سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا شما برای یادگیری حرفه ای کاراته باید به ژاپن بروید؟

آیا شما برای یادگیری حرفه ای کاراته باید به ژاپن بروید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۴/۱۵ بازدید کنندگان:۱۳۵۲ نویسنده:سامان موسوی

به عنوان یک کاراته کار جدی آیا شما نیازمند این هستید که به ژاپن سفر کنید؟ آیا شما بدون رفتن به کشوری که آن ورزش از آنجا سر چشمه گرفته است می توانید یک رزمی کار حرفه ای شوید؟
- بله
- خیر
- شاید
نه – شمالازم نیست که برای آموزش کاراته به ژاپن سفر کنید. زمانی سطح کاراته ژاپن بسیار بالاتر از ایالت متحده بود. آن روز ها گذشته ،اکنون معلمان کاراته آمریکا بر دنیا تسلط دارند و سنسی های خوبی پرورش یافته اند. سنسی های کاراته به سختی پیدا می شوند اما در انجا میتوان سنسی های زیادی پیدا کرد و می توان از آنها جنبه های فنی کاراته را به خوبی یاد گرفت. بنابراین نه، شما لازم نیست برای پیشرفت و ارتقای فنی خود در کاراته به ژاپن سفر کنید.


اگر توجه کنید در پاراگراف بالا چندین بار واژه تکنیک را تکرار کردم.اگر شما می خواهید تکنیک های فنی کاراته را یاد بگیرید می توانید در همین جا و زیر نظر اساتید خبره کاراته مشغول به یادگیری شوید. سنسی هایی در این کشور وجود دارند که بتوانند ابعاد روحانی کاراته را نیز درک کنند و به شما کمک فراوانی بکنند که تعداد آنها اندک می باشد. اگر از هر 10 معلم یا استاد کاراته یکی از آنها بتوانند ابعاد روحانی و واقعی کاراته را درک کنند کمک شایانی به پیشرفت کاراته می شود.


سنسی های کمی در آمریکا وجود دارند که به زبان ژاپنی تسلط کافی داشته باشند و بتوانند معانی و مفاهیم عمیق کلمات را درک کنند.در بسیاری از موارد آنها وقت خود را با خواندن کتاب های بیهوده هدر می دهند. تعدادی دیگر وقت خود را برای مطالعه مسائل مربوط به ذن و فلسفه هنرهای سامورایی می گذارند. حتی اگر با وجود این همه استاد کاراته در آمریکا شما قانع نشوید و بخواهید به ژاپن سفر کنید، باز هم سفر به ژاپن این را تضمین نمی کند که شما بتوانید به مسائل عمیق روحی و روانی کاراته مسلط شوید.


تعداد زیادی معلم کاراته در ژاپن وجود دارد ، اما با وجود اینکه ژاپن مهد کاراته می باشد باز هم در خیلی از موارد پیش می آید که در بسیاری از موارد اساتید کاراته افراط می کنند که اغلب بی معنی و هیچ ارتباط تاریخی با کاراته یا بودو ندارند.


کاراته در اوکیناوا توسعه یافته و به عنوان یک بودو در سرزمین اصلی ژاپن تکامل یافته است. فرهنگ در آن منطقه نقش پر رنگی در کاراته ایفا می کند. همانطور که مسیحیت در فرهنگ و هنر غرب ادغام شده است فرهنگ ژاپنی را نمی توان از کاراته حذف شود.


در حال حاضر، سبکهای مختلف کاراته، بالغ بر صدها سبک می‌شود که در واقع، بازگشت همه آنها به چهار سبک اصلی و مادر از سبک‌های اصلی و کنترلی و یک سبک نیمه کنترلی می‌باشد.

 

برچسب ها: کاراته هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha