سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 نکته برای موفقیت در امتحان کمربند

10 نکته برای موفقیت در امتحان کمربند
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۱۰/۲۲ بازدید کنندگان:۴۷۲۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

کسب رتبه جدید نباید یک هدف مطلق برای تمرین کاراته باشد. با این وجود ، می تواند یک هدف شخصی کوتاه مدت یا فقط تأیید پیشرفت شما باشد. با حدود 15 سال تجربه در گرفتن امتحانات مربوط به کمربند می دانم که این امتحان چه برای افراد مبتدی و چه برای افراد حرفه ای می تواند استرس زا باشد. با این حال، در اکثر امتحانات کمربند مشکی از عدم آمادگی اکثر داوطلبان شگفت زده می شوم.
در روز امتحان باید تمام شانس ها را کنار خود برده و آماده باشید تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهید. با این حال، باید چطور خود را آماده کنید و از انجام دادن چه اشتباهاتی بپرهیزید؟ در زیر به بررسی 10 نکته می پردازیم که به شما کمک می کنند امتحان کاراته خود را با موفقیت پشت سر بگذارید. 5 نکته اول بر روی آماده سازی تمرکز دارند و 5 نکته دوم برای کمک به شما در روز امتحان مناسب هستند.  این موارد برای افراد مبتدی و حرفه ای، کودک و بزرگسال مفید بوده و می توانید بهترین عملکرد را با رعایت آنها داشته باشید.


1- با پشتکار تمرین کنید

این قطعاً مهمترین نکته است و چند ماه قبل از آزمون کمربند شروع می شود. حتی اگر احساس می کنید که یکنواخت هستید و انگیزه خود را از دست داده اید کماکان به تمرین و آموزش خود ادامه دهید. علاوه براین، آماده سازی درجه بندی خود را در اوایل فصل شروع کنید (با دستیابی برای تکنیک های مبارزه ای، بونکای ، کاتا و ...). به عنوان مثال ، برای گرفتن از کمربند نارنجی به سبز ، حداقل به یک سال تمرین منظم نیاز دارید و یا برای گرفتن دان 2 به 2 سال تمرین مداوم نیاز دارید. به همین دلیل نباید 2 یا 3 ماه قبل از شروع امتحان شروع به آماده سازی خود کنید.


2- با برنامه آزمون آشنا شوید

برای امتحان کمربند رنگی (در باشگاه شما) ، سنسی شما ممکن است با شروع فصل شرایط فنی را طبق معیارهای لازم به شما ارائه دهد. علاوه براین، شما قبلا توسط او ارزیابی شده اید و می دانید که چه ملاک هایی برای او مهم بوده و چه انتظاری از شما دارد. در مورد امتحانات مربوط به دان که خارج از باشگاه و توسط یک هیئت دیگر از شما گرفته می شود پیشنهاد می کنیم که قوانین مربوط به آزمون را در وبسایت فدراسیون کاراته پیدا کنید. توضیحات امتحان و معیارهایی را که ارزیابی می شوید با احتیاط بخوانید.


3- تمرین با افراد مختلف


اگر نمی خواهید عادت های بدی کسب کنید از منطقه آسایش خود خارج شوید. برای اطمینان از اینکه تکنیک ها را به درستی یاد گرفته اید با افراد مختلفی تمرین کنید. حریفانی با رنگ های مختلف کمربند، اندازه و قدرت بدنی های متفاوت را انتخاب کنید. زیرا در روز امتحان با افرادی که تاکنون ندیده اید روبرو می شوید و باید با آنها مبارزه کنید، در آن روز نمی توانید حریف خود را انتخاب کنید، به همین دلیل قبل از رسیدن به این زمان بهتر است خود را به طور کامل آماده کنید تا با هر کسی و هر شرایط جسمی بتوانید مبارزه کنید.


4- همیشه روحیه رزمی تان را حفظ کنید

در ورزش های رزمی ، طرز فکر شما نقش مهمی در پیشرفت شما دارد و در امتحانات نیز اینچنین است. بنابراین خود را عادت دهید که روحیه رزمی تان را در هر شرایطی حفظ کنید: چه در هنگام تمرین، در مقابل حریف تمرینی و یا هنگام تمرین کیهون و کاتا. شما در روز آزمون کمربند روش انجام کاراته را تغییر نخواهید داد. سعی کنید در هر آموزش بهترین نتیجه را کسب کنید. همچنین ذهن و بدن خود را برای اینکار آماده کرده و سعی کنید آنها را در یک راستا قرار دهید تا با هم هماهنگ عمل کنند.


5- از مربی تان سوال بپرسید

علیرغم تلاش های خود ، اگر شک دارید یا برای آزمون احساس آمادگی ندارید، از سنسی خود در مورد آن سؤال کنید. او برای کمک به شما آنجاست و به شما می گوید که بر روی چه چیزهایی بیشتر تمرکز کنید تا مشکلات تان برطرف شوند. البته باید زمان مناسبی را برای سوال کردن انتخاب کنید، سعی کنید در زمانی که استاد وقت آزاد دارد یا پس از پایان کلاس از او سوال کنید تا موجب گرفتن وقت دیگران نشود. به یاد داشته باشید که هیچ کس همه چیز را نمی داند و از پرسیدن سوال از مربی یا افراد با تجربه تر از خود ابایی نداشته باشید.


6- در روز آزمون کمربند ... آماده باشید!

روز خود را با آمادگی و شادابی کامل شروع کرده و شب قبل از امتحان زود بخوابید روز امتحان سرحال باشید. مدیریت صحیح گرم کردن خود ضروری است: بیشتر اوقات نمی دانید که چه وقت نوبت شما می شود که امتحان بدهید، بنابراین باید کماکان آماده باشید، به شخصه ، من در طول فصل چندین بار گرم کردن هنرجویان را توسط خودشان آموزش می دهم تا آنها بتوانند این کار را به تنهایی در روز امتحان مدیریت کنند. کاتاهای خود را به آرامی و بدور از شتاب زدگی انجام داده و سعی کنید در جهتی قرار بگیرید که داوران در آنجا قرار دارند. فراموش نکنید که توانایی بدنی خود را بین هر تمرین (هیدراتاسیون ، غذا ، تنفس ، کشش و غیره) مدیریت کنید.


7- متمرکز و هوشیار باشید

بهترین راه موفقیت این است که در کل آزمون متمرکز شوید: صحبت نکنید، نخندید و با تلفن همراه تان مشغول نباشید. احترام به سایر نامزدها نیز حائز اهمیت است: به آنچه انجام می دهند توجه کنید. از آنجا که به احتمال زیاد شما همان تمرینات را انجام می دهید ، سعی کنید اشتباهات مشابهی انجام ندهید. در طول بونکای (بخشی از امتحان که زیاد از آن می ترسند) زیاد صحبت نکنید و توضیحات شفاف و ساده ای بدهید و خود را به درستی در مقابل داوران به نمایش بگذارید. در هنگام کومیته هوشیار باشید، ممکن است دوست تان یک تکنیک را اشتباه انجام دهد، در آن صورت باید هوشیاری خود را حفظ کرده و به ادامه نمایش فرم صحیح بپردازید.


8- بهترین حالت خود را به نمایش بگذارید و فروتن باشید

اگر بعد از امتحان فکر می کنید می توانستید بهتر عمل کنید ، خیلی بد است ، اما مهمتر از همه ، خیلی دیر! به محض ورود به سالن امتحان آماده باشید. برای اولین تمرین ، اغلب کیهون ، درست اولین تکنیک کیا را انجام دهید و توانایی های خود را به نمایش بگذارید. در هنگام امتحان باید بهترین تلاش را برای مدیریت وضعیت جسمی خود بکنید. باید مراقب باشید که تکنیک هایی که انجام می دهید به حریف تمرینی تان آسیبی وارد نکند. بهترین راه آسیب دیدگی زمانی است که تحت فشار و استرس زیاد هستید.


9- مطابق سطح خود ، کاراته خود را نشان دهید

خود را دست کم نگیرید ، اما غیرممکن ها را هم امتحان نکنید: سعی نکنید تکنیک هایی را به نمایش بگذارید که به آنها تسلط کافی ندارید آن هم تنها به این دلیل که هیات داوران را تحت تاثیر قرار دهید. سعی کنید کاراته را که می شناسید و تکنیک هایی که روی آن کار کرده اید تمرین کنید. به عنوان مثال ، اگر شما به اندازه کافی انعطاف پذیر نیستید ، اصرار نکنید که در هنگام زدن ipon kumite  به دنبال زدن ضربات باشید: همیشه تکنیک gedan (کم) یا chudan (وسط) را که قبلاً بر آن تسلط دارید ، مورد استفاده قرار دهید. به عبارت دیگر ، آنچه را می دانید انجام دهید.


10- عجله نکنید و تسلیم نشوید

بطور معمول هنرجویانی را می بینم که وقتی تحت استرس هستند یا در آزمون کمربند شرکت می کنند برای هر قسمت از آن خیلی سریع پیش می روند (کیهون ، کاتا ، کومیت ، بانکی و غیره). این عجله و شتاب زدگی می تواند از سمت داوران به اشتباهاتی همچون عدم ثبات، دقت، قدرت، زمانبندی و غیره تلقی شود. به خاطر داشته باشید که باید به داوران اجازه دهید تسلط فنی و ذهنی شما را ارزیابی کنند: پس عجله نکنید علاوه بر این اگر در حین تمرین اشتباه کردید ، متوقف نشوید و تسلیم نشوید (خواه در طول کاتا یا کومیت باشد).


 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha