سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزیت کراوماگا

مزیت کراوماگا
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱/۵ بازدید کنندگان:۳۸۰۱ نویسنده:سامان موسوی

 

در مبارزات ورزشی معمولا تکنیک های زیر ممنوع هستند:


•    ضربه زدن به چشم
•    ضربه به گلو
•    ضربه زدن به سر
•    کشیدن مو
•    چنگ زدن
•    پیچاندن اعضای بدن
•    ضربه به بیضه
•    ضربه به ستون فقرات و پشت سر
•    ضربه با نوک آرنج
•    ضربه به کبد و کلیه
•    ضربه به ترقوه
•    ضربه با زانو به سر حریف در حالی که به زمین افتاده

تقریبا همه موارد بالا همان تکنیک های ترکیبی هسته ای کراوماگا هستند. افراد ممکن است که دارای نقات قوت و توانایی های مختلفی باشند. بعضی از آنها ممکن است که ضربات مشت قوی داشته باشند درحالیکه ممکن است عده ای دیگر تکنیک های یقه گیری و پرتاب کردن را بهتر انجام دهند. سیستم کراوماگا (krav maga) برای سازگاری بهتر با مدافعان طراحی شده است.  مدافع مجبور نیست که توانایی های خود را برای سازگاری با هر گونه راه حل یا حرکات تعیین شده سازگار کند. برای اتخاذ و بکارگیری روش کراو ماگا، باید تکنیک ها را شخصی سازی کنید و آنها را به خود اختصاص دهید. اینکار مفهومی شروع شده و بصورت تاکتیکی به پایان می رسد.


اصول هسته کراو ماگا

 

کراو ماگا


1- حمله به مهاجم غریزی است

آسیب پذیری های آناتومیکی مهاجم را هدف قرار دهید.


2- دفاع به صورت همزمان انجام می شود

دفاع خود را به یک استراتژی کامل ترکیب کنید


3- مبارزه پیوسته با حرکت

کراوماگا بر روی retzev که یک کلمه عبری و به معنی "حرکت پیوسته" است تاکید زیادی دارد. ترکیب و هماهنگ سازی مبارزات ضد حمله در یک راه منطقی برای غلبه بر مهاجم بهبود می یابند. باید تفاوت بین retzev و یک سری از ضد حمله ها را درک کنید. یک سری از ضد حمله ها فاقد تداوم هستند. خشونت متقابل شما به صورت غریزی انتقال نخواهد یافت. Retzev بدن شما را به صورت غریزی و بدون فکر کردن در مورد حرکت بعدی در جهت مبارزه با آسیب پذیری های مهاجم حرکت می دهد.


4- اقدام قاطع

او را بیرون ببر.


5- هیچ مانعی ندارد

برای جلوگیری از یک تهدید خطرناک هر کاری که لازم است انجام دهید تا از آسیب دیدگی خود در مقابل مهاجم جلوگیری کنید.


6- تبحر در انجام چند تکنیک موثر

سعی کنید که هسته حرکات دفاعی و ضد حمله را یاد بگیرید.


7- تمرینات خود را به صورت واقعی انجام دهید

تمرینات باید شبیه سازی یک حمله واقعی به شما باشد تا درک درستی از سرعت، درنده خویی و قدرت یک مهاجم داشته باشید که ممکن است به شما حمله کند.


8- سناریو را تجسم و برنامه ریزی کنید

علاوه بر تمرین با یک مبارز، شما همچنبن می توانید ذهن خود را برای آموزش بدن بکار بگیرید تا در صورت مواجه با خطر به صورت خودکار و غریزی به آن واکنش نشان دهد.

 

کراوماگا


موقعیت تاکتیکی کراوماگا

موقعیت پاها و بدن چه ایستاده و چه دراز کشیده به شما اجازه می دهد تا بطور همزمان دفاع و حمله کنید اینکار منجر به انتقال غیر مستقیم مبارزات ضروری به عقب نشینی می شود. بدیهی است که موقعیت مبارزه شما مزیت تاکتیکی شما را تعیین می کند. بطور مطلوب، یک جنگنده ماهر کراو ماگا به سرعت به موقعیت برتر و غالب نسبت به حریف خود حرکت می کند. این استراتژی باید در مورد توانایی های شما و تکنیک های مورد نظر شامل مبارزات طولانی، متوسط و کوتاه، همراه با مانورهای فرار باشد. زمانیکه موقعیت برتر بدست می آید، حریف حداقل توانایی دفاع و یا مقابله با حمله retzev را دارد.
هنگامیکه با چندین مهاجم روبرو می شوید فقط باید با استفاده از مبارزات مطلوب و جنبش درگیر شوید.  خوشبختانه مهاجمان بی تجربه با هم گروه بندی می شوند. اگر رزمی کار از موضع تاکتیکی درست استفاده کند (هرگز بین دو مهاجم قرار نگیرد) می تواند محدودیت های مهاجم را بهتر نشان داده و از آن طریق به او آسیب بزند. 

برچسب ها: کراوماگا کراو ماگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha