ چون نیز به سیستم کراو ماگا اضافه شده اند.


در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به بررسی خصوصیات بارز کراوماگا می پردازیم:


خنثی کردن تهدیدات

هدف اصلی از ابداع کراو ماگا این است که در کوتاه ترین زمان بتوان تهدیدات بوجود آمده را خنثی کرد. این هدف اصلی بر روی تمامی جنبه های کراوماگا تاثیر دارد. از آنجایی که شما باید بر حمله کننده خود مسلط شوید و بتوانید او را از پای درآورید تقریبا تمامی حرکات در کراو ماگا مجاز هستند. هنگامیکه جانتان در خطر است نباید نگران آداب مبارزه باشید. به همین دلیل فلسفه این هنر رزمی آن است که هر کاری که لازم است انجام دهید تا بتوانید زندگی تان را حفظ کنید.


قابلیت دفاع و حمله بصورت همزمان

در اکثر هنرهای رزمی حرکات دفاعی و تهاجمی از هم جدا هستند. به عنوان نمونه باید اول دفاع کنید و سپس هنگامیکه موقعیت مناسب پدید آمد به حریف تان حمله کنید. یکی از نقاط ضعف این روش آن است که خیلی انفعالی می باشد و شما در اکثر موارد خود را در یک چرخه نا منتهی از حرکات دفاعی محبوس می کنید. اما در کراو ماگا قضیه چیز دیگری است، در این هنر رزمی رزمی کار به دنبال این است که همه حرکات تدافعی خود را با یک حمله تهاجمی ترکیب کند. او به دنبال این است که حمله حریف را مختل کرده و بطور همزمان حمله متقابل را انجام دهد. به عنوان نمونه، اگر شخص حمله کننده به دنبال این است که به گلوی تان ضربه بزند شما باید نه تنها برای دفع حمله او تلاش کنید بلکه بطور همزمان به چشم ها، کشاله ران و یا گلوی او حملات متقابلی را انجام دهید. هدف کلی این است که تهدید وارد شده به خود را در کمترین وقت ممکن خنثی کنید. در واقع کراوماگا ورزشی است که برای زنده ماندن در یک جنگ واقعی طراحی شده است.


انجام حرکات پیوسته

یکی دیگر از ویژگی های کراوماگا قابلیت انجام حرکات به صورت پیوسته می باشد. در این مورد هدف این است که با یک سری پیوسته از حرکات حمله ای و دفاعی قادر باشید که شخص مهاجم را از پای در آورید. هنگامیکه حمله کننده به ضد حمله های تان جواب می دهد باید با مشت ها، لگدها و ضربات سر بیشتر پاسخ دهید تا اینکه تهدید از جانب فرد مهاجم از بین برود. روال از پیش تعیین شده این برای این قانون وجود ندارد، در این مورد رزمی کار باید به غریزه خود اکتفا کند.


استفاده از سلاح در کمترین زمان ممکن

سیستم کراو ماگا به گونه ای است که به راحتی می توانید اسلحه های گرم و سرد را به آن وارد کنید. همچنین به رزمی کاران آموزش داده می شود که از وسایل اطراف و هر آنچه که در اطراف شان است به عنوان یک سلاح استفاده کنند. کلید، خودکار، کمربند، صندلی و هر وسیله دیگری را می توانید با تکنیک های اصلی کراوماگا ترکیب کنید تا بتوانید فرد مهاجم را در کمترین زمان ممکن از پای در آورید.


دفاع در برابر سلاح

علاوه براینکه در کراوماگا به رزمی کاران آموزش داده می شود که چگونه از وسایل اطرافشان به عنوان یک سلاح استفاده کنند به آنها خواهد آموخت که چگونه در برابر حملات مسلحانه از جانب حریف از خود دفاع کنند.

 

برچسب ها: کراوماگا کراو ماگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha