سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کاراته یا بوکس؟ کدامیک برای mma بهتر هستند؟

کاراته یا بوکس؟ کدامیک برای mma بهتر هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۱۸ بازدید کنندگان:۱۱۴۶۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

فایترهای MMA می توانند از طیف گسترده ای از پیش زمینه ها از جوجیتسو گرفته تا تکواندو و کشتی بیایند. برای آمادگی در برابر انواع حریفان، مهم است که یک رزمی کار هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) ترکیبی از چند هنر رزمی مختلف را بداند. ضربات سنگین مشت بنای اصلی مبارزات سنگین هستند و در این بین کاراته و بوکس از قابلیت زدن ضربات سنگین برخوردار هستند. حال باید بدانیم کدام یک از آنها و چرا به درد بخورتر هستند؟
هم کاراته و هم بوکس از مشت های خط مستقیم استفاده می کنند. در بوکس به این کار اصطلاح jabs می گویند که پس از زدن ضربه بلافاصله عقب می کشند تا بتوانند ضربات پی در پی محکمی به حریف خود بزنند. حالت دوم تکنیکی است که مخصوص بوکس است و در کاراته اصلا مورد استفاده قرار نمی گیرد. در مقایسه با jabs، نیازی به توقف در یک جای خاص نیست. بوکسور پس از زدن اولین مشت حرکت می کند و ضرباتی قوی تر و قوی تر می زند.

 

مبارزه بوکس


اگرچه به نظر می رسد ضربات مشت مکرر ابزار موثری در مبارزه هستند اما هر کدام از سبک های مبارزاتی اهداف مختص خود را دارند. برای مثال در بوکس، بوکسر به دنبال بیشترین میزان خسارت در کمترین زمان ممکن است. همچنین بوکسورها از دستکش استفاده می کنند که آن باعث می شود فشار به ناحیه گسترده ای منتقل شده و نیروی مشت را پراکنده کند. بنابراین برای ایجاد تاثیر بیشتر بر روی حریف تان باید ضربات مشت بیشتری به او بزنید.

 

بوکسکاراته در واقع یک هنر رزمی برای دفاع از خود است، به همین دلیل معقول است که حرکات آن محافظه کارانه تر و متمرکز تر بوده و برای فرار یا اتمام مبارزه ضربات سنگینی نیاز باشد. نیازی نیست برای محافظت از خود در یک مبارزه از حداکثر نیرو استفاده کنید و مشت های مستقیمی به حریف بزنید، زیرا اینکار شما را ضعیف تر جلوه می دهد. بسیاری از مردم بر این باورند که یک مشت قدرتمندتر به معنای تکنیک بهتر است، اما در یک مبارزه چه در داخل رینگ مبارزه یا مبارزه خیابانی باشد زدن ضربات قدرتمند تاثیر چندانی ندارند بلکه آنچه مهم است نحوه استفاده از ضربات به نفع خودتان است.

نظر شما در مورد تفاوت های بوکس و کاراته چیست؟ شما کدامیک را برای مبارزات MMA مناسب تر می دانید؟


 

برچسپ ها :
بوکس کاراته
پست های مشابه

نظرات کاربران

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ [۱:۱۳:۳۱ AM]

بنظرم بوکس که یک ورزش مسخره و پرآسیبه ولی کاراته و کشتی آزاد برای درگیری و مبارزه عالی هستند‌

emadhedari در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳۰ [۹:۱۶:۱۷ AM]

فقط میخواستم ک ببینم کاراته بهتره یا بوکس ?!

شایان رسولی در تاریخ ۱۴۰۰/۳/۲۶ [۹:۰۸:۵۳ AM]

من خودم 1 ساله mma کار میکنم...کاراته ظربات پای محکمی داره ولی مشتش فقط توی میانتنس...بوکس خشن تره چون که توی صورت و بدن و و بازو میزنن...توی مبارزات کاراته وقتی یکم ضربات تند میشه و حرف ها حرفه ای تر بهم ضربه میزنن داور استب میده ولی بوکس بزنی سرشم بشکنی تا ناک اوت نشه میتونی خب بزنی....درضمن توی mma وقتی زمینه بزنن چه کار میکنی؟ نمیتونی ک ضربات لگد های کاراته رو بزنی ولی میتونی با مشت بکوبی توی سر صورتش...مربی من میگه مکمل فقط بوکس.کشتی.جوجتسو.جودو.موی تای

ارسال نظر
Captcha