سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی جامع به کراو ماگا

نگاهی جامع به کراو ماگا
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۱۵ بازدید کنندگان:۲۰۳۲ نویسنده:سامان موسوی


در این مقاله قصد داریم نگاهی جامع به هنر رزمی کراو ماگا که یکی از خطرناک ترین و کشنده ترین هنرهای رزمی است انداخته و به برسی نکاتی در مورد آن بپردازیم.


نحوه دفاع کردن در برابر ضربات مشت در کراو ماگا

تقریبا در تمامی سبک های رزمی چیزی به نام دفاع در برابر ضربات مشت وجود دارد. کراوماگا نیز از این قاعده مستثنی نیست، در کراوماگا بر خلاف دیگر هنرهای رزمی باید به شکل هجومی کار کنید و تنها زمانی از تکنیک های دفاعی استفاده کنید که حریف تان سلاحی مانند چاقو در دست دارد. در این شرایط تکنیکی در کراوماگا وجود دارد که در آن در برابر ضربات زده شده از سوی حریف صورت و یا سرتان را به عقب یا جناحین متمایل کرده و همزمان با آن با یک دفاع سریع ضربه مشت را مسدود کنید.
یکی دیگر از تکنیک های دفاعی در برابر ضربات زده شده از جناحین (مانند هوک) به این صورت است که ساعد را به بازوی خود چسپانده و در مقابل ضربه از خود دفاع کنید. البته این روش دفاع کردن در رشته های کیک بوکسینگ، موی تای و همچنین MMA نیز وجود دارد.


تکنیک های زانو و آرنج در کراو ماگا

در تکنیک های کراو ماگا ضربات با زانو و آرنج از اهمیت بالایی برخوردار می باشند چراکه در دنیای واقعی در هنگام دفاع از خود فاصله تان با حریف خیلی کم بوده و گاهی اوقات با هم گلاویز می شود.
7 نوع ضربه به آرنج در کراو ماگا وجود دارد، این ضربات به شرح زیر هستند:


•    6 به 12 : نحوه زدن این ضربه از پایین به بالا می باشد. منظور از 6 به 12 این می باشد که در صورتی که یک ساعت را فرض کنید این ضربه مانند آن است که از ساعت 6 مستقیم به ساعت12 بروید.
•    12 به 6: نحوه زدن این ضربه همانند روش بالا است با این تفاوت که ضربه از بالا به پایین زده می شود.
•    ضربات زده شده آرنج از جناحین.
•    ضربه آرنج به بغل: این ضربه زمانی به کار می رود که همزمان با دو نفر مبارزه می کنید.
•    ضربه آرنج به پشت: این ضربه زمانی استفاده می شود که مهاجم از پشت شما را گرفته و قصد خفه کردن شما را دارد.
•    ضربه زانو از روبرو.
•    ضربه زانو از بغل.


نحوه قفل مفاصل در کراو ماگا

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که هدف کراوماگا این نیست که شخص مهاجم را کنترل کنید، بلکه هدف این است که در برابر او از خود دفاع کرده و فرار کنید. به همین جهت تکنیک های قفل مفاصل زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند. این تکنیک ها نیز بیشتر از ایکیدو، جودو و جوجیتسو گرفته شده اند.

3 نوع تکنیک قفل مفاصل رایج در کراو ماگا عبارتنداز:


•    کوته گایشی (Kote Gaeshi)
•    کیمورا (Kimura)
•    آمریکانا (Americana)

این تکنیک ها زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که حریف سلاح سرد در دست داشته باشد و می خواهید با کشیدن یا شکستن دستش او را خلع سلاح کنید. البته باید بدانید که در کراوماگا تکنیک قفل مفاصل زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که به اندازه کافی به نقاط حساس ضربه زده باشید، چراکه در صورتی که حریف حواسش به شما باشد می تواند قبل از اینکه این تکنیک را انجام دهید از آن جلوگیری کرده و آسیب جدی به شما بزند.


همانند یک آدم ضعیف رفتارنکنید

سعی کنید که با اعتماد به نفس قدم بردارید، زیرا دزدها معمولا کسانی را انتخاب می کنند که از نظر روحی و جسمی ضعیف به نظر برسند، البته داشتن بدنی عضلانی هم مفید است، اما اعتماد به نفس از آن مهمتر است. شما باید همیشه قادر باشید خود را کنترل کرده و حتی اگر ترسیدید هم طوری رفتار نکنید که او بفهمد.


اعتماد داشتن به غریضه خود

در صورتی که به جای نا آشنایی می روید و اتفاقات غیر معمولی را می بینید و یا اینکه عده ای از افراد نگاه خاصی به شما دارند باید بطور کامل آماده درگیری باشید.


راه رفتن در وسط پیاده رو

سعی کنید که در هنگم پیاده روی از وسط پیاده رو عبور کنید. در صورتی که زیاد به خیابان نزدیک باشید امکان دارد که مهاجم از از خیابان عبور کمند. در صورتی که بیش از اندازه به حریفتان نیز نزدیک باشید ممکن است که از در پشت یک دیوار برای شما کمین کرده و بهشما حمله کند.
 

برچسب ها: کراو ماگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha